Güncel tartışma konularına ilişkin
Yukarıda benim cümlelerim yazılıp soru sorulduğuna göre benden cevap bekleniyor sanırım.
Cevap vermek içimden gelmedi.

Kumpası mesleğim gereği bilirim. Çok kullandım. Bazen elim ayağım oldu. İlk kumpasımı da antika niyetine saklarım ve hala kullanırım. Bu kumpasın eşyaya temas eden çenelerinin yüzeyleri pırıl pırıldır ve çok düzgündür. Sahibine dosdoğru bilgiler verir.

Ama başka kumpasları bilmem. Anlattıklarına göre başka kumpasların çene yüzeyleri düzgün değilmiş. Çenelerin arasına girenlerde izler bırakırmış.

Niye böyle yazdım ben de bilmiyorum. İçimden öyle geldi işte.

Aşkın bey ve Sabri bey hatırladığım ve bildiğim kadarıyla TSF de (Sabri bey bu 'de' ye takılmaz umarım) yakın zamana kadar görevli idiler. Şimdi TSF ile organik bağlarının olup olmadığını bilmiyorum. Bu konu başlığı altında belki Sabri beyle anlaşabilirdik ama Aşkın bey de gelince, belirli bir konuda anlaşabileceğimizi sanmıyorum. Çünkü anlaşabilmek için asgari şart aynı kulvarda koşmaktır. Referanslarımız farklı.

İkisinin arasına girmek istemem. Aksi takdirde, teşbihte hata olmasın, kumpas çenelerinin birbirine sürtünme sesleri gelebilir. Neme lazım !

Eski dostları, iki eski TSFliyi başbaşa bırakmak istiyorum. Ama ikisi kumpasın çenelerini temas ettirme yerine dirsek temasına devam edebilirler.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Güncel tartışma konularına ilişkin - Yazar: Feti - 09-03-2019, 21:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi