Satranç Severler Birliği ve TSF Başkan adayı FM Feridun Öney
Photo 
Değerli satrançseverler;
Satrançseverler Birliği çatısı altında Türkiye Satranç Federasyonu Başkan adayı olarak seçimlere gireceğimiz satranç camiasına duyurulmuştur.

Bugüne kadar satrancın nasıl yönetildiğine (!) değinerek zaman kaybetmek istemiyorum. Yarım asırlık satranç geçmişine sahip biri olarak, neyin ne zaman, nasıl yapılması gerektiğini satrancın duayenlerinden bizzat yaşayarak öğrendim.

Ülkemiz satrancının saygınlığının artması, kalitesinin yükselmesi ve satranç kültürünün gelişerek büyümesi en büyük hayalimdir.

Değerli dostlarla birlikte satrancın tüm paydaşlarının söz sahibi olacağı yeni, şeffaf, tamamen demokratik bir sistem kurmak adına hareket ediyoruz.

Zaman değişim zamanıdır ve bu değişim tüm satranççılar tarafından uzun zamandır beklenmektedir.

Ülke satrancının layık olduğu seviyeye gelmesini arzu eden sevgili dostlar ve satrançseverler; birimiz hepimiz, hepimiz satranç için birleşelim. Hepinizi birliğimize güç vermeye davet ediyorum. Saygılarımla.
FM Feridun ÖNEY
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Severler Birliği ve TSF Başkan adayı FM Feridun Öney - Yazar: Onur Alacaba - 21-10-2019, 23:18

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi