Ben kesinlikle affedilmek için yaratılmışım
Sonunda bitmek tükenmek bilmeyen hata yapma enerjimi neye borçlu olduğumu buldum!
Ben affedilmeye bayılıyorum.

Kaç kişiye kaç kere affettirdim kendimi bilmiyorum.
Ama bir süre sonra insanlar, benim affedilmeyi sevdiğim kadar affetmeyi sevmedikleri için olsa gerek birer ikişer uzaklaşıyorlar benden...
Kötü birisi olduğum için değil, sırf bu huyum yüzünden kaybediyorum insanları!

Aslında herkes biraz da affedilmek için vardır.
Affedilmek bizim bir parçamız.
Bu yüzdendir ki merhametli insanlar sevilir toplumda...Acımasızlara sempati duyulmaması da yine bu yüzdendir.

Yani hepimiz affetmeyi de, affedilmeyi de, affedenleri de seviyoruz.Çünkü hepimiz hata yapıyoruz.İnsanlara karşı, kendimize karşı, doğaya karşı...

Çok riskli yaşıyorum..
Öyle Amerika'daki yüksek binaların tepelerinde cam silmiyorum ama başka bir riski var yaşadığım hayatın.
Affedilmek için yapılmamış hatalarımı affettirmeye çalışıyorum birilerine.
Karşındakinin mizacı affetmeye uygun değilse yandın zaten.

Sonra devam edeceğim bu yazıya da...Şimdilik bu kadar..
Ara
Sevgili İbrahim Ethem,
sonradan devam edeceğim dediğin bu yazının devamı nasıl olur diye meraklandım doğrusu..
bizi fazla meraklandırmazsın umarım.
Ara
Yazımı merak ettiğinize doğrusu çok sevindim :)

Geçen sabah uyandım, annem 'koş koş' dedi, hemen yanına geldim ve bir de ne göreyim.Bizim bahçedeki mısırlardan biri, yanında yetişen gülün omzuna resmen elini atmış.Bakın gerçekten söylüyorum, bu bizim bahçede yaşanmış bir olay..Şok oldum..Evdeki herkesin neşesini yerine getirdi bizim salak mısır..Sadece boy var geri zekalı mısırda..Benim de ilkokulda sevgilimi benden uzun bir eşşoğlusu elimden almıştı da; o günden beridir böyle muazzam durumlar bile bana başka şeyleri çağrıştırıyor..Üstelik boyum da hiçbir zaman kısa olmadı yaşıtlarıma göre, hatta uzunum yahu...Aranızdan biri de çıkıp o zaman boy yüzünden boynuzu yemedin, başka bir sebep var dese ya!

Başka bir sebep yok arkadaş, ben çok mükemmel biriydim, o çocuk iğrenç biriydi hatta hiçbir meziyeti yoktu.Ama benden biraz uzundu ve sevgilim olacak salak da o birkaç santimden etkilenip beni postaladı.Tek sebep bu, kurcalamayın fazla, yakarım..

Sonra o geri zekalı kızla yüz elli bin üç yüz elli beş kere falan karşılaştık.Her defasında yanında uzun boylu oğlanlar görsem yine içim yanmayacak.Kendinden yirmi santim küçük çocukla çıktığını görünce artık iyice kendimden geçtiğimi hatırlıyorum.Sonra kendimi sakinleştirmek için dedim ki, kız ya uzunlardan ya kısalardan ya da orta boylulardan hoşlanıyor.Senin boyun orta ile uzun arası.

Sizin de böyle durumlarla karşılaştığınızda karşı tarafın hiç de önemli olmayan bir meziyetini kendinizden üstün tutup, 'aa bu yüzden mi bununla çıkıyor demek' dediğiniz olmuyor mu?Mesela kızlar boynuzu yedikten sonra oğlanın fıstık gibi sevgilisine bakıp 'saçları çok güzel demek bu yüzden beni bıraktı' demiyor mudur?Yoksa sizin hastalık daha mı ilerledi?Kız veya oğlan size her konuda fark bile atsa 'ıyyy bunun için mi beni bıraktı, paçozzz' demiyorsunuz değil mi :)

Neticede her zaman affedilmeyi beklemiyorum.Nadiren de olsa benim de başıma böyle işler geliyor.

Devam edecek... :) Hatta istemeseniz bile :P
Ara
ibrahim abi yazılarının devamı için istekmi yapmamız gerekiyor yavBig GrinBig Grin
bende bekliyodum yazının devamını Smile
Ara
Ne kadar çok zaman olmuş bu yazıyı yazalı..

Devam...

Affedilmek dünyanın en güzel duygularından biridir.
Affedilmeyi küçümsemeyin!

Umut kelimesinin kendini en çok hissettirdiği konulardan biridir affedilme mevzusu!İnsan affedilmeyi öyle bir bekler ki..

Şimdi konuyu gevşeterek devam..

Yolda bir eşek gördünüz.Bildiğiniz eşek!Eskiden eşşek zannederdik eşeği, sonra eşek olduğunu öğrenince ne kadar üzülmüştüm yahu..
Sonra o eşeğe yaklaştınız, yaklaştınız ve sonra bir tekme attınız karın boşluğuna.OFFF..Öyle boğuk, öyle ezik bir ses çıkardı ki..Çok sert vurdunuz ama öyle böyle değil.Nefes alamıyor, çöktü kaldı.

Sonra ne hissedeceksiniz?
Mahcubiyet değil mi?
Eşeğin, hatta eski çocukluk yıllarım hatrına eşşeğin, o güzel gözlerinden boncuk boncuk yaşlar süzüldüğünü görünce ne yapacaksınız?Pişmanlık değil mi?Aynen öyle, pişmanlık.Ben ne yaptım böyle diyeceksiniz.

Şimdi gelelim neticeye..
O eşek de bir süre sonra sizi gördüğünde, önemli değil olur böyle şeyler canımız sağ olsun dese.Sarılsanız öpüşseniz barışsanız.Fena mı olur?İşte bir eşekle bunu sağlayamayacağınız için hayvanlara iyi davranın!

Affetme duygusundan yoksun olanlar hayvanlardır!

Devam edebilir..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi