Cansız Hoca Fıkraları :)
Bursa da öğrenciyken çingene olan bir zatın hidayete erdikten sonra kendince çevresine tebliğ çalışmalarına başladığı vaalarda enteran laflar ettiğini söylerlerdi. Çok da merak ettiğim bu şahsın vaazına tanık olmak nasip olmadı. Ama insanların pür dikkat dinlediği bir ortamda ben herhalde gülmekten yerlerde kıvranırdım. belki ondan nasip olmamıştır..

Bu zat , peygamberin ama ile ilgili geçen olayını şöyle anlatıyorumuş:

"peygamber bir toplamış ahaliyi, vaaz verirken, amanın biri gelmiş maruzatını anlatmak istemiş. Ama peygamber onu görmemiş vaazdan sonra alakadar olmak istemiş.
Bu durumda Allah bir ayet bir ayet... peygamber mosmorrrrrr!"

........

Hz. ömerin hiddetlendiği durumları anlatırken

" Ömer abim çekmiş kılıcını, Ebubekir abim tutmuş elinden yapma beyav, sakin ol beyav""

valla bana anlatırlerken bile kasıla kasıla güldüğüm bu zatı muhteremi dinlemeyi inan çok arzu ettim. Dediğim gibi nasip olmadı.
İşin ilginç yanı vaaz dinleyenlerin hemen hemen hepsi çingene vatandaşlarımışmış. Ve gayet sakin ve pür dikkat kesilip dinlerlermiş..

Cansız hoca ve o çingene hoca gibi nev-i şahsına münhasır karekterler toplumuzda gerçekten önemli yer edinmiş kişilerdir.

Bunlardan esinlenerek belki heredot tiplemesi bir dizi de yer almış ve rating getirmiştir...

Cem Yılmaz ın bir gün hidayete erip vaaz veren hoca olduğunu düşünebiliyormusunuz?

Allahım bizleri o günlere nasip eyle!!!
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Cansız Hoca Fıkraları :) - Yazar: IhsanKILIC - 16-09-2008, 09:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 16-09-2008, 09:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: IhsanKILIC - 16-09-2008, 09:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: drtuncaysen - 16-09-2008, 10:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 21-09-2008, 23:39

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi