TSF sitesine bu sabahtan itibaren ulaşılamıyor
TSF sitesine bu sabahtan itibaren ulaşılamıyor. Yetkililerin, nedeniyle iilgili herhangi bir açıklaması ve konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var mı? Teşekkürler.
Ara
Son yazı benimdi:

"Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç
Bu son fasıldır ey ömrüm nasıl geçersen geç"

Dedim ve gitti forum. Dönüverdim ana sayfa da uçmuş.

Seçim yasaklarına mı girdik ne oldu?...
söyleyene değil söyletene bak demişler.
Sana o şarkıyı kim söyletti...
Hem Tsf forumu hemde tsf sitesine girilemiyor.
Gitti dağ gibi forum...
Sad
Ara
Sunucuyla ilgili bir aksaklık söz konusu, kısa zamanda çözülecektir.

Bugün http://izmir.tsf.org.tr ye ve ftp sunucusuna da ulaşılamıyordu, düzeldi.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Hüseyin kardeş,
En son baktığımda bu forum çöplük oldu, gidin kahvede konuşun gibi bir şeyler söylenmişti. Benim aklıma bu arkadaşlar foruma yapıştıkları ve yakıştıkları için forumla birlikte süpürdüler yada forumu temize çekip cici mesajları ayıklasınlar diye bu arkadaşlar eve götürdüler gibi ihtimaller gelmişti. Ama senin yazından sonra olması tesadüf olmuş. Forum sayfalarının sansürlenmeden kullanılabildiğini görüyoruz. Böyle bir şikayet varsa da ben görmedim. Böyle bir kesinti durumuna federasyonun da hazırlıklı olmadığını sanıyorum. En azından il temsilciliklerinin sitelerine ve diğer satranç sitelerine duyurulması kaydıyla sorunun nedeni açıklanabilirdi. Kime sormalı diye aklıma ilk bu forum geldi ve cevabın da senden gelmesi doğrusu sevindirdi.
Fırsat bu fırsat resmi site kapalı iken ve orada gündemi de "işgal" etmeden bir iki şey yazayım.
Mehmet'in forumda ilk günden beri müthiş bir aydınlanma, aydınlatma gelişimi gösterdiğini görüyorum. Senin hoşgörün ve uyarıların sayesinde bu forumda birlikte öğrenmeyi ve gelişmeyi öğreneceğimiz zeki bir kuşak geliyor. Forum satranç forumu şiir falan yazmayın, bebek mamasıyla satrancın ilgisi ne demeye varanlara, tek tek insanların fikirlerine cevap vermek yerine forumun abisi tavrı takınanlara katılamıyorum. Satranç yaşamımızdaki güzelliklerden biri ve başka güzellikleri keşfedebilmemiz için bir araç. Ayrıca yazdığın konulara katılıp katılmamam da hiç önemli değil. Yazman, paylaşman önemli. Farklı düşünülen ve rahatsız olunan konunun altına cevabını yazmak mümkün. 2002 mesajlarını öne çıkaran arkadaşa tavrın da çok güzeldi. Ozan Çapan'ın kitabına yeni çıkmış gibi yapılan yorumlara da gülümsedim. DSM konusunda da anılarım tazelendi. Bir şeyler ekledim.
Bu forumda bunları sana yazmak daha uygun oldu. Dün İzmir'de vietnam kafilesini karşılarken Kanber Hocayla birlikteydik. Sen ve İbrahim Ethem de burada olsalar diye içimden geçti. Benim yazdığım konu başlığını İbrahim Ethem açmıştı ve ben sizlerinde bizimle olacağına emin olduğumu yazmıştım. Görevimizi sizlerin de adına yaptık. UKD den kaç, listelerde var mısın önemli değil. Ağzı laf yapanlardan çok önce eli kalem-klavye tutup yazana saygım var. Hele birde gerçekleştirilmeyi bekleyen hayalleri, idealleri varsa. Düşünüyor, üretiyor ve paylaşıyorsa.
Antalya ya sevgiler.
Ara
Ben üstteki mesajı yazıp gönderene kadar Sayın Arık, açıklama yapmış. Teşekkürler.
Ara
Forum geri dönmüş. Forumda en son görülen saat 2.11 de Tuncay bey'in mesajına cevap yazan Hüzeyin Aktaş'mış gerçekten. Sunucuyu devreden çıkaran sihirli sözler. "Bu akşam beni yalnız bırakın
Bu akşam yalnızca onu düşüneceğim
Onu ve kendimi yalnızca... ". Taş olsa dayanamaz bu şiire silisyumdan-kumdan ibaret sunucular nasıl dayansın.
Ara
Sevgili Hoca' m sizleri burada görmek ne güzel bir duygu.
Aramıza hoş geldiniz.
Ara
Sözleriniz için teşekkür ediyorum.

Yanlışlarım olabilir, ama elimden geldiğince kim olduğunu önemsemeden insanların haklarını aramaya gayret ettim.Bu yolda da örnek alıyorum diyebileceğim iki isim vardı forum sakinleri arasında:

1.Ateş Ülker
2.Hüseyin Aktaş

Bu iki isim de her kimin başına gelirse gelsin insanların haklarını savunmaya özen gösterdiler.Ateş Hoca'mın yıllardır tavrı ortadadır.Ama Hüseyin Ağabey biraz daha yakın geliyor bana, çünkü duruma göre 'odun'u kafaya indirebilecek bir yazı karakteri var.Ömrü uzun olsun, Ateş Hoca biraz daha sakin ve ılımlı yaklaşıyor.

Saygılarımla...
Ara
"Bitliste beş minare
beri gel oğlan beri gel"

Sevgili Hocam,

Farkı farkedenlerin takdirini almak benim için keyif oluyor. Çok teşekkür ederim. Yeri gelince satranç hayattır diye anlatıp, hayatı anlatınca da arkadaşlar burası satranç forum diyenlere şu üç soruyu sormak gerekiyor:

1- Niçin satranç oynuyorsun?
2- Niçin satranç öğretiyorsun?
3- Satranç öğreterek çocuklara kazandıracağın özellikleri nerede kullanmayı düşünüyorsun?

Üçüncü soruya verdiği yanıta verilecek tek bir yanıt var: Bre adam biz ne yapıyoruz?

İzmir'e gelmeyi çok istedim ama forumun başından ayrılamadımSmile)))

Dilerim bir gün gelir anlatırım nedenlerini.

İbrahim beni kışkırtma, elimden bir kaz'a çıkmak üzere zaten. Ayrıca kulağımı büktüler benim de Smile))))))) Bunu yıldızlı pekiyi sayıyorum. Sen ise iftihara geçtin aslanım!!...
Ömrümde ilk kez iftihar aldım
Gayri ilişmesin namert bana
Kavga var dediler koştum geldim
Atmasın kimse beni yabana

Sebepsiz atılınca forumdan
Yoldaşlar kanım yerde mi kaldı
Meydanda hasmını görüp kaçan
Unutuldu mu serde mi kaldı

Hiç kimseler deşmesin yaramı
İkmale kalanlar ne yapacak
Dağdan şehre inmiş kırk harami
Hepsi haram döşekte yatacak

Bizlere laf diyemez bu muhtar
Gidip kxxxfte bulsun dengini
Yiğit olana vız gelir ihtar
Söyler lafını, eder cengini

Hüseyin Abi,

10luk hece ölçüsüyle ozanlığa ilk adımımı attımSmile Beğendiysen vur saza, bir şiir de sen patlat!
Ara
minareden atıyorsun
inip yerde tutuyorsun
ben senin hızına yetişemem
beni korkutuyorsun
:lol:
Ara
Hüseyin Kardeş,
Gene ne yaptın da TSF sitesi uçmuş.
Şiir diye bir şey vardı. Unutmuşum ne zamandır. Sazı, sözü türküyü, hatırlattın sağol.

İbrahim Kardeş,
Aklıma geldikçe hep gülüyorum Bu lafı nerden buldun. "Hüseyin'in duruma göre odunu kafaya indirecek yazı karakteri var". O yazıda duygularının özeti var. Gençliğim de yaptıklarım ve yapamadıklarım aklıma geliyor sağol.

Bir şey var ama yazdıklarınızın içinde insanı can evinden vuran. Sanki gurbette gibiydik kendi evimizde. Sen türkü çağırınca, sesini duyan halk çocukları toplandılar. Mayalarında var, özgürlük, hak, adalet, paylaşmak, vatan, millet, çocuk, kuş, ağaç, üretmeden duramamak var.
Kaderlerinde kaybetmek ama yıkılmamak umudunu yitirmemek var. Biz geleceğimize sahip çıktık. Bir gün kaderimizi biz belirleyeceğiz elbet. Türkülerden zevk almayı, çiçek almanın ve vermenin erdemini, çocukları yüreklendirmeyi öğreteceğiz onlara. Antalya'ya selam olsun.

Bir kızımız olsun.
Adı da GÜLSÜN
Bu gözyaşlarımız,
Gülsün diye çocuklarımız.

Aziz Nesin.
Ara
olmasa sol ile sağlar
dengemiz kimi nerde ağırlar
olmasın yeter ki insanlar
birbirine karşı, körlerle sağırlar.

Ne imiş öyle o uyarılar?
Saygılar efendim saygılar!...