Dokunulan Taşa Oynamama :))
Şimdi öncelikle, Hüseyin Aktaş'la 2008 Türkiye Birinciliği Seçmelerinde oynadım, Hüseyin abi az çok da olsa beni tanıyordur. Bu foruma ilk yazım olabilir, ama forumda yazılanları düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum. İlla burada sürekli yazı yazanların mı herhangi bir olayı anlatmaya veya bir konuda yorum yapmaya hakkı var? Onu anlayamadım. Benim satrançtaki ratinglerim İbrahim Bey'inkilerden yüksek, şimdi ben de senin ne haddine benim mesajıma cevap vermek mi diyeyim? Smile Adı geçen kişiyi isimle ifşa etmemin nedeni satranç camiasındaki bir adaptan dolayıdır. Bu şekilde hile yapanlar bir şekilde cezalandırılmaz ise yaptıklarına devam eder, başka mağdurlar olmaya devam eder. Diğer bir husus ise başka insanların bu kişileri örnek alarak aynı yolları denemeye kalkmasıdır. Ünlü "Judoboviç" hikayesi de benim yaptığımla aynı fikirle ortaya çıkmıştır. Beni tanıyanlar bilir, bugüne kadar kimseye dokunduğu taşı oynamadı diye bir suçlama yöneltmedim. Eğer bunu şimdi yapıyorsam anlattığım olayın gerçek olma olasılığı yüksektir.Smile İsmi geçen kişi istediği şekilde kendini savunabilir, ben gözlerime inanıyorum, duyduklarıma değil. Centilmenlik narası atmak ne demektir? Confusedhock: Centilmenlik narası atma sözünü yeni duyuyorum. :roll: Diyelim ki az çok ne demek istediğini anladım. Bu halde ilk mesajımın neresinden "centilmenlik narası" attığım sonucu çıkıyor? Bana sadece yaşanmış bir olayı ve bundan çıkarılan dersleri anlatan bir yazı gibi geldi. Smile Evet, belki isim vermem bazı insanlarca hoş karşılanmamış olabilir ama bunu yapmak zorunda olduğumu hissettiğim için yaptım, doğru birşeyi yaptığıma inanıyorum. Sadece cevap yazmış olmak için cevap vermek pek yararlı olmayan bir iştir. Mesaj sayınızı arttırabilir ama yazdıklarınızın gücünü ve doğruluğunu değil.Smile

Bu konuda başka bir mesaj yazmayı çok zorunda olmadıkça düşünmüyorum.

Daha faydalı mesajların yazılması umuduyla,

Hakan Oluç
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Dokunulan Taşa Oynamama :)) - Yazar: Kataran - 07-07-2008, 22:58
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 07-07-2008, 23:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 08-07-2008, 11:11
... - Yazar: ibrahimethemAy - 08-07-2008, 13:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 08-07-2008, 14:35
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 08-07-2008, 16:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: sena nur kaya - 09-07-2008, 00:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kataran - 13-07-2008, 15:10