Kac mac birden yapilabilir ?
Merhaba,
ICCF'de satranc oynayan iyi sporcularımız kac macini birden zorlanmadan surdurulebilir ?

Acıkcasi ben kendi adıma bu rakamin 30 kesinlikle gecmemesi gerektigini inanıyorum.

Su anda 60 macim var ve kazanmak icin degil kaybetmemek icin maclarimi sürdürür buldum kendimi.

En fazla 3 turnuva öneriyorum. ve Bitirmeden yeni turnuvaya baslamayin.

sevgiler

Atilla GURMEN
20 maç en ideali olanı 10 açılış aşamasında olan ve 10 oyunortası-sonu en iyisidir. Maç sayısı arttıkça kesinlikle performans düşer ve sadece bilgisayar hamlesi göndermeye başlarsınız. Sonuç olarakta kaybedersiniz. Yazışmalıda iyi oyuncular bilgisayarı sadece hesap makinası gibi kullanan oyunculardır. Bir sırrımı paylaşayım. Yeni bir maça başlarken ilk önce rakibimin devam eden maç sayısına bakıyorum. 30 ve üzeri ise kafadan o maç için kendime kazanç yazıyorum. Çünkü sadece bilgisayar hamlesi gönderir. O rakipleri yenmek gerçekten kolay ! Bilgisayarla bir arkadaş gibi karşılıklı çalışmak gerek.
Murat Akdağ
Ara
Merhaba,
Ben de 36 mac biden oynamaya kalktım ve hamle yetiştirmekte bayağı zorlandım. Dediğiniz gibi maçları kaybetmemek için oynamaya başladım ve gereksiz yere 4 maç kaybettim. :cry:

Benim çıkardığım sonuç şu: Vaktiniz az ise 13- 14 maç oynayın en fazla. Vaktiniz varsa da 20 maçı geçmesin toplam sayınız. :wink:

Bilgisayar gelince açılış ve oyun ortasında pek güvenilir değiller. Oyun sonunda ise nispeten daha sert hamle bulabiliyorlar. Daha çok kendi bulduğunuz hamlenin bir falsosu var mı yok mu onu teyit etmek için kullanmalı. :!:

Saygılarımla,

askural Big Grin
Ara
Yazılanlara ben de katılırım.

20 ila 30 arasında veya daha az.

Aynı açılıştan birkaç tematik turnuvaya
katılıyorsanız, üst sınırı biraz daha
artırabilirsiniz.

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi