ADAY OLMAK CİDDİYETİ VE TSF NİN YAKLAŞIMI
(04-02-2020, 14:04)Sabri Koçak Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Başkanlığa soyunan bir kişi kendini ifade etmek için son 30 günü bekleyecek öyle mi?
Aşkın kardeşim seçim sürecinin resmi takvimi başka adaylığa niyeti olanın kendini tanıtması başka. Değil 2020 biri çıkıp 2024’de aday olacağım ve şunları şunları yapacağım diye broşür bastırıp dağıtabilir. Kendini tanıtır, sonra vaz da geçebilir. Bu bile normaldir. Üstelik şu an bir başkan adayı var. Ne kaosu! Esas hukuksuzluk insanların kendisini ifade etmesini önlemektir. Bir başkan adayı broşür basıp bunu otelde, derneklerde, yolda ya da başka bir yerde dağıtabilir. Buna ifade özgürlüğü deniyor. Ancak içeriğinde suç unsuru varsa yasaklarsın.

Sevgili Koçak elbette son 30 günü beklemeyecek. Böyle bir ifadem yok!
 -BEN DİKKAT EDERSEN RESMİ SÜREÇTEN BAHSETTİM.-

Resmi süreç farklıdır onu es geçemeyiz değil mi? Benim düüşünceme göre bunun yolu bu değil.

Broşürü her zaman basar ve verirsin. Hatta her 'uygun' yerde. Ama bunun bir yolu vardır.
Kendisini tanıtması elbette en doğal hakkdır. Engel mi var? Sayfası mı engelleniyor, sesi mi kısılmaya çalışılıyor, dava  mı açılmış? 
Ama otelin de kendi kuralları ve uygulaması var. Bu uygulama otellerin politikasına göre de değişir. Bu tip propagandalara izin vermiyorsa, hizmet politikalarına aykırıysa ne diyebilirsiniz ki? Geçmişte bu tip olaylar karşısında şikayet edilen ve turizm prestiji kaybeden oteller oldu. Otellerin etkinlik alanları sınırlıdır. Ama el altından, otel yönetiminden habersiz ve tesis politikasına aykırı etkinlikler elbette kabul görmez.
Ama açık yüreklilikle şunu da ifade etmem gerekir.

Sn. A.Feridun ÖNEY yerinde olsam ben de aynı şeyi yapardım. Ama yöntemim biraz farklı olurdu. Hatta daha da takdir toplayabilirdi.

Beni vurgulamak istediğim bir konu da şuydu:
 Buna çok üzülüyorum. Umarım yanılıyorum dediğim anlarda yaşanmış yeni örnekler sunulması daha da olayı karşık hale getiriyor. Duyumlardan değil, yaşanmış olayların kahramanları anlatıyor işte. Üstelik bir kişi de değil. Sn. ÖNEY in haberi bile olmadığı söyleniyor. Kendi ifadesine göre broşürü masa üstünde görünce beğenip hatıra amaçlı da alıyor. 
 Kendi adıyla bile bir takım kişilere davet yapılıyor. Bunu ben birinci elden yaşadım. Kendisine ilettiğimde haberini bile olmadığını belirtti.

Sevgili KOÇAK,
İstersen ifade özgürlüğüne hiç girmeyelim.

Öyle bir sayfada reklamı yapılıp kendisi bir takım satranç tacirleri tarafından kullanılıyor ki...

O sayfadan nice üye habersizce önce üye olarak kaydedilip sonra da tartışma konularına muhalefet edince anında şutlandı. Bahsettiğin ifade özgürlüğü elbet bu olamaz her halde değil mi?
Bu insan mı ifade özgürlüğünden bahsedecek? (sn. ÖNEY'DEN bahsetmiyorum)
 Güldürmeyin beni.

Söz konusu örneklerle ilgili sayfalarca ekran görüntüsü veririm size. İfade özgürlüğünü kullanmak isteyen üyelerce önce ne aşağılayıcı ifadeler ve karikatürler yapıldı, onur ve şerefleriyle oynandı bu sayfalarda. Sonra da anti demokratik bir biçimde şutlandılar. Bu mu saygı? Bunun için o sayfa sabıkalı. Daha onlarca örnek var kanıtlayabileceğim.
Ülkenin unvanlı oyuncuları yine görüşlerini yazdığın o sayfada toplum önünde aşağılandı değersizleştirilmeye çalışıldı. Örnekleri anında yayınlar ve gönderirim sana. İçlerinde hukuki süreç yaşayanlar da var.
Ne olur bana o sayfada bile olmayan ifade özgürlüğünden bahsetme!
Ama ne yazık ki her ne hikmetse başka sayfa yokmuş ve açılamazmış gibi ille de o sayfa.
O zaman bu ekibin elbette güven sorunu var ve kalıcı olacak. Bunu sadece ben düşünmüyorum üstelik.

O SAYFA YENİ DEĞİL VE GEÇMİŞİ SABIKALARLA DOLU.
KEŞKE BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇILMIŞ OLSAYDI. ÜÇ KİŞİYLE BAŞLAR İÇİ GERÇEK SATRANÇÇILAR İLE DOLARDI. SATRANCI KULLANARAK KENDİ GÜNAHINI ÇIKARMA SEVDALILARIYLA DEĞİL!

Bak daha yeni "çok toptancı" bir yaklaşım diye tanımladığın levha yazısı bile anında kıvırılmaya çalışıldı ve hayali hedeflere yönelerek kendisini savunmaya çalıştı.

Keşke sn. A. Feridun ÖNEY kendi unvanı, sanatçı ve akademik kimliği ve ÖZ SAYFASINDA aday OLSA VE KENDİSİNİ BU KADAR KULLANDIRMASAYDI BU SATRANÇ SİMSARLARINA...
Buna inan çok üzülüyorum. O sayfa asla has satranççılara ait bir sayfa olarak kalamaz.
O bir 'ilk şans' idi.
Bu şans da kaçıyor ne yazık ki...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: ADAY OLMAK CİDDİYETİ VE TSF NİN YAKLAŞIMI - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 05-02-2020, 19:35

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi