ISPARTA SATRANCINA DARBE
Öncelikle konuyu tamamen şeffaf, tarafsız bir göz ile aktarıyorum. Yorum sizlere kalmış

Isparta'da klupler birbirlerine destek olacağına engel olma çabasına girmiş içinde aşağıya bir olay bırakacağım lütfen onu da okumadan geçmeyiniz. 

• Isparta'da 11 yıldır satranç oynuyorum. Isparta satrancının şuanda geldiği noktaya çok şaşırmış durumdayım. Çünkü sürekli yerinde sayıyor, başarım kaydetmiyor. 
 • Klüp sahipleri birbirinin kuyusunu kazma peşine düşmüş, aralarında açık bulup onu açığa çıkarma peşindeler gerçekten çok yazık! Onlara Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk'ün bir sözünü hatırlatmak istiyorum. "Ben Sporcunun Zeki Çevik ve aynı zamanda Ahlaklısını Severim"

• Ahlaksızca davranışlar sergileyip bu tarz davranışlarda bulunan klupler nasıl ahlaklı sporcular yetiştirecekler? 

• Isparta'da düzenlenen turnuvalar yeterli değil, İl temsilcimiz bu konu hakkında yeterli çalışma yapmıyor, diyelim ki turnuva yaptı turnuva yeri olarak şehrin en alakasız noktası olan Petek Sanayide bir liseyi seçiyor. Şimdi soruyorum sizlere herkesin özel ulaşımı, bir aracı yok, otobüsleri de her güzergahtan kalkmayan bir yer bu insanlar o kadar uzak bir noktaya nasıl bir katılım sağlasınlar? Turnuva düzenlenebilecek bir çok yer varken neden orası? 

• İl Temsilcisinin hem bir klüp yönetiminde bağlantısı var hemde İl Temsilciliği görevi var yansız objektif bir tavır sergilemesi söz konusu mu? 

• Yazılacak çok şey var zamanla hepsini dile getireceğim ancak yakın zamanda yaşandığı için konumuza geçmek istiyorum turnuvaya katılım sağlayan birisi olarak farklı klüplerin çocuklarını orada görmek beni sevindirdi. Daha sonrasında bir haber okudum, bir klüp var ismini vermeyeceğim. Amacı turnuvayı düzenleyen satranç klübünü kötü göstermek, Isparta'da bomba32.com adlı haber sitesinde Turnuva hakkında kötü sözler dile getirip haber yazdırmış. İşte bunun adı ahlaksızlık, çekememezlik oluyor. 

Haberin içeriğinden 

IYAŞ Park AVM ve Hamle Satranç Merkezi tarafından düzenlenen satranç turnuvası büyük tepki topladı. Turnuvanın hafta sonu olması ile birlikte oldukça kalabalık olan Iyaş Park AVM’de yapılmasına anlam veremediler. Satrancın bir akıl oyunu ve konsantrasyonun arttığı bir yarışma olduğunu savunan öğrenci velileri bu kadar kalabalık bir ortamda yarışmanın düzenlenmesini anlayamadıklarını söylediler. Öğrenciler AVM içinde mağazaların önünde kurulan masalarda oyunlarını oynadılar. Kalabalık bir ortamda yarışan öğrenciler zorluk yaşadı 

HABER LİNKİ

Bu haberi yaptıran satranç klübü ve velilerinin Antalya gibi büyük şehirlerde düzenlenen Alışveriş Merkezlerindeki satranç turnuvalarına koşa koşa gittiğini de hatırlatmak isterim. Ama kendi şehirlerinde bir turnuva olduğunda hemen bir kötüleme çabasına girmişler.
 Turnuva yeri olarak Isparta'da AVM'nin içerisinde sergi salonu seçilmiş AVM içerisinde seçilebilecek en el verişli yer. 

Yukarı da bulunan haber sitesi de kendisini maşa olarak kullandırıp kalitesini ve yansız haber çizgisini bozmuştur. Haberin linkinden yorum bölümüne tepkinizi bırakabilirsiniz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi