Satranç Severler Birliği ve TSF Başkan adayı FM Feridun Öney
Sevgili satranç severler,

Ülkemizde satranç adına yaşanan bu zor zamanlarda bizler "Satranç Severler Birliği" olarak sorunlar karşısındaki sorumluluğumuzun bilinciyle demokratik, bilimsel ve gerçek anlamda özerk bir federasyon yapısı kurmak ve bu kötü gidişatı tersine çevirmek için tek yürek olarak yola çıkmaya karar verdik. Adalet, dürüstlük, liyakat ve şeffaflık temel ilkelerimizdir.

Bu bağlamda 2020 yılında yapılacak olan Türkiye Satranç Federasyonu seçimlerine başkan adayımız Sayın FM FERİDUN ÖNEY önderliğinde katılacağımızı satranç camiası ile paylaşmaktan onur duyuyor ve tüm satranç severleri (sporcu, antrenör, hakem, kulüp yöneticisi, veli) aramızda görmeyi arzu ediyoruz.

Birliğimiz seçim çalışmalarını bir dernek çatısı altında gerçekleştirecek olup yakın zamanda siz değerli satranç severleri süreçler hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz. Satranç camiasına saygıyla duyurulur.

Birimiz hepimiz, hepimiz satranç için.

Satranç Severler Birliği

Abidin Ünal, Ali Ammar Camcı, Ali Ekber Gökay, Bülent Güner, Cenk Ateş, Evrensel Bilgin, Ersin Orak, Ersin Oktem, Fahri Ar, Fatih Atakişi, Fatih Demirbaş, Adil Feridun, Gönen Pasin, Gurhan Kayabas, Mehmet Kızılkaya, Metin Kaya. Mustafa Dördüncü, Onur Alacaba, Serdar Peker, Sühan Öztürk, Tarkan Küçümenler, Tuncay Atamer, Ugur Köse, Yakup Bayram.
Ara
Satranç Severler Birliği TSF Başkan adayı 
Feridun ÖNEY 
1956 yılında İstanbul'da doğdu. Satrancı babası Dr.Cahit ÖNEY’den öğrendi.  1973 yılında Türkiye Gençler Şampiyonu, 1976’da 20 yaşındayken Türkiye Şampiyonu oldu. Ülkemizi defalarca Olimpiyatlarda, Balkan Şampiyonalarında ve Zonal turnuvalarda başarıyla temsil etti.

FM Feridun ÖNEY halen aktif satranç oyunculuğuna devam etmekte ve İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarında Öğretim Görevlisi, Kompozisyon Bölümü Başkanı ve Rektör Danışmanlığı görevlerini yürütmektedir. 

photo.php?fbid=156650198757803&set=gm.10...=1&theater
Ara
Türkiye' de satrancın gelişmesi tüm satranç severlerin ortak dileği. Bu zorlu yolculukta başarılar dilerim.
Ara
Üç senede bir ortaya çıkacak bir grupta yer almam.
Adalet duygusu ön planda olan ve işi bilenlerle birlikte çıktığımız bu yolda hedefimiz sadece seçim değildir.
Uzun sürecek bir mücadelenin başlangıcıdır.
Bu mücadele sonunda ya yönetimdekiler satranca gereken saygıyı ve adaleti tekrar kazandıracaklar ya da gidecekler bunu tüm camia görecek ve anlayacak.
Saygılarımla

FM Yakup BAYRAM
Ara
Satranç Severler Birliği destekçileri arasında FM Yakup Bayram da görülmekteydi. En azında Onur Alacaba öyle yazmıştı.
Yakup Bayram'ın çıkışı farklı bir sondaj mı, yoksa, gerçekten sadece bireysel olarak Satranç Severler Birliği'ne tepki mi?
Yakında göreceğiz.
Ara
“İçimizden birinin” yönetime talip olması sevindirici bir gelişme. Feridun Öney’i gösterdiği cesaret ve özveri için kutlar başarılar dilerim. Ekibine de başarılar dilerim.
Ara
Photo 
Değerli satrançseverler;
Satrançseverler Birliği çatısı altında Türkiye Satranç Federasyonu Başkan adayı olarak seçimlere gireceğimiz satranç camiasına duyurulmuştur.

Bugüne kadar satrancın nasıl yönetildiğine (!) değinerek zaman kaybetmek istemiyorum. Yarım asırlık satranç geçmişine sahip biri olarak, neyin ne zaman, nasıl yapılması gerektiğini satrancın duayenlerinden bizzat yaşayarak öğrendim.

Ülkemiz satrancının saygınlığının artması, kalitesinin yükselmesi ve satranç kültürünün gelişerek büyümesi en büyük hayalimdir.

Değerli dostlarla birlikte satrancın tüm paydaşlarının söz sahibi olacağı yeni, şeffaf, tamamen demokratik bir sistem kurmak adına hareket ediyoruz.

Zaman değişim zamanıdır ve bu değişim tüm satranççılar tarafından uzun zamandır beklenmektedir.

Ülke satrancının layık olduğu seviyeye gelmesini arzu eden sevgili dostlar ve satrançseverler; birimiz hepimiz, hepimiz satranç için birleşelim. Hepinizi birliğimize güç vermeye davet ediyorum. Saygılarımla.
FM Feridun ÖNEY
Ara
Feridun Öney'in foruma üye olup yazılarını doğrudan kendisinin göndermesi daha uygun olur.
Ara
Değerli satrançseverler;
Satrançseverler Birliği çatısı altında Türkiye Satranç Federasyonu Başkan adayı olarak seçimlere gireceğimiz satranç camiasına duyurulmuştur.

Bugüne kadar satrancın nasıl yönetildiğine (!) değinerek zaman kaybetmek istemiyorum. Yarım asırlık satranç geçmişine sahip biri olarak, neyin ne zaman, nasıl yapılması gerektiğini satrancın duayenlerinden bizzat yaşayarak öğrendim.

Ülkemiz satrancının saygınlığının artması, kalitesinin yükselmesi ve satranç kültürünün gelişerek büyümesi en büyük hayalimdir.

Değerli dostlarla birlikte satrancın tüm paydaşlarının söz sahibi olacağı yeni, şeffaf, tamamen demokratik bir sistem kurmak adına hareket ediyoruz.

Zaman değişim zamanıdır ve bu değişim tüm satranççılar tarafından uzun zamandır beklenmektedir.

Ülke satrancının layık olduğu seviyeye gelmesini arzu eden sevgili dostlar ve satrançseverler; birimiz hepimiz, hepimiz satranç için birleşelim. Hepinizi birliğimize güç vermeye davet ediyorum. Saygılarımla.
FM Feridun ÖNEY
Ara
Nihayet !
Olması gerektiği gibi; sorumluluk üstlenildi.
Feridun Beye başarılar diliyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi