Başkan Ali Nihat YAZICI inanıyor mu söylediklerine?
''Dünya'nın en büyük satranç federasyonuyuz..''
Sürekli dillendiriyor bunu Sayın Yazıcı.Ancak federasyonun işlevi de mühim!

Mesela Anand Dünya Şampiyonu,
Dünya Gençler Şampiyonu da Anand'ı örnek alıyor,
Hatta Dünya Genç Bayanlar Şampiyonu da Anand'ı örnek alıyor..

Ama kuru kuruya örnek almıyorlar, çünkü üçünün de ortak özelliği Hindistanlı olmaları...

Dünya Yaş Grupları Şampiyonası'nda Hindistan dördü altın olmak üzere sekiz madalya alıyor!
Çin altı madalya alıyor.vsvs...
Sonra Sayın Başkan FIDE Başkanı olmak için çalışıp çabalıyor..Üstüne üstlük diyor ki, inanın diyor bunu, ''biz dünyayı aştık!''
Kulaklarımla duymasam inanmam..

Sayın Başkan,
FIDE Başkanı olmak için harcadığınız enerji, zaman ve parayı ülkemizdeki genç satranççıların eğitimi için harcamanız daha iyi olmaz mıydı?FIDE için asbaşkan olmak güzel, ama götürüleri neler?

Federasyon hakem ücretlerini ödeyemezken Business Class ile o ülkeden bu ülkeye uçarak ''TSF Başkanı Ekonomi ile uçarsa orada da ona göre karşılanır'' düşüncesine sahip olduğunuzu mu göstermeye çalışıyorsunuz?
Benim çok param yoksa çok lüks marka giymem, kim beni nasıl karşılarsa karşılasın..Benim düşüncem budur.Çok sığ bulduysanız buyrun derinini açıklayın!

Not:Vietnam'daki turnuvaya giden arkadaşlarımızı kutluyorum, ülkemizi layıkıyle temsil etmek ille de madalya almak değildir.Konu onlar değil..Ama arkadaşlarımız her madalya aldığında ''laf değil iş üretiyoruz'' diye diye dilinizde tüy biterdi, şimdi de iki satır özeleştiri yapamıyor musunuz Sayın Başkan?''Bu turnuvadan boş döndük, sebeplerini araştırıyoruz'' diye bir açıklama yapmak seçim öncesi prim yapmaz diye mi korkuyorsunuz?Korkmayın Sayın Başkan, bu camiadaki insanlar kavga da etseler, birbirleriyle mahkemelik de olsalar doğru ile yanlışı ayırt etmeyi genel olarak pek iyi bilirler.

Neyse efendim,

Ukrayna, Ermenistan, Azerbaycan, Rusya gibi takımlar olimpiyatlara 2700 civarı elo ortalamasına sahip takımlarla katılıyorlar, bizim federasyonumuz ülkemizin yetiştirdiği tek GM olan Suat Atalık'ın cezasının üç ay olmasının azlığını vurgulayıp Tahkim'e gidiyor..

Sayın Başkan,

Oy almak için söylüyorsanız, çok yanlış yoldasınız.
Biz Dünya'nın en büyük federasyonu falan değiliz bence..

Eğer inanarak söylüyorsanız, derdiniz oy almak değilse, samimiyseniz bunda, o daha kötü..

Sizi destekleriz, eleştiririz, icraatlarınıza saygı duyarız, itiraz ederiz...Ama kalkıp da böyle şeyler söylerseniz sadece güleriz.
Keşke size inanabilseydim, keşke sizin o her şeyi harika gören gözlüklerinizle bakabilseydim..Keşke bundan filanca sene sonra ülkemizden dünya şampiyonları, size göre daha da önemlisi FIDE başkanları(!) çıkacağına inansaydım!

Soru: Acaba Hindistan, Rusya vb satranç ülkelerinin federasyon başkanlarıyla konuşmalarınızda biz bir numarayız diyor musunuz?Dediyseniz ne gibi bir tepkiyle karşılaştınız..?

Hangi konularda ''Dünya'yı aştık'' lafınıza inanalım Sayın Başkan?

Saygılarımla..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi