PEYNİR TABAĞI
TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU'NA AÇIK ÇAĞRIMDIR!

PEYNİR TABAĞI

Bazı satranç dışı oluşumlar iyice şaşırdı!

TSF son derece makul sebeplerden dolayı bu yıl yapılacak olan TÜRKİYE KÜÇÜKLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI nın konaklama otellerini bugün yarın açıklayacak.

Ama haftalardan beri;
"Neden açıklanmadı hala?",
"Açıklamanıza gerek yok biz biliyoruz yerini!",
"Biliyorlar da açıklamıyorlar",
"Biliyoruz biz hazırlıklarımızı yaptık",
" Otel hazırlıklarımız tamam"
...

Diye birbirinden çelişkili sözlere imza atan sözde-çakma muhalefet SABOTECİ BEZİRGANLAR kendi aralarında anlaşmazlığa düşmüşler.
Kimisi otellerin bilinip isminin açıklanmadığını yazacak kadar çelişkili kimisi de en başından beri hem bu turnuvayı kötülemekten geri kalmayıp hem de bu turnuvaya katılabilmek için en ön saflarda can attığını saklayamıyor.

Ha, bir de otel ticareti içindeki oluşumlar var. Büyük modeli (TSF nin otel turnuvalarını)yerden yere vurup kendilerinin küçük otel modellerini kurmaları da ayrı bir çelişki.

Ne yapmışlardı bu arkadaşlar geçen sene?

Kendi otellerinde yarım yamalak kahvaltı yapıp turnuva oteline gelerek önceden planladıkları SABOTE STRATEJİYİ ortaya koyup otelde "Peynir, peynir! Sucuk isteriz, bal isteriz" diye bağırmışlar ve kendi rezaletlerini üstelik videoya çekip rezil-i rüsva olmuşlardı.

TSF ye çağrımdır: Bu arkadaşlara en azından bir peynir tabağı fazla sunalım.
Bir şey kaybetmezsiniz.
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın Bey, yorumlarınızda bahsettiğiniz bu gruba karşı ince ince giydiriyorsunuz. Maalesef her sektörün içinde çamur at izi kalsın zihniyetinde bu tip insanlar var. Yorumlarınızı merak ve tebessümle okuyorum. Orantısız güç kullanmaya devam ediyorsunuz.
Ara
(28-11-2018, 22:51)kaissa74 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Bey, yorumlarınızda bahsettiğiniz bu gruba karşı ince ince giydiriyorsunuz. Maalesef  her sektörün içinde çamur at izi kalsın zihniyetinde  bu tip insanlar var. Yorumlarınızı merak ve  tebessümle okuyorum. Orantısız güç kullanmaya devam ediyorsunuz.

Öncelikle...
Grup değil aslında küçük bir kesimi, kendisini belli eden kesimi diyelim.
 Söz konusu BİRLİKTELİK içinde çok değerli arkadaşlarım da var.
Habersiz kaydedilmiş insanlar da...
Fark edince habersizce-izinsizce ve davetsizce üye edildiklerini çıkıyorlar.

İçlerinde tetikçi kesimi de var. Bunların yaptıkları iftira,tehdit ve saboteciliktir.

Üslubunu  koruyup da TSF ye her türlü eleştiri yapanlara saygım var ve "gık" bile çıkarmam.
Seviyeli tartışırım.
Ama sahtekarlık, yalan, iftira, tehdit ve hırsızlıklara göz yumalım mı?

Siz bunlara tanık olsanız susar mısınız?
- MATRANÇ -
Ara
İnsan susmakta, sadece okuyup önemsememekte zorlanıyor.
Bu saldırgan tavırdaki yazılarınızı ve yorumlarınızı utanç içinde okuyorum. Bizler bir kültür yetiştirdik , okuma yazma yaşından önce satranç öğrenen sporcularımız şimdi ortaokul, lise öğrencileri oldu. Bu provakasyonlara maruz kalmaları üzücü değil mi sizce? Hadi hayal kuralım: Bir sporcu diğerine sen miydin o peynir yazısındaki bak bilekliğin de farklı zaten, çık git burdan dese ve münakaşa çıksa, bu yazının ve olayın tarafları mutlu olacak mı? Kendi iç dengelerimizde savaşmamızı mı istiyorsunuz? Soru işaretlerine aldanmayın,olması gereken noktalama işaretleri onlar. Aman cevap yazmayın,artık satranç konuşulsun...
Ara
(14-12-2018, 23:13)betulcalik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İnsan susmakta, sadece okuyup önemsememekte zorlanıyor.
Bu saldırgan tavırdaki yazılarınızı ve yorumlarınızı utanç içinde okuyorum. Bizler bir kültür yetiştirdik , okuma yazma yaşından önce satranç öğrenen sporcularımız şimdi ortaokul, lise öğrencileri oldu. Bu provakasyonlara maruz kalmaları üzücü değil mi sizce? Hadi hayal kuralım: Bir sporcu diğerine sen miydin o peynir yazısındaki bak bilekliğin de farklı zaten, çık git burdan dese ve münakaşa çıksa, bu yazının ve olayın tarafları mutlu olacak mı? Kendi iç dengelerimizde savaşmamızı mı istiyorsunuz? Soru işaretlerine aldanmayın,olması gereken noktalama işaretleri onlar. Aman cevap yazmayın,artık satranç konuşulsun...

Betül Hanım,
Size bu konuda son derece açık yazmama rağmen...
Özellikle bileklik konusunu çok farklı algılamışsınız.
Önce yazımı sonra algınızı kontrol edin.
O yazımda bilekliğe dayanan bir AYRIMCILIK yok!

Hayatını SABOTECİLİĞE adayan insanlar utansın siz neden utanıyorsunuz ki?
Olayın içinde miydiniz?
Tanıklık yaptınız mı?

Federasyon OTEL UYGULAMALARINI aşağılayıp alay edenler, bu uygulamayı aynen kendi politikalarına tam bir taklit ile alet ederek kendi çelişkilerine sarılarak 7 gece yatıp uyuyacaklar. İş kendilerinin çelişkili fikir zemininde "benim otelim senin otelin" şekline döndü. Orada da bir rant var değil mi?
Bu da belgelendi.

Bırakın insanlar istediği otelde konaklasın!
Bu kadar da basit!
Federasyonun organizasyon otelinde kalma şartı nereden çıktı?

Ama,
Siz başka otelde konaklayıp da konaklamadığınız bir otelde gizliden bileklik değiştirip kendinize çıkar sağladınız mı?
Bir bardak çaya tamah eder misiniz?
Bu yapıda mısınız?

Kendi kaldığınız otelde yaptığınız kahvaltı sonrası turnuva oteline sabote amaçlı gelip de "kahvaltı neden bitti, hani kahvaltımız, yağ-peynir-sucuk isteriz" diye yaygara yapar mısınız?
Bunu utanmadan yapıp bir de videoya çeken sabote ruhlu insanlar var. Bazılarını tanıyorum, sonradan pişman oldular ve kimisi de bu kadarını beklemiyorduk deyip o sabote eylemine katılmadılar. AMA YAPANLAR KENDİ UTANMAZLIKLARIYLA VE BASİTLİKLERİYLE kaldılar.

Bırakın bunu yapanlar utansın! Bunu yapanlar utanmak bir yana bu davranışları ile göğüs gere gere bunları yaptıklarını yazdılar.

Bu utanmazlıktır, hırsızlık ve sahtekarlıktır!
Bu davranışları yapanlara bir çift sözünüz yok mu utanarak okuduğunuzu yazarken?

Bu cesareti neden hırsıza sahtekara göster-e- miyorsunuz?

Bunu da yazsaydınız bari...
- MATRANÇ -
Ara
Bir şey daha dikkatimi çekti.
Son cümleniz...
"Aman cevap yazmayın, artık satranç konuşulsun."
Derken olayı neden buraya da taşıyıp aynı soruları burada da sordunuz o zaman?
Çelişkili değil mi sizce?
- MATRANÇ -
Ara
Smile 
(28-11-2018, 22:51)kaissa74 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Bey, yorumlarınızda bahsettiğiniz bu gruba karşı ince ince giydiriyorsunuz. Maalesef  her sektörün içinde çamur at izi kalsın zihniyetinde  bu tip insanlar var. Yorumlarınızı merak ve  tebessümle okuyorum. Orantısız güç kullanmaya devam ediyorsunuz.

Sn. kaissa 74,
Orantısız güç derken?
...
- MATRANÇ -
Ara
Sadece bir espri cümlesi. Felsefik bir anlam ifade etmiyor
Ara
Smile 
(15-12-2018, 15:58)kaissa74 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sadece bir espri cümlesi. Felsefik bir anlam ifade etmiyor
- MATRANÇ -
Ara
Aferin ulan Aşkın Taşan
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'ın yalakalığını iyi yapıyorsun ...
Ara
Aynı konuyu birçok grupta ve burada paylaştığınız için cevabımı tekrar paylaştım.
Her ortama kopyala yapıştır yaptığınız yaygaralarınızı sadece 2. kez ARTIK SATRANÇ KONUŞULSUN dileğimle burada paylaştım.
Ara
(19-12-2018, 00:19)AksiAdam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aferin ulan Aşkın Taşan
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'ın yalakalığını iyi yapıyorsun ...

Kendini saklamaya çalışman sana teselli veriyor değil mi?
Seni yazmaya başladığın tarihten itibaren biliyorum merak etme!
Benim için bir bilinmeyen değilsin?

YALAKALIĞI KENDİNDE ARA!
Onu da biliyorum.

Bir bayan kendi adıyla yazma cesareti gösterirken 'AKSİ ADAM' için ne talihsizlik ama...
'Cesaretin' takdire şayan !
Aksilik de  bundan kaynaklı olsa gerek!

Hadi sen de sağlıcakla, grubuna yalakalığa devam.
- MATRANÇ -
Ara
(19-12-2018, 20:13)betulcalik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aynı konuyu birçok grupta ve burada paylaştığınız için cevabımı tekrar paylaştım.
Her ortama kopyala yapıştır yaptığınız yaygaralarınızı sadece 2. kez ARTIK SATRANÇ KONUŞULSUN dileğimle burada paylaştım.

Betül Hanım,

Gerçek 'yaygaralık' o peynir tabağı için rezalet çıkaranların kayıtlara geçen skandal ve yapmacık görüntüleridir.
Hala velilerimizin kayıtlarındadır.
Otel yönetiminin de bilgisi var değil mi?

Gerçekten öyle bir durum olsa şikayet sonucu o otelin en azından bir iki yıldızını silerlerdi.
Bu skandal SABOTEYİ düşünenler bu faktörü düşünememiş olacaklar ki hukuki yola baş vur-a-madılar.
Yoksa onlar için kaçırılacak bir fırsat değildi.

Siz yazımdaki fikri çarpıttınız!
Ve hala da o algıya inanıyorsunuz.

Oysa sizden beklediğim ve yakıştırdığım çok daha anlayışlı ve erdemli bir davranıştı.
Yazımdaki gerçek fikri yorumlamaktı.
Bunu anlayamamışsınız hala.
Sizin için yapılabilecek bir şey kalmamış anlaşılan. Yanlış tanımışım sizi...

Olsun zarar yok!
En azından kendi adınızla ve cesaretle yazmışsınız.
Belki bu başka 'AKSİ ADAM'lara ilham verir.
Bakın birden bire bir ilham abidesi oluverdiniz.
- MATRANÇ -
Ara
(19-12-2018, 00:19)AksiAdam Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aferin ulan Aşkın Taşan

Hay AksiAdam,

İfadendeki "ulan",
Yazım hataların,
Kibirin,
Kinin...

Bunlar ve kayıt sebebin seni tanımamıza yetti!
Önceki hitabından...
- MATRANÇ -
Ara
Aynı cevapları belirli aralıklarla tekrar tekrar verirken, aynı konu için birden fazla başlık açarken, kendi yazdığınızı 10 defa kendiniz cevaplarken sıkılmıyor musunuz?
Ara
(20-12-2018, 11:57)marcos.a Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aynı cevapları belirli aralıklarla tekrar tekrar verirken, aynı konu için birden fazla başlık açarken, kendi yazdığınızı 10 defa kendiniz cevaplarken sıkılmıyor musunuz?

Sıkılıyorum elbette.
Sıkılmaz olur muyum?
Aynı cevapları veriyorum aynı soruları defalarca soranlara...
Yoksa cevap vermezsem ADAM yerine konmadığını düşünecekler.

...
Kendi yazdığımı kendim cevaplarken, önce kendime soru sormam gerek  değil mi?
Kendimi cevaplamıyorum ki...

Bu yazı fazlalığı bir bütünü anlatmak içindir.
Tek bir defada yazıldığında konular karışıyor, diğer üyeler de benim gibi okumaktan sıkılıyorlarmış.
Ben de okumuyorum zaten.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi