SATRANÇ AKADEMİSİ
cubicchess.jpg
Türkiye Satranç Federasyonu çok kısa bir süre içinde, satranç ailemizin hizmetine açılacak “Türkiye Satranç Akademisi” ile yine bir ilke imza atıyor.

Türk satrancı ve satranç ailesi yepyeni “Beyaz Piyon”, “Gümüş At”, “Gümüş Fil”, “Gümüş Kale”, “Usta Adayı” ve “Ulusal Usta” unvanları ile tanışıyor.

Detaylara http://akademi.satranc.org.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Yapmanız gereken öncelikle aşağıdaki üye ol linkini kullanarak üyelik yolunda ilk adımı atmanızdır.

Bunun üzerine e-posta adresine bir aktivasyon kodu gelecektir. Ona tıkladığınızda, üyelik işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Ardından ders içeriklerine girebilirsiniz.

İsterseniz, satranç bilginize güveniyorsanız, doğrudan muafiyet sınavına girebilirsiniz. Bu durumda size büyük bir soru bankasından seçilen 50 soru gelecektir. Bu sorular herkes için değişecektir. Bu soruları yanıtlayıp yüz üzerinden en az 70 puan alırsanız doğrudan 1nci adımı bitirip ulusal kuvvet derecesi ve diploma hakkını kazanırsınız.

Eğer seviye tespit sınavı (muafiyet sınavı) istemeyip doğrudan derslere girerseniz, arada size sorulan sorular ile düzeyiniz tespit edilecek ve mezun olana kadar puan toplamaya devam edeceksiniz.

1nci adım bittiğinde UKD'nizi alacak ve diplomaya hak kazanacaksınız.

jedichess.jpg
Kimler Üye Olabilir?

Satranç akademisine herkes üye olabilir. Hiç bir bedel, ücret istenmez. Üyelik sürecinde sadece kimlik bilgileriniz sorulur. İsterseniz gerçek kimliğinizi de saklayabilirsiniz. Ancak, o zaman diploma alacağınızda sorun olabilir. O yüzden önerimiz, gerçek kimlik bilgilerinizi kullanmanızdır.

Bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır hiç bir ücret ödemeyeceksiniz. üye olup satrancı tamamen ücretsiz öğreneceksiniz. Ama 2nci Adıma geçtiğinizde, ya da gerçek diploma almak istediğinizde sizden ücret ödemeniz istenecektir.

1nci adımın sonunda eğer diploma isterseniz, federasyondan lisans çıkartmanız istenecektir.
Ara
Mrh,

Ben de merak edip 1. aşamayı geçme
sınavına girdim.

Sonuç:

500+ aldınız. 1100 UKD ile Beyaz Piyon
unvanına hak kazandınız

gibilerinden bir ileti gördüm.

Şimdi ne yapmam lazım?

Ulusal Usta ne zaman olcam?

Acele cevap.

yü,