TK2018 ve Katılım Yapabilecek Sporcular
1) tk2018.tsf.org.tr/

2017 - 2018 etkinlik dönemi vizesi yapılmış  TC veya KKTC vatandaşı sporcuların  katılımına açıktır.Türkiye Kupası'na yabancı sporcu statüsünde olan sporcular yarışamaz.

2) tsf.org.tr/kaynaklar/belgeler/tum-belgeler/finish/83-2017-2018/1103-2018-turkiye-kupasi
Madde 2.3.2 TSF sporcu lisansı 2017-2018 vizeli, TC vatandaşı sporcular katılabilirler.

Daha önce başka bir başlıkta da benzer bir durumdan  bahsetmiştim. TC vatandası ifadesi çok net. Mesela ulkemizdeki cogu azeri oyuncunun TCKN vardır ama sporcular T.C. vatandası değildir.
Mevcut yönergeye göre, ismen örnek veriyorum ki konu daha net anlaşılsın, Kaan Küçüksarı adında antalyalı kuvvetli bir sporcu arkadasımız vardır. Kendisi T.C. vatandasıdır bildiğim kadarı ile fakat federasyonunu yaklaşık 2 sene önce isveç olarak değişmiştir. Bu sporcu TK2018'de yarışabilir mi? Hayır yarışamaz,çünkü T.C. vatandaşı olmanın yanında yabancı sporcu statüsünde olmama şartı var.

Peki ya yıllardır Türkiye’de olan, TCKN'su olan federasyonu TUR olan fakat TC vatandaşı değildir diğer hatırladığım Orhan Eminov yarışabilir mi? Bence yarışamaz, yabancı sporcu statüsünde olmasa bile kendisi TC vatandası değildir(vatandaş olduysa yarışabilir.)
Tabi ki bu çıkarımlar yönergeyi okuyup benim yorumlamamdır.TSF farklı düşünüyor ama cümlelerde tartışmaya yer bırakacak bir durum göremiyorum.

Bu durumdaki sporcu arkadaşların mevcut yönergeye göre yarışamaması gereklidir ve bu konuda turnuva başlamadan önce T.C. vatandaşı olmayıp turnuvaya dahil edilen sporcuların yarıştırılmaması için başhakemliğe bir dilekçe yazmayı düşünüyorum.Turnuvada mevcut yönergeye rağmen bu durumda olan oyuncular dahil edilirse turnuvanın sonuçlarının tasdik edilmemesi için daha da ileri yollara başvuracağım. Ama böyle bir durum oluşursa nereye nasıl başvurmam gerektiği konusunda fikirleriniz yardımcı olacaktır.(ki belki benzer konumdaki oyuncular turnuvaya dahil edilmeyecektir.)
[size=medium] [/size]
[size=medium]TSF’yi yönergeye uymaya çağırmanın yanında ,ana sayfada TC ve KKTCvatandasına açık olan turnuvayı yönergede nasıl sadece TC vatandaşlarına açıktır deyip KKTC vatandaşlarına da kapattıklarını merak ediyorum.[/size]
[size=medium]Saygılarımla.[/size]
Ara
https://www.fenerweb.com

Burada Tahsin hocanın yarışmalara katılımlar ile ilgili bir bilgilendirmesi var. KKTC vatandaşlarının yönergede belirtilmeden alınabileceğini söylüyor.Bu durumda ,ilk yazımı düzeltmeden belirteyim ki,KKTC li sporcuların katılımına her şartta açık TK. Fakat TC veya KKTC vatandaşı olmayanlara kapalı olması gerekli her şartta. Böyle bir yazının denk gelmesi de çok güzel olmuş.
Ara
fenerweb.com

Burada Tahsin hocanın yarışmalara katılımlar ile ilgili bir bilgilendirmesi var. KKTC vatandaşlarının yönergede belirtilmeden alınabileceğini söylüyor.Bu durumda ,ilk yazımı düzeltmeden belirteyim ki,KKTC li sporcuların katılımına her şartta açık TK. Fakat TC veya KKTC vatandaşı olmayanlara kapalı olması gerekli her şartta. Böyle bir yazının denk gelmesi de çok güzel olmuş.
[/quote]
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi