Olağan şüpheliler'in anlamı nedir?
TSF nin penceresinde yer alan Avrupa Takımlar Satranç Şampiyonası ile ilgili haberde Milli Takımlarımız’da yer alan isimler sıralandıktan sonra şöyle bir cümle yer almış. “Genel tabloya baktığımızda ise kadın satrancının olağan şüphelileri Rusya, Gürcistan, Ukrayna ve Polonya’nın ilk dört sırada başlayacağını görüyoruz.”

Bilgi Edinme’ye danışayım diye düşündüm ama resme bak diyecekleri aklıma geldiğinden vazgeçtim.
Şüpheli kavramının ne anlama geldiğini bilen var mı?
Ara
Favorileri ya da iddialıları diyeceğine yanlışlıkla yazılmıştır. Büyük olasılıkla haber cep telefonundan girilmiş olmalı, otomatik düzeltme yapan yazılımlar kendiliğinden sözcüğü değiştirebiliyorlar.
Ara
Harikulade!
Müthiş bir hız!
TSF nin hızına yetişmek adeta imkansız.
Yorumumdan an sonra olağan şüpheliler'in anlamı olağan şampiyon adayları olarak belirtilmiş.
Bilgi dağarcığıma birkaç sözcük daha eklendi mi desem, TSF denetçilerine teşekkür mü etsem bilemedim.

Mecaziyi, kinayeyi bir tarafa bırakarak görüneni anlamlandırayım : TSF, iç bünyesinde hiç olmayan denetimi giderayak böylece ilan etmiş oldu. Denetimsiz bir kurumun ne haltlar yiyeceğini ve yemiş olduğunu yakında göreceğiz.
Ara
(24-10-2019, 09:14)Sabri Koçak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Favorileri ya da iddialıları diyeceğine yanlışlıkla yazılmıştır. Büyük olasılıkla haber cep telefonundan girilmiş olmalı, otomatik düzeltme yapan yazılımlar kendiliğinden sözcüğü değiştirebiliyorlar.

Sevgili Sabri KOÇAK'a katılıyorum.
Ama...
Öyle de olsa yazının en azından bir kez kontrol edilmesi gerekirdi. Topluma yazılan yazılar ve verilen haberler üst sorumluluk gerektirir.
Gözden kaçmış olmalı.
Fakat ben bu haberde bir başka esprili yaklaşım da görüyorum. Belki de öyledir.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi