Satranççı sayısı hakkında kim yalan söylüyor ?
TSF başkanı her fırsatta 900000 satranççıdan övgüyle bahsetmekte.
TSF sitesinin LİSANS BİLGİ SİSTEMİ’nde ise illerin aktif satranççı sayılarının toplamının 37846 olduğu yazılı.

Başkan yalan söyleyemeyeceğine göre 37846 rakamını kim TSF sitesine yazmaya cesaret edebilmiş ?

37846 rakamının doğru olduğuna inanmıyorum. Yalan, düpedüz yalan.

Niçin yalan ?
Bayburt’ta hiç aktif sporcu yokmuş. Bilecik, Çankırı, Gümüşhane, Hakkari illerinde sadece 1 aktif sporcu varmış. Iğdır ve Yozgat’ta 2, Ardahan, Kars, Kırşehir’de 4 aktif sporcu varmış. Böyle devam edip gidiyor liste.
2 milyon nüfuslu Antalya’da yaklaşık 10 bin, 15 milyon nüfuslu İstanbul’da ise yaklaşık 2 bin sporcu varmış.
Ankara’da 512, Elazığ’da 3148 sporcu varmış.
Yalan, düpedüz yalan.

Kendi başkanını yalancı çıkartmaya çalışanlara ne demeli bilmem ki !
Ara
Evet, rakam yanlış !
 Aktif kadın sporcuların 2017 değerleri...
- MATRANÇ -
Ara
GSB’nin bildirdiğine göre, 2017 yılında aktif kadın satranç sporcusu sayısı 38293, erkek satranç sporcusu sayısı 77545, toplamı 115838 imiş.

TSF nin kendi resmi sitesinde bildirdiğine göre, bugün itibarıyla aktif satranç sporcusu sayısı 38706 dır. Ama sayı hızla artmaktadır. Dünden bugüne 860 artmıştır.
Böyle giderse 2017 yılını yakalaması için sadece 90 gün gerekli. Fazla da uzun bir zaman değil diyecektim ama 2018 in bitmesine 73 gün kaldı.
TSF sitesi çalışanlarının ve yazarlarının biraz daha hızlı çalışması lazım.
Ara
http://m.klasspor.com/tr/haber/80474-Sat...porcu.html
1milyon hayal artık. Su saatten sonra taş catlasa 200.000 , ama benim tahminim 150.000 sayısına bile ulaşılamayacak. Bu sene sağlık raporu istenmeden geçen sürede lisansını vizeleyebilen sporcular oldu. 2019 sezonunda ise 2018 sezonundan daha az olacaktır.
Ara
Sağlık raporu uygulaması tam bir çok yerde fiyasko...

Uyardığını söyleyen zat-ı muhterem de  ne istediğini bilmeden yazdı zaten.
Laf olsun torba dolsun !

Dünden daha kötü bir durum yaşanmaya başladı.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi