Sudan çıkmış her balık mutsuz değildir!
Sudan çıkmış balığa dönmek diye bir deyim vardır.Hepimiz bu deyimi biliriz; hatta pek çok kez kullanmışızdır cümle içinde.Ama hepimizin de atladığı bir detay var: Sudan çıkmış her balık mutsuz değildir!

Nasıl mı oluyor?İzin verin, açıklayayım...
Diyelim ki evinizde bir akvaryum besliyorsunuz, akvaryum beslenir mi demeyin, beslenir.Yem atmıyor musunuz akvaryuma?Atıyorsunuz değil mi?O halde akvaryumu besliyorsunuz işte.Her neyse, evinizde bir akvaryum varsa eğer, hemen içindeki balıklardan en sevmediğinizi dışarı çıkarın.Sevinçten zıpladığını göreceksiniz..Bu da benim tezimin birinci ispatıdır!

Devamı gelecek...
Ara
Senin sudan çıkan balığın daha mehur hikayesi vardır.
Rakı şisesinde balık olmak...

"eskiler alıyorum
alıp yıldız yapıyorum
musiki ruhun gıdasıdır
musikiye bayılıyorum

şiir yazıyorum
şiir yazıp eskiler alıyorum
eskiler verip musikiler alıyorum

bir de rakı şişesinde balık olsam"

gibisinden..,

bu daha önemlidir benim için ve herkes için.

neden mi? 32 maddeylen açıklanmaya çalışılmıştır. 32 farz gibi gör, bil, yap, yapmasan inanmasan da en azından bil.

nasıl ki 32 farzı ben çıkarmamışım aşağıdaki 32 maddeyi de ben çıkarmamışım.. . insan isteye görsün bu nette sörf yapmaya başladın mı neler neler görürsün. Ancak bu sörfte ailenizi koruma şifresini kulanmayı unutmayalım.

RAKI ŞİŞESİNDE BALIK OLMAK...

1. balikci olmadigi taktirde iyidir.

2. göllerde bu dem bir kamış

3. (bkz: orhan veli)

4. onune her 01 nolu rakı sısesı alanın ıkıncı kadehten sonra gormeye basladıgı ımkansız dushtur. genellıkle mıde bulantısı ıle sona erer.

5. orhan veli'nin ortaya attığı, saruman'ın sıklıkla yaşama geçirmeye uğraştığı aktivite. rakıyla balık iyi gider sözünü alternatif yorumlama biçimi de diyebiliriz bu duruma.

6. gerçekten böyle bir olayı gerçekleştirebilmek için bilinen türlerden çok değişik bir organizmaya sahip olunması gereken ,çünkü içine girilecek ortamın bilinen tüm balık türlerini yarım saniye gibi bir sürede kavurarak öldürebilcek bir karışıma sahip olduğunu düşündüren hayal.

7. (bkz: akvaryumda rakı olmak)...

8. eskiler alıyorum
alıp yıldız yapıyorum
musiki ruhun gıdasıdır
musikiye bayılıyorum

şiir yazıyorum
şiir yazıp eskiler alıyorum
eskiler verip musikiler alıyorum

bir de rakı şişesinde balık olsam

9. (bkz: raki sisesinde balik)

10. (bkz: raki sisesinde alik olsam)

11. (bkz: rakı şişesindeki balığı yiyen kedi olmak)

12. şüphesiz ayyaş bir balık olurdum ben. ve biraz da olağandışı. büyük balığın küçük balığı yemesi suretiyle dengelenmiş o ıslak hayatta, benim diplerden kıyılara vuran rebet havalarım, yosun mezelerden donattığım çilingir sofram ve ille de çağırın güneşi buraya, parti verelim takıntılarım olurdu. iyot rakısından kafayı buldukça aşka gelip gelip sağa sola sataşmalarım da cabası.

aynı günün sonunda düzeni bozmaktan ve muhtemelen sakar yalpalarım yüzünden birkaç türü yaralamaktan ya mercan kodesini boylar ya da denizin üstüne tükürülürdüm.

13. rakı içinde yüzecek kadar sarhoş olmak
bir de sıkışmışlık hissi veriyor bu imge bonus olarak

14. amerikalıların "to be a tapir in whisky bottle" diye kullandıkları deyim*

15. ol mahiler ki rakı içredirler, rakı'yı bilmezler.

16. ingilterenin yaban ellerinde deliler gibi ozlenen durum.

17. (bkz: rakili aksamlar)

18. (bkz: ütopya)

19. bir süre sonra kişinin kendi kendini yemesine neden olacak olay. sonucu ise büyük ihtimalle boş rakı şişesinde kılçık olmak…

20. raki sisesinde olu bir balik olmak ile ayni sey olsa gerek..

21. huzuru aramak değil huzurun kendisi olmaktır.

22. beta türü balıkların yapamayacağı eylemdir.

23. (bkz: şişede durduğu gibi durmaz)

24. anlamli siir dizesi.
http://www.komikaze.net/default.asp?gun=20040331

25. az once oldugum sey*

26. çilekeş lepistes yavrularımın maddi imkansızlıklar sebebiyle yaşadığı durum.

27. rakı içmeden önce söylemesi en keyifli cümle..hadi arkadaşlar hepinize afiyet olsun..rakı şişesinde balık olalım,deryalara uzanalım..aşkı tadalım,uzaklardan konuşalım..şeklinde gider bu genede fazla uzatmamak gerekir..ince yudum almak gerekir..tadını çıkartmak gerekir..

28. http://www.penguen.com/.../_236_komikazekarikatür.jpg

29. (bkz: tekila sisesinde bonzai kedisi olmak)

30. (bkz: suda balık olsak)
halit capin'in "ah bir de raki sisesinde balik olsam" kitabina isim veren orhan veli dizesi
(bkz: bay alkolu takdimimdir)

32. sarhoş olamamaktır. rakıya tam gaz dayanıp, bir türlü istenen kıvama gelememektir.

alkol-sarhoşluk-psikoloji arasındaki ilişkiyi bir türlü çözemeyenlerde *meydana geldiğinde, en fazla zihin bulanıklığına neden olur, ki bu bulanıklık esnasında kişi sarhoş değilse hali kötü. daha topu topu iki gün önce içilen iki tek rakı kişinin uçmasına yetmişken şimdi şu üç-dört duble neden para etmemektedir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi