Satranç turnuvası ve yaş
Merhaba foruma yeni üye oldum .forum için sitenin adminine teşekkür ediyorum .
Kocaelinde oturuyorum .

satranç turnuvalarına nasıl katılabilirim ne zaman baksam okullar arası vede yaş kategorileri hep düşük .

25 yaşında sıradan bir kişinin satranç turnuvasına katılma imkanı var mı ?
Ara
Acaba bir bilen yok mu ? 20 li yaşlardaki sıradan bir vatandaş hangi tür turnuvalara katılabilir ?
Ara
Merhaba,

Malesef açık turnuvalar o kadar sık düzenlenmiyor. TSF Kocaeli sayfasındaki turnuvları takip edebilirsiniz. kocaeli.tsf.org.tr/turnuva-haberleri
İstanbulda size yakın Tuzla, Pendik ilçelerini de aynı şekilde takip edebilirsiniz. Turnuvalar genelde hafta sonudur.
Onun dışında Kocaelinde geçen yıl yapılmadı sanırım bir uluslararası Turnuva yapılıyordu "Kurtuluş Hamlesi" diye. Bunun gibi uluslararası turnuvalara katılabilirsiniz. (Çanakkale Troya, Çeşme Open, İstanbul Open vb.)

Kısacası TSF il sitelerinden turnuva duyurularını takip etmeniz gerekiyor ama dediğim gibi açık turnuva sayısı oldukça azdır.
Ara
(13-01-2018, 13:04)haliltaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Malesef açık turnuvalar o kadar sık düzenlenmiyor. TSF Kocaeli sayfasındaki turnuvları takip edebilirsiniz. kocaeli.tsf.org.tr/turnuva-haberleri
İstanbulda size yakın Tuzla, Pendik ilçelerini de aynı şekilde takip edebilirsiniz. Turnuvalar genelde hafta sonudur.
Onun dışında Kocaelinde geçen yıl yapılmadı sanırım bir uluslararası Turnuva yapılıyordu "Kurtuluş Hamlesi" diye. Bunun gibi uluslararası turnuvalara katılabilirsiniz. (Çanakkale Troya, Çeşme Open, İstanbul Open vb.)

Kısacası TSF il sitelerinden turnuva duyurularını takip etmeniz gerekiyor ama dediğim gibi açık turnuva sayısı oldukça azdır.

Hocam yani benim katılacağım turnuva türü açık turnuva kategorisi o zaman .
peki hocam açık turnuva için ukd ve elo olmasada olur mu ? ben ilk defa katılmayı düşünüyorum .
Ara
Evet. Elo ve UKD şartı sınırlı sayıda özel turnuvalar için istenir. Genelde açık kategorisinde yapılan turnuvalarda gruplama olur A Kategorisi, B katergorisi gibi. Bu kategorilerden biri de UKD'siz, Elo'suz oyuncuların katılabileceği biçimde düzenlenir. Turnuvaların Yönergelerini okumanız lazım yani.
Ara
(15-01-2018, 09:20)haliltaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evet. Elo ve UKD şartı sınırlı sayıda özel turnuvalar için istenir. Genelde açık kategorisinde yapılan turnuvalarda gruplama olur A Kategorisi, B katergorisi gibi. Bu kategorilerden biri de UKD'siz, Elo'suz oyuncuların katılabileceği biçimde düzenlenir. Turnuvaların Yönergelerini okumanız lazım yani.

Saolun hocam verdiğiniz bilgiler için iyi günler dilerim .
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi