2008 Dünya Yaş Gruplarına katılamamak??
Aşağıdaki haberi http://www.cumhuriyet.com.tr/?im=em&em=c...w/c01.html de de okudum bu günkü gazetede de.

[code]ANKARA -
Satranç Federasyonu, uçak biletlerini karşılayamadığı için 19-29 Ekim günleri arasında Vietnam’da yapılacak 2008 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’na katılamama riskiyle karşı karşıya kaldı.

Uçak biletlerinin 72 bin YTL tuttuğu ulusal takımın kafilesi, destek bulamadığı takdirde, altın madalya alacak sporcuları olmasına karşın şampiyonaya katılamayacak....
[/code]

Doğrumudur? bilgisi olanların cevaplamasını bekliyorum.

İyi bayramlar.
Ara
http://www.sporyolu.com/11062-SATRANCTA_...aberi.html

AYRINTILAR AŞAĞIDA İLGİNÇ BİR HABER.

SATRANÇ'TA ŞOK!
Vietnam’da yapılacak 2008 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’na para bulamayan federasyon, milli takımı göndermiyor.

Satranç Federasyonu, uçak biletlerini karşılayamadığı için 19 - 29 Ekim günleri arasında Vietnam’da yapılacak 2008 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’na katılamama riskiyle karşı karşıya kaldı.

Uçak biletlerinin 72 bin YTL tuttuğu ulusal takımın kafilesi, destek bulamadığı takdirde, altın madalya alacak sporcuları olmasına karşın şampiyonaya katılamayacak.

Satranç Federasyonu’nda geçen sezon yaşanan sponsor sıkıntısı bu yıl da tekrar etti. Satranç federasyonu, şu günlerde 19 - 29 Ekim’deki 2008 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’na nasıl katılacağının hesabını yapıyor. Çünkü federasyon, sınırlı bütçesiyle, ulusal takımı şampiyonaya gönderemiyor. Federasyon yetkilileri, ulusal takımın bilet tutarı olan 72 bin YTL’yi bulamazsa, rezervasyon hakkını da kaybedecek.

Başkan kendi kartından çektirdi

Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı,72 bin YTL’lik uçak bileti ücretinin 30 YTL’sini, kendi kredi kartıyla ödeyerek, uçak firmasına kapora verdi. Yazıcıoğlu, geriye kalan 42 bin YTL’yi bulamadığı takdirde, vermiş olduğu kaporadan da olacak. Sporcu ve antrenörlerin uzun zamandır hazırlıklarını sürdürdüğü şampiyonaya Türkiye, 6’sı sporcu 42 kişiliyle katılmayı planlıyor.

Çalışmalarının tümünü satranç ustalarını yetiştirmek için yapan federasyonun, sıkıntısı bununla da sınırlı değil tabii. Federasyon, bir yandan bilet parasını temin etmeye çalışırken, bir yandan da şampiyonada doğacak diğer masrafları karşılamak için kaynak yaratmaya çalışıyor.

Yarışmanın federasyonları için son derece önemli olduğunu söyleyen Başkan Ali Nihat Yazıcı, şunları söyledi:
“Bilet ücretleri federasyon bütçesini aşıyor. Madalyalar Vietnam’da ama biz bilet parasını bulamıyoruz. Ben elimden geleni yaptım ve bilet ücretinin bir kısmını şimdilik ödedim. Ama diğer tutarın yani 42 bin YTL’nin önümüzdeki günlerde sağlanması lazım. Aksi takdirde şampiyonaya gidemediğimiz gibi kaporadan da olacağım. Geri dönüşümüz yok. Umarım faiz ödemeden çekmiş olduğumuz krediyi de öderiz. Gereken yerlere sıkıntımız ile ilgili bilgi verdik, devlet büyüklerimiz yardım edeceklerini söylediler ama zamanımız daralıyor. Üstelik şampiyonaya Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan katılmayacak. Bu ülkelerin katılmaması bize avantaj sağlayacak çünkü madalya sayımız beklenin üzerine çıkacak. Biz bu yarışmaya gitmeyi çok istiyoruz.”

Kaynak: Sevil ARINAN / CUMHURİYET
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi