BAŞKANLIK SEÇİMLERİ VE HULUSİ CİHANGİR
Merhaba,
Türkiye Satranç Federasyonu başkanlık ve yönetim kurulu seçimleri için geri sayım başladı. 

Federasyon seçimlerinin 10 Ağustos - 10 Kasım tarihleri arasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın belirleyeceği tarihlerde yapılması planlanıyor. Bu tarih belli olunca internet sitelerinden yayınlanacaktır.
Ülkemiz satrancına hizmet etmiş tüm başkanlara saygı ve minnet duygularımız var. Ama mental yorgunluğu diye bir şey de var. 

Satrancı satrancın içinden gelenler yönetmeli düşüncesine ‘içinden gelmek’ deyiminin tam açılımından sonra tamamen katılıyorum. Sporcu kökenli olması elbette idealdir.
Devlet sisteminin yeterli destek verdiği ve OLANAK TANIDIĞI sürece SPORCU KÖKENLİ BİR ADAYIN başarılı olması en büyük dileğimdir.

Açık ve katılımcı yönetimi benimseyecek, önerileri, eleştirileri dikkate alacak, liyakate önem verecek, görevini sporcuyu merkeze alan kurumsal anlayışla yürütecek bir başkan...

Kimler resmen adaylığını açıkladı bilmiyorum.

Ama 30 yıldır çok yakından tanık olduğum ve tanıdığım;
SATRANCIN TAM MERKEZİNDEN GELEN, ONLARCA BÜYÜK TURNUVA ORGANİZASYON BECERİSİ OLAN, GÜÇLÜ SPORCU, FIDE ANTRENÖRÜ VE ULUSLARARASI HAKEM TECRÜBELERİNE SAHİP SN. HULUSİ CİHANGİR BENCE EN UYGUN ADAYDIR.
Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi