MAKBUZ KESMEDEN KURS AÇMAK !
Mehmet Bey,
İmla hataları için değil.
SAKLANDIĞI YERDEN KENDİSİNİ TANIDIĞIMIZ BİR KORKAK İÇİN SÖYLENMİŞTİR.
Bilin diye yazdım, alınmanıza gerek yoktu.
Olay ile ilgili bir şey yazarsanız dikkate alırız sizi..
- MATRANÇ -
Ara
(04-03-2019, 12:34)Barışkaan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir yazı ile ortaya bir skandal konmak isteniyor.
Yazıda anlatılanlar tek taraflı ve bir kısmı da muhatabın itirazına açık.

Muhatabı dinlemeden yazıya balıklama dalmaya hazır kıt'alar da var ne güzel!

Sorgulama yapmadan, şüphe bile duymadan...

Sn. Barış Kaan,

Ortada bir yanlışlık varsa Cumhuriyet Gazetesini ve ilgili yazarının iddialarını cevaplarsınız.
Tekzip istersiniz, kamuoyunu bilgilendirirsiniz.

Muhatabı olarak yazıyı ortaya koyanlara tepkinizi değil, gerçekleri ortaya koyarsınız.
Aylarca TSF hakkında olmadık iddiaları ortaya koyup benzerlerini hayata geçirirseniz insanları kendinize inandırmazsınız.

Sayfanızda sizin gibi düşünmeyenlere yer vermez üyelikten şutlarsanız gerçekler başka yerlerden ortaya çıkar ve sizi rahatsız etmeye başlar.

Aydınlatın toplumu o zaman. Biz sizin gibi kıt'aların neye ne zaman inanmaya hazır olduğunuzu biliyoruz da...
Bir GM bunu ortaya koyduğunda itirazınızın sebebini anlamak isteriz.

Her zaman sayfalarınızda alıntı yaptığınız GM bu sefer aleyhinizde yazınca mı tepkisiz kalacaksınız?
Söyleyecek bir şey varsa bilelim, özür dileyelim toplumdan.

Tarif edilen dernek siz değil misiniz yoksa?
Değilseniz  belirtilen derneğin adını yazarsınız.
Olur biter!
- MATRANÇ -
Ara
yukarıdaki yazdığım yorum tamamen size ait başka bir başlıktan aldım. kendi yorumunuza yorum yazıyorsunuz ya usül bozulmasın istedim...
Ara
Tek taraflı yazılara bu kadar inanmayın.
Araştırın sorun soruşturun biraz.
Yazdığınız uzun yazılara ayırdığınız zaman ve enerjiyi biraz da karşı tarafa sorarak harcasaydınız ya.
O zaman okul müdürünün, müdür yardımcılarının, velilerden olaya tanıklık yapanları, okul müstahdemlerinin ve bazı sporcuların aksi yönde beyanlarına da ulaşırdınız.

Onca yazı gerçeklerin üstünü örtmüyor.
Gerçeği değiştirmiyor.

Ne demişler?
Söz sahibinden ve gerçeğinden ayrı yürüyorsa ikisini de bırak!
- MATRANÇ -
alıntı M.Aşkın TAŞAN
Ara
GM Suat ATALIK söz konusu dernek için isim vermemiş. Ama velilerce kurulan bir dernek diyor. Biz veliler tarafından kurulan kaç dernek biliyoruz?
Bir tane!
Kayıt dışı para toplama iddiası var. Bunu ortaya koyan ispatlar.
İktisadi işletmesi olmadığı halde turizm aracılığı yapan kaç dernek var.
Bir tane!
Çalışma izni olmayan ismi saklı hocalara kurs verdiriyor iddiasında bulunan bu iddiasını ispatlar.
On binlerce üyemiz var diye övünen kaç dernek var?
Bir tane!
İktisadi işletmesi olmadığı halde turizm aracılığı yapan ve bunu sayfalarından duyuran kaç dernek var?
Bir tane!
Tüm bu anlatılanlar için aylardır buradan takip ettiğimiz bir dernek var.
Yoksa iki tane de  bizim haberimiz mi yok?
Yetkisinden, gücünden adından kendisine belli etmeden yararlanılan başka bir dernek daha mı var yoksa?
Bak şimdi şüphelenmeye başladım.
- MATRANÇ -
Ara
(04-03-2019, 13:31)Barışkaan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yukarıdaki yazdığım yorum tamamen size ait başka bir başlıktan aldım. kendi yorumunuza yorum yazıyorsunuz ya usül bozulmasın istedim...

Sn. Barışkaan,
Kendi fikirlerinizi de yazabilirsiniz.
Kendi yazılarımı okumuyorum ben çok sıkıcı.
Bence siz de bu kadar defalarca okumayın.
Yazılarımı araştıracağınıza iddiaları cevaplayın.

Kendiniz bir şeyler ortaya koyun.
İddialar size yönelik değil mi?

Gelen mesajlar sizi işaret edip duruyor. İhbarlar da öyle...
Sıkılmadan yazın o zaman yönetici değil misiniz?
- MATRANÇ -
Ara
mecbur okuyoruz. Ama bence sizde okuduğunuzu anlayın

Ama siz fikirleriniz ne kadar tutarsız onu görün.

Biz defterimizle makbuzumuzla alnımız ak bir derneğiz. iddialar sahibinin ve savunucularının çirkinliğidir. GM satranç için değerli bir ünvandır ama başka yerlere ahkam kesmeye yetmez.

gereksiz gördüğümüz için cevap vermeye gerek görmedik.

Biz bağımsız kamuya açık bir derneğiz isteyen gelir üye olur çalışır.

ihbar derken hakkımızda yapılmış bir ihbar varsa(biz bilmiyoruz ama) TC kurumları araştırır.
Bir dernekten genel kurulu yani aidat ödeyen üyeleri ve devletin yetkili kurumları hesap sorar

Bence Siz gidin vize ücretlerini yatırdığınız TSF ye hesap sorun. Çünkü aidiyetiniz oraya ait.
Ara
Suat ATALIK yazısını bi kaç kez daha okuyun anlayın sonra tartışalım.Ancak anlayınca sizle tartışalım.
anlamadan tartışmak çokk zor
Ara
Aidiyet meselesini çaresizce açman başka niyetleri ortaya koyman açısından isabetli olmuş Barış Kardeşim.

Ben TSF kurulmadan önce de vardım. TSF nin bugünkü yapılanmasında okullara giriş sürecinde ve sizin gibi antrenörler çocuklarımızı eğitebilsin diye neredeyse ömrümün tamamını verdim.
Bu konuda talihsizce yaklaşımların ibret verici. Bir o kadar da temelsiz ve gerçek dışı.

Ama şu vize konusunu açman bir açıdan isabetli oldu.
Ben hiç vizesiz maç oynamadım, hiç vizesiz hakemlik yapmadım ve antrenörlük de yapmadım.
Her zaman vizemi anında yaptım. Bitirdiklerimi de bitirdim.

Bu benim sorumluluğumdur. Bunu senin sorgulama hakkın yok bir kere!
Bunu bir kenara koyalım da bilinsin.

Önce kendini sorgula bakalım.

Diyorsun ya:

"...Ama siz fikirleriniz ne kadar tutarsız onu görün..."

Tam burada aynayı kendi tutarsızlığına çevirmişsin!

Şimdi,

Ben hiç vizesiz olduğumu bile bile ne bir turnuvada görev talep ettim ne de bir turnuvada baş hakemlik yapmaya kalktım.
Kendime ve taşıdığım isme karşı sorumluluğum var benim.

Lisans vize sistemine bakınca kimin ne sorumluluk anlayışında olduğu ortaya çıkıyor.
Bakınca görebilirsin.
Bir dene bak!

Not: Eğer bahsedilen dernek sizin dernek değilse neden gocunursunuz o zaman? Eğer ben yanlış isem bunu ortaya koyun da adam gibi özür dileyelim sizden. Ben buna tereddütsüz razıyım!
- MATRANÇ -
Ara
YAKINLARINDA BİR OKUMA KURSU VARSA YAZDIR KENDİNİ DERİM. SUAT ATALIK’IN YAZISINI BİLE YORUMLAYAMADIN.
Ara
"SAZAN GİBİ ATLADI" DİYE DİR DEYİM VARDIR.

BİRİ, ORTALIĞA ASLI ESASI VE DE HER HANGİ BİR DAYANAĞI OLMAYAN BİR LAF ATAR,
BAZILARI DA O LAFI CİDDİYE ALIR VE ÜZERİNE GİDER

İŞTE O "CİDDİYE ALAN" KİŞİYE "SAZAN GİBİ ATLADI" DENİR
Ara
Valla ben sazan gibi atlamış olabilirim de, yazıdaki olaylar size çok içsel gibi gelmiş ki savunma pozisyonuna geçiyosunuz.
Olayda dernekler kanununa aykırılık var. Bu sizi ilgilendirmiyor. Çünkü işiniz olay yada fikirle değil ki  ...
İzinsiz antrenör çalıştırma var, bu da size göre suç değil.
Vizesiz baş hakem görevlendirilmesi var kılınız kıpıdamıyor, " hayır yok" diyemiyorsunuz.
Kayıt dışı para toplama iddiası size göre önemsiz ve suç değil! Ki toplanıyormuş...Bu yakında ortaya çıkar.
İktisadi işletmesi olmadığı halde turizm aracılığı yapan bir dernek başkanı olarak bunun ilanını yap sonra da inkar etmeden suç değil pozuna yat!
Aynı GM nin TSF aleyhinde yazılarını sayfanda afişlere çıkar facede paylaş...Ama aynı GM seninle ilgili  aleyhte yazınca ağla...
Hangisini yazalım ki?
Dedim ya inanmak istediklerine inanan insanlar hiçbir konuda endişe duymazlarmış.

Yakında bu kokuların kaynağı ortaya çıkar.
- MATRANÇ -
Ara
Onca yazıdır soruyorum bu dernek SGD midir diye arkadaş tık yok iyi mi?
SGD yöneticilerine burada simültane vermediğim kaldı bir tek!

Öyleyse bu dernek hangisi? Ortaya koy o zaman? Beni mat et!
Yok sen değilsen neden burada "ben değilim" diyemiyorsun?
- MATRANÇ -
Ara
Dernek yöneticileri, duyamıyorum sizi orada mısınız?

Her zaman Suat ATALIK tan sayfa fotosu koyardınız.
Neden şimdi süt dökmüş kediler gibisiniz?
Duyamıyorum sizi de...

Hak 'aksi'!
Mojo Jojo da bir şeyler yazmış ve derneğin açıkça kanunen suça ortak olduğundan bahsetmiş.
Bu kadarını biliyordum da gizli olanları bilmiyorduk.
- MATRANÇ -
Ara
Tabi bu arada bana "İyi oku da anla!" diyenler...
Siz anladınız mı bari?

Anladınız anladınız da bahsedemiyorsunuz.

Yahu Atalık yazıda da açık olduğu üzere orada iki dernekten bahsetmiş.
Birisi İSD 1943...
İçinizde bir çoğunun adını bile bilmediği eski binasının nerede olduğunu bulamayacağı bir dernek.
Satrancın gerçek gövdesi!

Seksenli yıllarda bir çok anımın olduğu...

Diğer dernek de sizin şu meşhur SGD!

Ama ne işlerin çevrildiği yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Ben demiyorum bakın.

GM Suat ATALIK yazıyor.
Mojo Jojo da yazmış.
...

Kedidir, kedi!
- MATRANÇ -
Ara
İşletmenin gelir makbuzuyla aidat makbuzu arasındaki farkı bilemeyenler ile tartışmak gerçekte çokkkk zor.
- MATRANÇ -
Ara
Bakın üyelerden ne düşünceler akıyor?

Hatta Mojo da duruma el atmış galiba...

Makbuz kesmeden kurs açmak ve antrenör çalıştırmak dernekler kanununca suçtur. 
Bu antrenörlerin ülkemizde çalışma belgesi var mı?
Azeri antrenörler deniyor. Doğrusu Azerbaycan kökenli antrenör olmalı. Azeri tanımlaması yanlış olabilir. Bir ülkede çalışma izni olmadan siz bir dernek olarak nasıl antrenör çalıştırırsınız?

Bunu çok eleştirdiğiniz TSF bile yapmazken...

İktisati teşekkülünüz yokken nasıl bir dernek olarak ticarete soyunur, otellerde çocuklara ve ailelere oda rezerve edersiniz?
Çocuklar üzerinden nasıl böyle bir işi yürütürsünüz? İstismar değil de nedir bu? Güya kamuya yararlı bir dernek.
Dernekler masası harekete geçmez mi?

Çocuğu kullan, ailesini kullan, SATRANCI KULLAN...

Hani alındı belgesi?
Gelirlerinin bankalar aracılığı ile toplanıyorsa hani bunun belgesi?
Saklanıyorsa hani dosyası?
Dernek gelirlerini toplayacak kişiler yönetim kurulu kararıyla belirlenir ve bunlar adına yetki belgesi düzenlenir.
Hani kararı ve hani yetki belgesi?

Yetki belgesi düzenlenmediği halde gelir toplayanlar ile bilerek bu şekilde gelir toplanmasına izin veren yönetim kurulu üyelerine bin Türk Lirası idari para cezası verilir. Umarım durum böyle değildir.

Bu dernekte avukat arkadaşlarımız da vardı değil mi? Onlar da mı fark etmemişler bunu? Tabi amaç çocuklarımız olunca her şey mubah, öyle mi?
Ayıp ve günahtır yahu!
- MATRANÇ -
Ara
Sn. Feti,
 8000 den fazla üyesi olan dernek bellidir. 2500 kişinin aidat ödediği dernek de...
Bu dernek on binlerce üyemiz var diyen dernek değildir.
Bu söylem farklılığından anlamanız gerekirdi.
Suat ATALIK'IN yazısını bir bütün olarak yorumladım.

On binlerce üyemiz var yalanını 8000 den fazla üyesi olan dernekle karıştırırsanız sizinle tartışamayız.

Galatasaray Lisesi Mezunları Derneği herhalde AZERBAYCAN'DAN çalışma izni olmayan antrenörler getiriyor demedim ve böyle bir iddiam da olmadı. Bu dernek için de makbuz kesmeden antrenör çalıştırıyor diye bir suçlamam da yok. Hatta ticari teşekkülü olmadan otelciliğe de soyunmamış, otel odalarını tanzim etmemişken neden bu dernekleri birbirine karıştırayım ki?

Anlama zorluğu çeken başkaları var ve okuduklarını da anlamamış olacaklar ki, benimle uğraşmaya bayılıyorlar.
Ben işaret ettim onlar kendisi çıktı ortaya.
Alnımız ak diyen arkadaşımızın daha vizelerini yaptırmadan görev aldığı çıktı ortaya.

Buna da söyleyecek sözünüz yok anlaşılan.
Sizin için meşru mudur bu durum acaba?
İki satır da buna yazsaydınız ya...
- MATRANÇ -
Ara
ben kasten vize yapmadım ve bunu bir eylem olarak ortaya koydum. Bunu da savunmama net bir şekilde yazdım.Sadece fikirlerimi beyan ettim diye bana adaletsiz davranan kuruma ben aidiyet hissetmem. Savunmam ile birlikte il hakem kurulunda görev yapan 50 vizesiz hakemin ismini de TSF ye ilettim bakalım vizesizlik cezası verebilecekler mi.

TSF kişiye göre uygulamalar yapan bir kurumdur.

Benim vizesiz oluşumu TSF ancak iki ay sonra benim UKD ye dahil edilmek istenmeyen Dünya Çocuk hakları turnuvasını CİMER üstünden şikayetimle öğrenmiştir.Bu bile TSF tarafından vahim bir tablodur

Bu arada ben ne kadar sistemde antrenör olarak görünsem de antrenör değilim.Sadece bu kursun ilimde açılması için kursa katıldım hasbel kader belge aldım.

Ama bu işi yapmaya haiz olmadığımı düşündüğüm için yapmadım.

Gelelim sizlere Ne Sayın ATALIK ne de siz hiçbir şekilde parçası olmadığınız kurumunu gelirini giderini belge bilgi sahibi olmadan atıp tutmakla eleştiremezsiniz. Falan la filanla olmaz bu işler belge bilgi olmadan olmaz.

yazıyı iyi okuyun diye kaç kez yazdım GSL Derneği 2500 aidat ve 8000 üye sahibidir.
derneğin makbuzunu bilmenize rağmen üye kayıt prosodüründen anlamıyorsunuz sanırım.

TSF ile yıllardır otel organizasyonuna gidiyorsunuz kaç kez iktisadi işletme makbuzu sordunuz.

TSF yi eleştirir gibi yapıp bu forumda ne zaman TSF nin pisliği ortaya çıksa temizlemek için koşan kıta sensin..

Bu da forumda son yazım.

sön sözümde sayın adminlere Forumun adını "özgür satranç forum" yerine "aşkın satranç forum" olarak değiştirin.

böyle bir forum sizde takdir edersiniz ki okunmaz yazılmaz hale gelmiştir.
Ara
KASTEN (BİLİNÇLİ)YAPTIĞINIZ BİR EYLEMİ BİLE KASTEN YAPMADIM diyebiliyorsanız mantık çerçevesinde sizinle tartışacağımız bir şey elbette kalmaz.
O vizesiz diğer hakemler sezon içinde vizelerini yapabilirler.
Sizin gibi 5-6 yıl vizesiz kalmak çok ayrı bir durum.
Bunu bile bile görev kabul etmeniz ayrı bir masal.

Ne yani, onca katılan çocuğun  turnuvası bir vizesiz baş hakem yüzünden mi tehlikeye düşecekti?
Bunu mu göze aldınız yani?
Bravo!

Not: Bu forumu bana bırakıp da gitmeyin bir yerlere...Tek kalırsam üzülürüm.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi