Anket Başlığı: TSF seçimlerini kim kazanacak?
Ali Nihat Yazıcı
58.72%
64 58.72%
Veli Ozan Çakır
41.28%
45 41.28%
Katılımcı sayısı: 109 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

SEÇİM ANKETİ
Değerli Satranç Camiası'na,

24 Eylül 2008 Çarşamba günü başlattığımız anket uygulaması, sabote edilmiştir. Forumların vazgeçilmez kuralı olan bir kişi bir hesap açabilir ilkesi bazı kişilerce kasıtlı olarak delinmeye çalışılmıştır.

Tespit edebildiğimiz sahte üyeliklerin aktivasyonu iptal edilmiştir.

Burada hedefin Özgür Satranç Forum mu, yoksa Satranç Kamuoyu'nu yanıltmak mı olduğuna Satranç Camiası karar verecektir.

Oluşan bu durum sebebiyle önceki anket silinmiş ve SEÇİM ANKETİ yeniden açılmıştır.

Anket süresince üye kayıtları Yönetici Onayı ile gerçekleşecektir. Yeni kayıt olacak üyelerin gerçek isimleri ile kayıt olmalarını rica ediyoruz.

Özgür Satranç Forum Yönetimi
-------------------------------------------------

Anket 6 Kasım 2008 Perşembe günü saat: 24.00 de sona erecektir.
ihsan bey kimler kime oy vermiş moderatörler görebiliyor mu?
:lol: :lol: :lol:
Ara
Tuncay Bey ,
kimin kime oy verdiğini göremiyoruzSmile
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Sadece iki aday mı var?Atalık vaz mı geçti?
Ara
Evet Mehmet Bey,Şu an için iki aday var.
GM Suat Atalık başkan adaylığından vazgeçti.
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Suat Atalık-Cengiz Keleş ve Ozan Veli Çakır birleştiler.
Öte taraf yine aynı.

Selamlar..
Ara
ORASI ÖTE TARAF DEĞİL BERİ TARAFSmile)
ötenin ötesi taraf

Zira simdi ki başkan xxxxx ve xxxxxx

Kadroların yüzde doksanına diyeceğim yoktur.

Üzerlerinde emeğim vardır.

Keşke başka aday çıkarsalardı.

Umarım seçimi kaybederde Eskişehir de Kütahyada vs

(İktidarda dsp ve genel müdür Kemal mutlu varken

onlarıda arkasınaalarak)

yaptığı linç in ve insanlardan gaspettiği

hakların hesabını verir.

Seçimden sonra artık çok düşmanı olacak.

Umarım allah ve genel kurul yardım etmezde çabucak

Layık olduğu yere gider

O artık can derdinde
Ara
Cesim Arkadaşım,

Benimkisi taraf üzerine bir şakalaşmaydı. 10'dan sonra 11 gelir; hayır 9 gelir örneği gibi ki, bu şaka aynı zamanda olaylara bakışın nereden baktığına göre değişken algılar oluşturabileceğini ima eden, felsefi bir şakadır aslında. Günü birlik koşuşturmaca içerisinde yorulan beyinlere bir yudum düşün serpme çabasıydı benimkisi. Ama sizinkisi ("xxxxx ve ilkesiz") bir saldırı olmuş.

Bu forumdaki tartışmaların içine bu tür söylemleri sokmayın lütfen. Güçlü duruşların bu tür "yardımcılara" gereksinimi yoktur. Düşüncelerinize güveniyorsanız, siz de söyleminize katmayın bunları. Güvenmiyorsanız diyeceğim yok.
ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Suat Atalık-Cengiz Keleş ve Ozan Veli Çakır birleştiler.
Öte taraf yine aynı.

Selamlar..

Poker oynasak bu 5 beş benzemez ile blöf bile yapılmaz.
Bana kalırsa Satranç için çok üzücü olur.
Ara
Değerli Kardeşim Hüseyin

Sizce aşağıdaki gibi mi yazmalıyım

Münkir münâfıkın soyu
Yıktı harap etti köyü
Mezarına bir tas suyu
Dökenin de avradını

Müfsidin bir de gammazın
Malı vardır da yemezin
İkisin meyyit namazım
Kılanın da avradını

Derince kazın kuyusun
İnim inim inilesin
Kefen dikmeye iğnesin
Verenin de avradını

Dağdan tahta getirenin
Mezarına götürenin
Talkınını bitirenin
İmâmın da avradını

Yönetenlerin xxxxxx ve xxxxxx olduğunu söylemek değil.
Asıl yönetici konumunda olanların belli bir duruşunun olmaması
topluma karşı bir saldırıdır.
Ben bu zatı muhteremi 1992 den beri tanıyorum.
Buradan yada başka yerlerden yazacağım
Herkes kendini akıllı sanan tilki yi öğrenecek. Ve de tanıyacak.

Saygılarım ve sevgilerimle

Cesim
Ara
Merhaba

"duruşu olmamak" ve "ilkesiz olmak" kavramlarını "omurgasız ve ilkesiz" nitelik tamlamasıyla ifade etmek, tartışmanın küfür aşamasıdır.

Savaşımda küfür de vardır!...Şiddet de!... Nitekim "savaş" politikanın en sert, en üst biçimi olarak tanımlanır. Egeli efelerin çatışmalarında sövüşme bölümleri vardır. Yaşar Kemal'in "Çakırcalı Efe" adlı yapıtında çok güzel anlatılmıştır bu sövüşme bölümü... Amaç hasmını tahrik ederek meydana çıkarmaktır. Meydana çıkan rakibine de kurşun atmak...

Ben birden bire küfür boyutundaki bir tartışma ile ilişkilendirilmemden dolayı rahatsız oldum. Dahası ben söylediklerinize katılmıyorum da. Ali Nihat Yazıcı ve ekibinin bu işi şu an götürebilecek TEK yapı olduğunu düşünüyorum.

Siz aksini ve ötesini söylüyorsunuz. Söyleme ifade etme hakkınızın sonuna değin arkasındayım. Söyleyebilmeniz için mevcut yönetim dahil herkesle gerektiğinde "mavzer mavzere" çatışmaya da varım. Ama öncelikle hakaret etmeden bir anlatın bakalım. Askeri bir eylemin öncelikle hakka dayanan sosyal-siyasal gerekçeleri olmalıdır. Siz de küfürden önce "hakka dayanan sosyal-siyasal gerekçelerinizi" yoldaşına yol diliyle / yurttaşına yurt diliyle anlatın hele. Bizi ikna eder de sonuç alamazsak birlikte sövelim seninle. Dövelim! Vuralım! Asalım! Keselim!

Mevcut Yönetimin bildiğiniz "tutarsız ve ilkesiz" her türlü davranışını anlatmanız aynı zamanda yurttaş olmanızın sorumluluğudur. Anlatın. Ancak bunları daha henüz anlatma aşamasında siz küfre sarılırsanız, sizi dinleyen olmaz. Hata olur! Sıralama hatası!... Belki de bu yüzden siz kendi başına muhalif, karşı olduklarınız ise iktidardır?!...

Kazak Abdal dedemin sövgüsü ile ilgili sorunuzu anlayamadım. Netleştirebilir misiniz?
Saygılarımla...
Bütün dostlara merhaba;
Uzun süredir sadece izlemekle yetindiğim forum da anket yapıldığını görünce merak hasıl oldu,durumlara bakayım dedim.Görüyorumki iki aday var.Adayın biri malum,herkes tanıyor olmalı,her fırsatta yaptıklarını yapacaklarını karşılaştığı ortamlarda anlatmaya çalışıyor bizde bilgi sahibi oluyoruz.Zaman zaman eleştirdiğimiz anlarda oldu,övdüğümüz zamanlarda oldu.Her ne kadar Sn.Yazıcı eleştirileri sevmediysede eleştirilen tarafları takip eden zamanlarda kısmende olsa düzeltildiğini gördük.
Çocuklar daha Avrupa Şampiyonasından dün akşam geldiler,organizasyonla ilgili anlattıklarını dinleyince ülkemizdeki organizasyonların ne kadar başarılı olduğunu anlamamak mümkün değil.TSF yönetimini bu konuda kutluyorum.Ülkemizdeki bu organizasyonların eksik taraflarını görüp eleştirirken abarttığımızı anladım.

Gelelim öbür adaya,Veli Ozan Çakır...Kimdir bu adam bilen varsa anlatsın da bilgi sahibi olalım,yapacakları nelerdir,satranç camiasının neresindedir.Bize kendini tanıtırsa memnun olacağız.
Saygılarımla...

Hasan Fehmi Arat
Ara
Değerli üyelerimiz.

TSF seçimlerini kim kazanacak anketi nedeniyle son günlerde forum sayfamıza oy kullanmak amacıyla SAHTE ÜYE KAYDI yapıldığı tespit edilmiştir.

Bu nedenle üye kayıtları ANKET SÜRESİNCE otomatik sistem yerine yönetici onayından sonra gerçekleşecektir.

Özgür Satranç Forum Adına
Saygılamızla
Ara
Peki Şu ana değin girenlerden oy kullananların olduğunu varsayarsak; kimlerin kullandığı da tespit edilemediğine göre, mevcut anketi iptal ederek, yeniden başlatmak doğru olmaz mı? Kamuoyunu yanlış etkilememek, adaylara haksızlığı önlemek yönünden?...
Sayın Aktaş, durum tarafımızdan değerlendirilecek ve karar açıklanacaktır. Forum yönetimi adına tespitiniz ve ilginize teşekkür ederiz.
...
Ara
Sayın Aktaş;

Bizim Bay ANY ile aramızda ki ilişki her türlü küfürün ve savaşın çok

ötesindedir.

O yapılan bir savaşın sonunda linç ve katliam yapmıştır.

Tam da bu yüzden O savaş suçlusudur.

Ve derhal yargılanmalıdır.

Eğer allah bana hukuktan ve adaletten ayrılmayı nasip etseydi.

O na neler yapabileceği mi asla ve asla kimse düşünemezdi bile!

Ama ben daima hakkın yerine geleceğine inanarak sabırla bekledim.

Bir mucize olmassa şeytan yardım etmesse nihayet o günler geldi.

Ben sizinkiler de dahil olmak üzere tam 10 senedir. 3 forumda yazılan

yazıların tamamını okudum. Bu forum 4. oluyor.

Bunlardan 2 sine hiç yazmadım.

Ama anlaşılıyor ki siz benim yazılarımı hiç okumamışsınız.

1999-2002 yılları arasında olan herşeyi turksatrançyaho .com

formuna yazdım. Ve bir dosya halinde cd leri ile birlikte

devletime verdim. Ancak zamanın genel müdürü sayın Kemel mutlu

yargılanması onayını vermedi. Memur muhakemat kanunu gereği

yakayı kurtardı.

Ama ne demiş atalarımız 3 seferden fazla sıçranılmaz.

Sayın Veli Ozan Çakır benden kendisini desteklememi istedi.

Bende kendisinden 2 şey istedim.

[color=red]1-Ailemizin kadrolarında kıyım yapmamasını adil olmasını

Eğer Bay ANY gibi olacaksa ANY devam etsin dedim

2-Eskişehir deki dosyaları tekrar açtırmasını ve ailemizden zulum gören

kişilerin, hakları gasp edilen kişilerin haklarının verilmesini istedim[/color]

Bana görev isteyip istemediğimi sordu. Bende

yeterince akademik ve ailevi kariyere sahip olduğu mu

ve çok yoğun çalıştığımı

ondan hiçbir şey istemediğimi söyledim.

Kendisi bu iki konuda bana teminat verdi.

Dediğim gibi büyük bir olasılıkla seçimi kazanacak.

En azından şu anki veriler yüzde doksan bu şekilde.

Seçimi kazanmasını ancak bir mucize önler.

Kaldı ki Bay ANY kazansa bile artık ona yargılanma

yolunu kapayan bir genel müdür yok.

Şeytan azap ta gerek

Saygılarım ve sevgilerimle

CesimK
Ara
Cesim Arkadaş,

Aktif satranç hayatım 2004 Yılı sonlarıyla başladı. Bundan önceki tarihlerde neler olup bittiğini bilmediğim için, söylediklerinize karşı şu an olumlu-olumsuz hiç bir şey diyemiyorum.

Türksatrançta anlatmanıza rağmen, tsf forumda söylediklerinizin doğrultusunda savlar da pek göremedim. Belki de geçmiş yazıları araştırmam gerekiyor ki bunu da yapacağım. Buna karşın siz eğer, savlarınızı yeniden derleyip toparlayarak, "yurttaşına yurt diliyle" burada anlatırsanız sevinirim. Buna diğer forum üyeleri de sevinecektir.

Dünyada hiç kimsenin durduk yerden "beddua" noktasına gelmiyeceğini çok iyi bilirim. Sözleriniz çok acılı bir insanın sözlerine benziyor. Hiç kimseye karşı sırtımda yumurta küfesi yok.

Mevcut yönetime eleştiri yanı sıra destek vermeye çalışan biri olarak, savlarınızı kanıtlamanız durumunda en sert tavrı da alabilecek biriyim. Ben askeri diktatörlüklerle savaşmışım. Hiç kimseden korkum yok. Yeterki İkna edin beni.

Saygılarımla...
Bir öneri de benden olsun,
altına bir 'moderatör' değerlendireceğiz yazıp
teşekkür etsin diye
benimkisi!

Anket,
yeniden başlayınca,
(varsa) şaibeli üyeler,
yeniden oy kullanacaklar...

Önce temizlik o zaman!
Ara
Merak etme Ethem, bunu yapacağımıza emin olabilirsin. Senin de ilgine teşekkür ederiz. Smile
...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi