Bu yazıyı yazmalı mıyım?
Çok düşündüm. Çünkü forum ortamında tartışmayı hiç istemiyorum. İnsanlarla yüz yüze konuşmak, tartışmak her zaman tercihim olmuştur. Seçim sürecine girilmesiyle birlikte bugüne kadar pek ortalarda görülmeyen, dört yıldır satrancın “S” sini anmayan bazı insanlar forum ortamında öyle bir saldırı başlattılar.ki; bir yönetim kurulu üyesi olarak şaşkınlık içerisindeyim.
Ben dört yıl içerisinde yönetim toplantılarının tamamına katıldım. Bu toplantılarda önümüze gelen her konuyu en ince detayına kadar konuştuk. Zaman zaman sert tartışmalar yaptık. Her seferinde birbirimizi ikna ederek en iyi kararları almaya çalıştık. Bazen bizi çok mutlu eden gelişmelere tanık olduk. Bazen de üzüldüğümüz anlar oldu. Her iş yapan insanda olduğu gibi hatalarımız da olabilir. Yaptığımız her şeyin satrancın gelişmesi için gerektiğine inandık. Ben Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza yapılan bu tür haksız saldırıların yersiz olduğunu, yaptıklarımızın eleştirilebileceğini yerlerine alternatiflerin sunulabileceğini, böyle eleştirilerin bizi daha ileri götürebileceğini düşünüyorum.
Çok değerli satranç camiası; son günlerdeki forum ortamında yaratılan hava beni çok üzmektedir. Ben satranççıların akıllı ve saygılı insanlar olduğunu her ortamda ifade ederek insanlara satranç içinde yer almanın ne kadar önemli olduğunu, satranç masasına otururken rakiplerin birbirlerine başarılar dilemesi gerektiğini, maç bittikten sonra da yenen ve yenilenin birbirlerini tebrik ettiğini övüne övüne anlatıyorum. Ama bazıları forum ortamında fırtınalar koparıyor. Tehditler havalarda uçuşuyor. Oysa ben son yönetim içerisinde yer alan birisi olarak 1 Ocak 2005 den bugüne kadar hiç de küçümsenmeyecek kadar yol aldığımızı, ama Türk satrancı adına daha yapılması gereken çok önemli şeylerin olduğunu, bunu da başarmamız için başkanımız Ali Nihat Yazıcı ile devam edeceğimizi düşünüyorum. Tabiî ki böyle düşünmeyen diğer adaylar da bunları kendilerinin yapabileceğini düşünebilirler. Ama unutulmamalıdır ki bizim yönetimimizin yaptıkları, yapacaklarının garantisidir.
Şimdiye kadar aday olacağını tahmin ettiğimiz insanlar sadece saldırarak, kara çalarak işe başladılar. Keşke bunun yerine son dört yıl içerisinde satrancın nerelerden nerelere geldiğini, kat edilen mesafenin ne kadar önemli olduğunu açıklayıp, yeni projelerle gelip, satrancı daha da iyi bir yere taşıyabileceklerini anlatabilselerdi. Oysa onlar bugüne kadar defalarca verdikleri şikâyet dilekçeleri yetmemiş gibi ellerinde delil ve belge olduğu izlenimleri yaratarak sadece kara çaldılar.
Ben işlerim nedeniyle yeni yönetimde olamayacağımı, başkanımın beni affetmesini dört yıldır başkanım, asbaşkanlarım ve diğer yönetim kurulu üyeleri ile birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu, dışarıdan da yine satrancın bir emekçisi olarak her zaman başkanımın yanında olacağımı kendilerine bildirdim. Ama hayatımda çok güzel anılarla anımsayacağım bir dört yılım var .
Değerli arkadaşlar; lütfen elinizdeki belgeleri biran evvel Cumhuriyet Savcıları’na veriniz. Forum ortamını izleyen bir sürü insanı yalan yanlış ithamlarla meşgul etmeyiniz.
Değerli satranç ailesine saygılarımla.

Mustafa İMAMOĞLU
TSF Yönetim Kurulu Üyesi
Ara
Eleştiriler yapılırken daha iyiyi isteme ve yanlışı eleyerek doğruya ulaşma amaç edinmelidir. Yıkıcı, yıpratıcı, yanlışı öne çıkararak doğruları maskelemek amaç edinildiğinde eleştiri ile ne sonuç alınacağı aşıkardır.
TSF forumunda seçim süreciyle açılan dosyalara baktığımızda bunların büyük çoğunluğunun epey eskilere ait olduğunu gözlemliyorum. Seçim süreci olmasa dokunulmayacakmış demek..

Bardağa dolu tarından bakmak diye bir tabir vardır.

Daha adayların projelerini görmedik.
proje yarışı olsa ne kadarda mutlu olurduk aslında.
Sayın Ali Nihat Başkan köşesinde son 2 yazıdır çağrıları seçim sürecinde takındığı tavır açısından dikkate değer olarak gördüm. Diğer adaylarımız da kuşkusuz bir birinden değerli insanlardır. Nihayetinde ölüm kalım mücadelesi değil bu. Demokrasinin gereği yapılacak. Başkanlığa ve kurullara birileri hizmet için seçilecek. Atama yoluyla gelmesinden elbette iyidir.
Her başkan adayı emin Türk satrancını daha da iyi yerlere götürmenin hedefindedirler. Bunları ekipleriyle ve projeleriyle yapmayı düşünüyorlardır.

projeleri artık görmeye başlasak diyorum.
Yoksa daha henüz erken mi?
Biraz daha bekleyelim mi?
Ara
Sayın Mustafa İmamoğlu

Gerçekten bu yazıyı hiç yazmamalıydınız. Sizi ve antalyadan hiç kimseyi
yıpratmak istemiyorum. Antalyanın tamamının korku, saygısızlık ve haksızlık üzerine kurulu bu yönetimin gitmesi için üzerine düşeni yapacağına inanıyorum.
Antalyada ve Türkiyede satrancın gelişmesinde emin olun benim sizden kat kat daha fazla emeğim vardır.

Şimdilik saygılarımla
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi