Lüzumlu lüzumsuz
Grup yarışmaları da tamamlandı. Sıra geldi Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği’ne.

Grup yarışmalarında organizatör kimdir ? Belirsiz !
Yönergeye organizatörü veya organizatörleri bile yazamayan zihniyet ne yapmaktadır ?

Tüm illeri ve tüm illerdeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim okullarını ve bu okullardaki tüm satranççıları kapsayan Okulsporları Satranç Yarışmalarını düzenleyen, yöneten ve ortada dolaşan bir sadece bir organizatör vardır. O da Türkiye Satranç Federasyonu (TSF)’dur. Birisinin yazdığının aksine Okul Sporları Federasyonu (OSF) bu işin hiçbir yerinde yoktur. Önceki yazımda yanılarak adını andığım için OSF’den özür diliyorum.

Ama TSF rumuzlu bu organizatör Grup Yarışmaları Yönergesindeki organizasyon hanesine adını yazamayacak kadardır.
Ara
Sn Feti,

Bu turnuvanın adı bu sayfadaki ilk paragrafınızda da yazdığınız gibi ;

"2018-2019 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 3. Bölge turnuvası ilan edilen tarihte yapılmayacakmış..."

Yarışma adı ayrı, düzenleyici/ düzenleyiciler ayrıdır.

Size bu turnuvanın en başından beri Okul Sporları Federasyonuna ait olduğunu, onun takviminde aldığını, her türlü düzenleme ve bilgisinin bu kurumca yapıldığını ve lisansların bile bu kurumca geçerli sayıldığını anlatmaya çalıştım.

Bu düzenleme ilgili kurumun Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile eş güdümle yaptığı bir turnuvadır. Ülkemizdeki tüm katılımcı sporcu, öğretmen, antrenör ve hakemlerce de böyle bilinir.
Siz hala bir şeyler arıyorsunuz.

Okullardaki yeni bir uygulamadır. SOSYAL ETKİNLİKLER MODÜLÜ...
Bu modül ve uygulamalar gereği de bu kurumca onaylanır bu yarışma.

TSF buna yıllarca sadece teknik destek vermiştir.

Bilginize....

Birisi.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi