Disiplin Kurulu, buyurun sahaya !
Öncelikle bir açıklama yapmam gerekli.
“Hükmen” kelimesinin karşılığı TDK sözlüğünde “hakem kararıyla, verilen karara göre, karar gereği” gibi anlamlara karşılık gelmektedir.

IM unvanının ancak GM olunursa iptal edileceğini ve ömür boyu sahip olunacağını biliyorum.
Eski tabiri IM unvanının önceki yüzyılda alındığından dolayıdır.

Bir satranç oyunu devam ederken ve oyun henüz açılış safhasındayken hakemin bir oyuncunun mağlubiyetine karar vermesinin oldukça önemli bir olay olduğunu düşünüyorum. Ve özellikle mağlup oyuncunun uzun yıllara dayanan satranç geçmişi ve bir de unvanı varsa bu olay haber niteliği taşır. Herhangi bir spor dalındaki meşhur sporcuların oyunlarının, davranışlarının medyada yorumlanması doğalken satranç bundan azat edilemez. Öyle de olmuştur. Benim yorumumdan önce, ulusal yazılı basında ve sosyal internet medyasında defalarca bu konu dile getirilmiştir. Yani ben ilk değilim. Aslında ben okuduğum diğer medyadan alıntı yaptım. Dilerseniz bu medyanın adreslerini de verebilirim.

Hükmen mağlubiyete karar veren Uluslararası Hakem unvanına sahip değerli bir hakemimizdir. Olayın sahibi, muhatabı ben değilim, TSF’dir. Kimseyi de zan altında bırakmıyor, aksine olayın açıklığa kavuşmasını ve daha bir netlik kazanmasını istiyorum.

Şimdi buyurunuz, TSF’ye dilekçe yazarak zan altında bırakıldığını iddia ettiklerinizin masumiyetini sağlayınız. Bizi de bilgilendirirseniz memnun oluruz.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 11-02-2018, 12:18
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 11-02-2018, 19:27
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 13-02-2018, 09:36
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 13-02-2018, 09:38
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 13-02-2018, 14:48
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: marcos.a - 13-02-2018, 16:45
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 13-02-2018, 17:57
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 14-02-2018, 23:14
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 15-02-2018, 20:06
RE: Disiplin Kurulu, buyurun sahaya ! - Yazar: Feti - 16-02-2018, 11:40