www.ataksatranc.com açılmıştır.
Atak Satranç Eğitim Spor Kulübü web sitesi yayına başlamıştır. Etkinliklerimizi ve satranç haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Oğuz Cem AKIN /İzmir
Ara
site kapalı
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Yerli satranç siteleri yerel olsun ulusal olsun her zaman ilgimi çekmektedir.
Büyük emeklerin ürünüdür.
emeğinize ve yüreğinize sağlık.
satranç dünyamıza yeni bir renk katması temennisiyle başarılar dilerim.
Ara
Sayın Akın,
Sitenizin satranç camiasına hayırlı olmasını dilerim. Bu çalışmaların maddi fedakarlıklar ve en önemlisi emek harcanarak yapıldığını, getirisinin sadece satranç severlere faydalı olmanın verdiği mutluluk olduğunu tahmin edebiliyorum.
Bir temennimi de iletmek isterim. Eğer satranç siteleri ve merkezleri bir ailenin üyeleri ise linkler/bağlantılar bölümünde en azından karşılıklılık ilkesine uygun olarak birbirlerinin adreslerini de duyurmalılar diye düşünüyorum. İzmir özelinde en az 9 satranç merkezi ve yine bu sayılara yakın satranç sitesi mevcut. Bu sitelerin bağlantılar bölümünde birbirini tanıtan kaç site var diye bakınca insanın canı sıkılıyor. Çünkü isim isim saymayayım sadece iki site birbirine link vermiş. http://egesatranc.net ve http://usedsatranc.com Bir site karşılıklılık ilkesi falan demeden satranç adına herkesin linkini yayınlamış ama o siteyi kimse linklerine eklememiş. Adeta bu birlikteliği kabul etmeme konusunda ortak bir tavır var gibi. İnsanlar selamlaşsa bile, siteler birbirine küs gibi görünüyor. Bu iki site yaklaşık olarak aynı tarihlerde kuruldu. Biri adına net olarak bilgi sahibiyim ki İzmir'de satrancın önde gelen isimlerinden Alper Efe Ataman dışında kimseden kutlama mesajı almamışlar. Keşke bütün siteler ayrı ayrı kaynak ve zaman ayırmak yerine güçlerini birleştirebilseydi. Ama madem ki herkes özgün ve bağımsız bir şeyler yapmak istiyor, yapsınlar. Farklılardan üretkenlik, ve zengin içerikler doğar. Ama bunları yaparken birbirlerini de destekleseler "biz aileyiz" kavramıyla ve satrancın yükseltilmesi hedefiyle daha uyumlu olmaz mı? Siz yıllarını satranca pek çok alanın da uğraşarak vermiş biri olarak ne düşünürsünüz? Kişi ve kurumlar, birbirlerinin sitelerine hoşgörüyle bakabilirlerse, satrancın gelişmesi için hep birlikte, ödülleri, gururları, fedakarlıkları ve sıkıntıları paylaşabilirlerse, resim, haber ve yazıları paylaşırlarsa, aile olduğumuza daha fazla inanmaz mıyız? İzmirde resmi TSF sitesindeki yazarlığınızı, hakemliğinizi ve il yönetimdeki konumunuzu dikkate alarak, bu konuyu uygun ortamlarda ve sitenizde gündeme getirip, ilerleme sağlamanızı diler, siteye emek verenleri kutlarım. İyi çalışmalar.
Ara
Sevgili Hocam;
Yazdıklarınız çok doğru; katılıyorum. Birlik olmamız lazım. İzmir'de sanıyorum bunu benim kadar isteyen kimse olamaz. Ama yeni yapılanıyoruz. Bir kaç link ekledim. İzmir'deki tüm linkleri ekleyebiliriz. Yeter ki bize ulaşsınlar.
Bizi bu gibi konularda lütfen uyarın. Şahsen benim çok az vaktim var. Zaman azlığından atlayabiliyoruz. Eleştirilerinizi ve yazılarınızı her zaman beklrim.
Ara
Sayın Akın,
Aynı gün cevapladığınız ve söylediğinizi yaptığınız için teşekkürler. İzmir'de yapılacak daha çok iş var. İşleriniz ne kadar yoğun olsada görevleriniz ve tüm kesimlere ulaşabilmeniz nedeniyle ilk hamleler ve bazı sorumluluklar bizden çok sizlere düşüyor. Bunların içinde en önemlisi velilerin duyarlılıklarını ve katılımlarını artırmak ve yeni fikirler, yeni pojeler için heyecan ve birlik yaratabilmek. İnsanların gönlünü fethetmedikçe site ziyaretçi sayıları, UKD, ELO, turnuva istatistikleri, kağıt üstündeki/sanal ortamdaki gelip geçici sayılardan başka bir şey değil. Yıllar sonra akıllarda kalan sadece ne kadar keyf aldığımız. Ne kadar çok kişinin mutluluğuna katkımız olduğu yada olmadığı. Kolay gelsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi