hayallerim...
türk satranççıları darmadağınık  .toplanıp satranç  oynayacakları türk satrancının meselelerini  konuşacakları  bir yerleri bile yok......
özgür satranç platformu bile bitti  . satranç camiası nerede ne yapıyor . belli değil  .
1954 istanbul satranç derneği diğer anadolu satranç derneklerinin yolunda gitmedi  . ilk günkü pozisyonunu korudu  .
İşte öyle bir yerlere özlem duyuyorum.. herkes gelebilmeli birbiri ile oyun oynayabilmeli,herkes birbiri ile arkadaş olabilmeli  ..  

eğer satranççılar birleşip kendilerine uygun yer bulmayı beceremiyorlarsa MİLLET BAHÇELERİ açılıyor . hemde bulunduğu şehrin en güzel yerlerinde açılıyorlar  . bence  MİLLET BAHÇESİ olan illlerde satranççılar buluşacak  orada yeniden teşkilatlanacaklar  . birbirlerini tanıyıp arkadaş olacaklar . bol bol satranç  oynayacak, oyun özlemlerini gidereceklerdir  .

netice olarak MİLLET BAHÇELERİNİ  destekliyorum ve oraların satranççıların tekrar biraraya gelebilecekleri yerler olarak görüyorum.

bizim gençliğimizde türkiye çapında meşhur iki kıraathane vardı.  1. si  ANKARA ULUS KIRAAATHANESİ  2. si İSTANBUL MARMARA KIRAATHANESİ . bilinen adı ile KÜLLÜK.... beyazıt meydanındaydı .
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
hayallerim... - Yazar: muzaffer şekerli - 29-05-2020, 05:54
RE: hayallerim... - Yazar: Feti - 01-06-2020, 21:27
RE: hayallerim... - Yazar: muzaffer şekerli - 09-06-2020, 16:53
RE: hayallerim... - Yazar: Feti - 10-06-2020, 10:55

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi