Güncel tartışma konularına ilişkin
Fethi bey,
“Özetin özeti” kulaktan kulağa oyunu gibi olmuş. Oyuncular hatalıdır demedim. Aslında oyuncular da hatalıdır dedim. Arada fark var. Başkaları hatalı onlar da hatalı. Ama orada olup olan biteni görmeden hata derecelendirmesi yapamam. Biri hatalı da demedim. Oyuncular dedim. Biri terk etmiyor diğeri de belki kazancı uzatıyor dedim (gözümde canlandırdığım senaryoya göre). Kesin yargıya varmak için notasyonları görmem gerekir dedim. Oyunun hakemi ben olsaydım, sakince oyununun sonlanmasını beklerdim. Oyunu izlemez biraz uzak bir köşede beklerdim. Salona görevi olmayanların girmesine asla izin vermezdim. Uyarı yapacaksam da oyun bittikten sonra yapardım. Her hata yaptırım sonucu doğurmaz. Oyuncular kimi centilmenlik kurallarına uymadı diye hemen yaptırıma maruz kalmazlar. Örneğin kaybedince rakibinin elini sıkmadı, başlarken rakibinin elini sıkıp başarı dilemedi, kale kaleye oynadı, terk etmedi, çabuk kazanmadı diye ceza veremezsiniz. Oyuncular böylelerini kendi aralarında ayıplayıp dışlarlar. Bu da az buz bir ceza olmaz zaten.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Güncel tartışma konularına ilişkin - Yazar: Sabri Koçak - 09-03-2019, 16:22

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi