Salgın süreci ve yüz yüze satranç
Turnuva oynamayı özledik. Ne zaman normale dönülecek bilmiyoruz ama bir şekilde yeniden yüz yüze turnuva oynamanın bir yolunu bulmalıyız. Bu amaçla bu akşam “Geniş Merkez Satranç Grubu”nda salgın sürecinde satranç turnuvalarının yeni düzeni konulu bir tartışma düzenleyeceğiz. Tartışma saat 21.00’de başlayacak. Tartışmaya Ankara’nın güçlü oyuncularından aynı zamanda Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi, enfeksiyon hastalıkları uzmanı, Türkiye Satranç Federasyonu Yayın Kurulu üyesi Prof. Dr. Ergin Çiftçi konuk olarak katılacak. Tartışmada ağırlıklı olarak kendisinin görüşlerini alacağız ve sorularımızı yönelteceğiz. Salgın sürecinde turnuvalarda nasıl bir ortam sağlanması gerektiğine ilişkin görüşlerimizi
edindiğimiz bilgiler ışığında olgunlaştırmaya çalışacağız. Bu toplantıyı youtube üzerinden izlenebilir yapmayı da deneyeceğiz.
Ara
Uzun bir aradan sonra ilk defa bugün yüz yüze bir turnuvaya katılma şansım var. Sanırım katılacağım. Aşılarımı oldum, maskem ve siperliğim hazır. Bakalım ne olacak? Satranca ilk defa başlar gibi heyecanlı hissediyorum kendimi.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi