Avrupa Satranç Kulüpleri Kupası
TSF kendi sayfasında tebrik yayınlamış. “Şampiyonada ülkemizi temsil eden Tatvan Satranç Kulübü’nü ve sporcularını güzel mücadelelerinden dolayı tebrik ediyoruz.”

Bu yıl 35. si yapılan Avrupa Satranç Kulüpleri Kupası’na katılan sporcuları ben de mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Ama Tatvan Kulübünü tebrik etmiyorum. Türkiye’de yapılan turnuvada birçok GM si varken yurt dışındaki turnuvada bu GM leri elinden kaçıran bu kulüp ne zayıf bir kulüpmüş! 66 kulübün katıldığı yarışmada 55. olmuş.

55.lik takımdaki sporcular için başarıdır. 66.sırada, yani sonuncu sırada başlamışlar. 55. sırada tamamlamışlar. Ama bu sonuç Tatvan Kulübü için tam bir başarısızlıktır.

Tatvan Kulübünün TSF den destek parası alıp almadığını bilmiyorum. Eğer destek parası almaktaysa; yazıklar olsun o kulübe ve o kulübe para veren kuruma. Eğer TSF den veya başka bir yerden destek parası alamamaktaysa; bir an önce tası tarağı toplayıp satranç dünyasından ayrılmalıdır. Ayrılmalıdır satranç dünyamızdan çünkü Türkiye’yi temsil edememektedir. Bu kulübün katıldığı turnuvalarda Türkiye’nin itibarı yerlerde sürünmektedir. Çekilip gitsinler dünyamızdan.

Bu arada, 35.si yapılan turnuvada Türkiye yine kadınlar kategorisinde yok. Kadınları yok edenler de satranç dünyamızdan yok olup gitsinler.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Avrupa Satranç Kulüpleri Kupası - Yazar: Feti - 20-10-2018, 21:32
RE: Avrupa Satranç Kulüpleri Kupası - Yazar: Feti - 24-10-2018, 18:54
RE: Avrupa Satranç Kulüpleri Kupası - Yazar: Feti - 30-10-2018, 21:12
RE: Avrupa Satranç Kulüpleri Kupası - Yazar: Feti - 18-11-2019, 13:30

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi