TSF FORUMU BANA NEDEN KAPALI ?
Değerli Dostlarım,

Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde karşılıklı geçen konuşmaları ve oluşumları ilgi ile takip ediyorum.

Açıklamaların birinde deniyor ki belden aşağıya vurulmasın, seçimler centilmence geçsin ?! Bu açıklamaya sadece tebessüm edebiliyorum !?

12 Eylül 2007 günü haksız ve mesnetsiz bir iddia ile tutuklandım ve 14 Aralık 2007 de ortaya koyduğum sübut deliller ve adli tıp raporu neticesinde serbest bırakıldım. Tamamen suçsuz olduğum bu davanın hukuki sürecinin tamamlanmasını bekliyorum. Bu süreç bittikten sonra bu konu ile ilgili elbette önemli açıklamalarım olacaktır !! Mevcut yasalar gereği bu konu ile ilgili daha fazla açıklama şu an için yapamıyorum. Vatan Gazetesi hakkında da savcılık gerekli soruşturmayı tamamladı ve şikayetlerimi yerinde bularak iki ayrı ceza davası açtı.

Halen sokaktaki tüm diğer insanlar gibi hürüm ve her türlü demokratik hakka sahibim. Sicilimde ise en ufak bir sabıka kaydı bulunmamaktadır. Resmi makamlardan " Satranç ve Yaşam" isimli Gazete çıkarma iznini aldım çok yakında yayın hayatına başlayacaktır. Ekim ayında 50 sinden sonra başladığım msoffice, grafik ve web kurslarımın tamamlanmasını bekliyorum. Halen bu öğrenebildiğim eksik bilgilerimle dahi olsa balkanchess.com da kendimle ve Türk satranç tarihi ile ilgili arşiv çalışmalarını tamamlamaya çalışmaktayım. Şu anda Osmanlı dönemine ait tüm el yazmalarını digital ortama hazır hale getirdim, Cumhuriyet dönemine ait yazılı basında çıkan hemen tüm satranç ile ilgili haberlerin ve köşe yazarlarının % 90 'nın bulunduğu arşivlerimi ayıklayıp, scan etme aşamasına getirdim. Bizden sonraki kuşaklar bugünlere nasıl gelindiğini bu gazete ve dergi yazılarından daha doğru bir şekilde anlayacaktır.
25 yılı profesyonel olmak üzere 40 yıla yakın bir süre bu camianın içindeyim ve önemli hizmetlerim olduğuna inanıyorum. Yaşadığım bir çok talihsizliklerde de bir satranççının nasıl yaşamda mücadele edebileceğinin örneklerini veriyorum.

Bugün camiamıza mevcut yasalar gereği içinde bulunduğum hukuki süreç dışındaki kalan konularda görüş bildirebilecek tecrübeye de sahibim. Demokratik ve hukuk devletinde yaşadığımız için mahkemelerde bile kendi savunmamı rahatça yapabilirken, içinde bulunduğum şartlar dolayısı ile tedbir olarak turnuvalarda görev almasam dahi normal bir vatandaş olarak forum kurallarını çiğnemediğim halde ve yine buradan haksız bir şekilde şahsıma karşı yapılan haksız açıklamalara ve hakaretlere karşı savunmasız bırakılmamı, susturulmamı anlamakta güçlük çekiyorum.

Geçen yıl Cumhuriyet Mitingleri nin düzenlenmesi esnasında camiamızın önemli kesiminden TSF Başkan adayı olmam yönünde öneriler ve destekler almıştım. Bu önümüzdeki günlerdeki gelişmelere bağlı olarak hayırlısı ile bu güzel dilek ve temennileriniz bundan sonraki seçime inşallah nasip olabilir.

Türk satrancının geleceğini ilgilendiren böylesine önemli bir dönemde TSF Forumunun şahsıma kapatılması yönündeki yanlışın en kısa süre içinde düzeltilmesi gerektiğine inanıyorum. Elbette benim de iktidara ve mevcut şu anki muhalefete karşı söyleyeceklerim,soracaklarım ve tavsiyelerim olacaktır.

Bu açıklamamı herhangi bir satrançsever'in TSF forumuna bir rica gereği olarak taşıması halinde, o kişiye şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran
Değerli Dostlarım,
23.09.2008 Salı günü sabah 8.30 civarlarında yazdığım bu mesaj sahibine ulaşmış görünüyor. Yazımdan belli ki Başkan ilham almış.
Geçmiş te de almış olduğu pek çok ilhamların da farkındayım. Önemli olan daha iyisini yapabilmek. Camiamıza hayırlı olsun. Bugün yazdığım yazıya akşam 19.00 civarlarında bu yanıtı aldım kabul ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran

"tsfbaskan
Forum yöneticisi

Her eve bir spor tesisi!!

Profil göster » WWW » E-Posta

Re: Satranç Projeleri
« Mesaj ekle #1 - : Bugün 19:03:28 » Alıntıyla cevapla » Düzenle

--------------------------------------------------------------------------------
ben atladım üstüne hemen yazıyorum.

Yeni fikir bulmak zor Selimcigim.

Teşekkürler.

Bir de Satranç Gazetesi eklesek, ne dersin?

Ali Nihat

--------------------------------------------------------------------------------
Ali Nihat YAZICI
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı
[email protected]
http://www.tsf.org.tr
hsdalkiran
Sertaç bey,

4 yıl sonraki seçimlerde ben de başkanlığa
aday olmayı düşünüyordum. Madem siz
aday olacaksınız, ben sekiz yıl sonrasına
planlarımı yapayım.

Şaka bir yana, satranç gazetesi fikrinizi
projeden fiiliyata geçirirseniz, ilk nushadan
bana da birkaç adet göndermenizi istirham
ederim. Posta adresim, Murat Akdağ'a
yazdığım forum yazımda mevcuttur.

PT,

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Sayın Taner,

Okumayı seven biri olduğunuz izlenimiyle aklıma takıldı; Sn. Ediz Erencek'in "Narsizm ve Satranç" konulu yazısını okumuş muydunuz? (Bkz. Satranç Okulu Forumu http://forum.satrancokulu.com/index.php?topic=420.0)

Bu konunun başlığıyla ya da devamıyla ne ilgisi mi var?

Hiiiç, öylesine işte...

Saygılarımla.
Ara
Sayın Sarge57,

Üslubunuzdaki beyefendiliğe kesinlikle diyecek yok.

Birçok forumda birçok yazınızı okudum, hepsi de Sertaç Dalkıran'ın aleyhine...Ve Sertaç Dalkıran ne zaman yazı yazsa bir şekilde olay mahalinde bitiveriyorsunuz.

Üslubunuz gerçekten beyefendi bir üslup.O yüzden saygı duyuyorum.

Beni lütfen yanlış anlamayın,
ama sizin isminizi öğrenmemizde bir sakınca var mıdır?

Paylaşmak istemezseniz de sıkıntı yok...Ama bu sefer merak ettim gerçekten.Aylardır bu foruma yazmayıp tekrar bu konuya yazı yazınca haklı olarak durumu sorgulama ihtiyacı hissettim.

Dilerim sizi incitmemişimdir.Derdim sizi suçlamak, kırmak değildir.

iyi günler..
Ara
Sayın Dalkıran
İkinci mesajınızı anlamadım. Biraz açar mısınız?
Konuyu nereden nereye getiriyorsunuz sayın Sarge57.Hoş şeyler değil bunlar.Umarım Sertaç Bey benim kadar hakkını sonuna kadar arayan birisi değildir de kısa bir süre sonra herşeyden tamamen aklandıktan sonra hakkında yapılan haksız suçlamalar ve haksız yere kamuoyunu yanlış yönlendirici yazılardan dolayı tazminat davası açmayı düşünmez.O zaman kimliklerini gizlemek isteyenlerin arkasına saklandıkları kullanıcı isimleri de bir fayda etmez.Benim talebim Sarge57'nin ve ona bağlı olarak İbrahimEthemAy ve benim mesajlarımın konuyla ilgisiz olması nedeniyle bu başlık altından moderatörlerce silinmesi yönündedir.
İyi günler...
Ara
Sevgili Aktaş,

İlk yazımda " satranç ve yaşam" başlığı altında gazete çıkarma izinlerini aldığımdan ve önümüzdeki günlerde ( ekim ayı başında bitecek kursumdan hemen sonra) bu gazeteyi yayın hayatına sokacağımdan bahsettim.

Aynı gün aradan 7-8 saat geçtikten sonra başkanın bu gazete çıkarma fikrinin üstüne atladığını kendi ifadeleri ile gördüm. Gülümsedim. Bu halimle bile insanlara ilham verdiğimi düşündüm. Bunu hemen copypaste yaptım ve yazımın altına iliştirdim. Bu fikir Başkanın aklına daha önce gelse idi bunu zaten çoktan yapabilirdi diye düşünüyorum. Forumdaki mesajları takip edince yukarıda yaptığım açıklamının içinde yer alan bu fikrim onun da hoşuna gitmiş olacak ki hemen bu fikrin üzerine atladı ve öneri olarak ortaya koyuverdi. Buna işaret ettim.

Son derece açık gözükmüyormu?

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran
Sayın Dalkıran,
Anladım. Gene de aklın yolunun bazen bir olduğu anları unutmamak gerekir. Aynı uğraşlar içindeki insanların, ayrı mekanlarda da olsa benzer fikirleri üretebileceği olasılığını gözardı etmemek gerekir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
İyi günler Sayın DİNÇER,
Eğer bir suçum oldu ise adaletin tecelli etmesi beni çok mutlu edecektir.
Her konuda...
Saygılarımla.
Ara
Sayın AY,

Öncelikle, haddimi aşmamaya özen gösterdiğimi fark etmenizden mutluluk duydum.

Tespitinizde haklısınız. Ancak, hem satranç dünyası hem de oyunculuğu konusunda her iki forumda da benden çok daha deneyimli onlarca isim olduğundan, çoğunlukla görüşleri okuyup değerlendirmekle yetiniyorum. Belki, çok keyifle okuduğum bazı yazılarınıza yorum yapmaya çalışabilirdim. Özellikle, okuduysanız ya da gördüyseniz '6. His' tadındaki (görmediyseniz filmini tavsiye ederim) 'Deneme hikayeleri 2' için elim birkaç kez klavyeye gittmişti. 'Geyik Muhabbetleri'ne de heveslenmedim desem yalan olur. Ancak, yaşım ve antrenmansızlığım nedeniyle eski TRT 1 eğlence programlarını hatırlatmaktan çekindiğim için bu hevesimi de baskılamıştım.

Yazdığım konularda da kanaatimi,yetkinliğimi ve yasal limitlerimi sorgulamamakla birlikte, bir anlamda uyarınızı haklı görüyorum. Bu nedenle, ismimi kullanana kadar forumların ilgili bir izleyicisi olmakla yetineceğim.

İnanın saygılarımla...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi