TRAFİK KAZALARI VE SATRANÇ MEKTEBİ
Hepimizin yaya yada sürücü olarak içinde bulunduğumuz trafik, çağımızda hayatta kalmak isteyenlerin mutlak surette ayrıntılı kavraması gereken bir konudur. Bu yıl içerisinde iki yakınımı trafik kazalarında kaybettim. Çarpıldılar ve öldüler...

Adil Keskin Adlı satranç dostumuz, "Satranç Mektebi" adlı sitesinde konuya dikkat çeken bir tür anket düzenlemiş. Tüm satranç dostlarımın ve onların dostlarının bu ankete katılmasını öneriyorum. Yalınızca bir mesajla katılıyorsunuz. Ayrıca buna katılmanız o sitenin yaşaması için de bir destek olacaktır.Aşagıdaki linke tıklayarak mesajınızı iletebilirsiniz:
http://www.satrancmektebi.com/showthread.php?t=1342

Yaşasın Dayanışma!
Sevgili Abdullah,
"Satranç Okulu" değil, Satranç Mektebi"...
Ben "dalgınlığımı" düzeltirken, mesajını yazmış olmalısın, yine de buraya da ekliyorum adresi:http://www.satrancmektebi.com/showthread.php?t=1342
Sevgiler...
Ben yanıt yazarken de Abdullah Mesajını sildi. Sabah sabah, saklanbaç oynadığım yıllar geldi aklıma..Smile)
Hüseyin, merhaba,

Aman, kask, dizlik ve dirseklik
takmayı unutmayalım.

Selamlar,

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Harun arkadaşım
Konuya gösterdiğin ilgi ve uyarıların için teşekkür. Sen benim motor kullandığımı biliyorsun ve şaka yapıyorsun ama başkaları bilmediği için niye yalnızca "kask, dizlik, dirseklik" dediğini merak edebilir...

Bu arada bu mesajı silemediğim için sana yönlendirmek fikri hoşuma gitti. Durumu idare et ve kimseye söyleme(!)... (gerçekten mesaj nasıl siliniyor? yani yanlışlıkla iki kez gönderilen bir mesaj nasıl siliniyor bulamadım.)
Merhaba Hüseyin Abi,

Aslında mesaj silmek hoş bir davranış değil, sizin karşılık veren mesajlarınız hatamı daha net ortaya koyuyor.

Sizin düzeltme yaptığınızı görünce gereksiz kalabalık yapmasın istemiştim.

Saygılarımla.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Alıntı:gerçekten mesaj nasıl siliniyor?
yani yanlışlıkla iki kez gönderilen bir mesaj nasıl siliniyor bulamadım

Hüseyin,

Silmek istediğin (ikinci) iletide:

düzenle/düzeltme'yi seç.

Enaltta ekranın sol alt tarafındaki beş seçenekten

sil

kutucuğunu tıkla.

Silme işlemini onayla.

Tamamdır.

yü,
ZEKAAMDAN KUŞKU DUYUYORUM HARUN!!
Hüseyin,

Çok farklı forum yazılımları var.
Bunların da çok farklı ve seçenekli
uyarlamaları. Çoğumuz bu yazılımlara
henüz aşina değil.

Dolayısıyla, her ufak ayrıntıyı
bilemeyebilirsin.

yü,
Hüseyin,

SSS'den alıntı.

Bir mesajı nasıl silebilir veya düzenleyebilirim?

Alıntı:Mesaj panosu yöneticisi veya moderatör olmadığınız sürece, sadece kendinize ait mesajları düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Gönderdiğiniz bir mesajı Mesajı Düzenle düğmesini tıklayarak düzenleyebilirsiniz (bu imkan bazen sadece belirli bir süre için mevcuttur). Mesajınıza birileri cevap göndermişse eğer, mesajınızın altında metni kaç defa düzenlediğinizi gösteren kısa bir yazı göreceksiniz. Mesajınız henüz yanıtlanmamışsa, bu not görülmez. Ayrıca mesajınız mesaj panosu yöneticileri veya moderatörler tarafından düzenlenincede bu yazı görünmez (yöneticilerin böyle bir durumda metnin hangi kısmını ne sebepten dolayı düzenlediklerini yazmaları önerilir).
Bir mesaja cevap geldikten sonra normal kullanıcılar tarafından silinemez.

Nihayet yanıtı bulduk.

yü,
Herkes zaman zaman kendi zekasından kuşku duyar.Tehlikeli olan başkalarının sizin zekanızdan kuşku duymasıdır Hüseyin Abi:)
Ben de sizin zekanızdan kuşku duyanın zekasından kuşku duyacağım için kimse böyle bir şeye cesaret etmemeli diyorum:)
Ortaya karışık sevgi ve saygılarımla..
Ara
Ethem,
Ne dedin sen şimdi Big Grin
Üzerine biraz da nar ekşisi ve artı sıkma zeytin yağı, ne dersin Ethem?...

Konu dağılıyor ama bu sıcakta birazcık dağılmak da iyi gelir.

Konuyu TOParlamayı Abdullah'a bırakıyorum. TOP sende Abdullah!
Bugünlerde biraz şiir okuma şansı buluyorum, ve çok beğendiğim bir tanesini paylaşmak isterim;

Yapraktı

Bir başka yolculuk dalından düşmek yere,
Yaşadığından uzun;
Bir tatlı yolculuk dalından inmek yere.

Ağacın yüksekliğince,
Dalın yüksekliğince rüzgarda;
Ve bir yeni ö’mü’r
Vardığın çimen yeşilliğince.

Can Yücel

İşte bu kadar kısaymış ömür. Neden daha da kısalsın ki?
O halde herkes satranç öğrensin, trafik kazaları azalsın! diyorum ben de.
Şimdi efenim, aslına bakarsanız ömür kısa mısa değil..Yani duruma göre kısa olduğu da olmuyor değil işin gerçeği; ama mısa değil kesinlikle!!
Aç gözlülük doğamızda var..Hep kazanmak..Kaç yıl yaşasak çok değil..Ben çok yaşadım hadi bana iyi geceler diyen birisi bile bunu teselli olarak görmektedir..Yani bu işler teselliyle meselliyle olsa şimdiye bıyıklı halalardan ne çok enişte türetmişti yeryüzü!
Şiir miir diyorsunuz madem..Alın size bir tane de ben göndereyim..

Hayat mayat diyorlar
Ben gözüm mayatta
Hayatın eksiği var
Hayat eksik hayatta

Takınsam kanat manat
Kuş muş olup seğirtsem
Bomboş vatana inat
Matan'a doğru gitsem

Necip Fazıl KISAKÜREK
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi