Anket Başlığı: TSF Forumdan seçime kadar kaç kişi atılır?
1
0%
0 0%
2
4.76%
1 4.76%
3
0%
0 0%
-1
0%
0 0%
yöneticinin kafası kızarsa herkes atılır
47.62%
10 47.62%
3'ten çok
19.05%
4 19.05%
sıfır
28.57%
6 28.57%
Katılımcı sayısı: 21 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Ankete rica ediyorum katılın..
Son durum ortada..
Ara
Kişi varsa hepsi atılır!
Sıradaki kim acaba?
Mehmet gibi duruyor!

Atılanları atamazlar ama
Bir de bunun yolunu bulsalar...
ethem abi -1 kişi nasıl atılabiliyor Big Grin
Ara
Abicim,

Bir yolunu bulurlar...
İşin içine girince insan anlıyor nasıl -1 kişi atıldığını..-2 bile atarlar yakında..yaa, yaa..
Ara
Şimdilik bir kişiyi attılar.
Kendisine aramıza hoş geldin diyoruz.

Yok mu arttıran?
Ara
Süleyman Kahraman ile Gökhan Demir de atılmış forumdan..8 Kasım'dan önce atılanlar bunlar hep..

Ali Nihat Yazıcı rekora koşuyor..Dünyanın en çok muhalif yok eden başkanı..
Ara
sayın Ay,
az önce, sayın erşan gökerman dan bir mesaj aldım.
sayın gökhan demir in kendisini aradığını ,ve kendi isteğiyle kişisel nedenlerle ayrıldığını
hiç bir yazısından dolayı forumdan çıkartılmadığın söyledi.
bende açtığım konuyu sildim.bilginize ,saygılar
Ara
Tamamdır..Ama bunu duyuracak olan yönetim olmalıdır.

Gerçi kendileri birilerini forumdan atmakla itham edilmekten gocunacak insanlar değiller.Hepimizi attılar, eksi bir olmuş ne fark eder..

Selamlar..Teşekkürler..
Ara
Özgür satranç forumundan kurulduğu zamandan beri atalan var mıdır?
Atılanların sayısı ve gerekçeleri nelerdir?

TSF den atılanlara üzülüyorum da acaba atılanlar bir forum kursalar kimleri atarlardı forumlarından?
Ara
bir forumdan atılmak iyi bir şeymiş gibi sunulduğunu gözlemliyorum..
Bu hissim yanlıştır umarım..
Ara
Özgür Satranç Forumdan bu güne kadar atılan olmamıştır. Ancak yazılan yazılarda üsluba dikkat edilmediğini izlemekteyiz.

Özgür Satranç Forum
Ara
Tuncay Bey,

Kovulmak iyi değildir.
Ama dokuz köyden doğru söylediği için kovulan bir adam,
onuncu köye geldiğinde artık bununla gurur duymaya başlamıştır.

Bizimkisi de onuncu olmasa da belki de sonuncu forum!

Lütfen bazı konulardaki yorumlarımıza dikkat edelim, bizler yanlış şeyleri meşrulaştırmaya çalışan insanlar değiliz.Bilakis doğru değerlere sahip çıkılması için mücadele ediyoruz.Sanki forumları hiç okumuyormuş gibi kalkıp da ''atılmayı iyi bir şey gibi gösteriyorsunuz'' derseniz, bize haksızlık etmiş olursunuz.Bizim ne yaptığımızı anlayamadınız mı aylardır?

Selamlar...
Ara
Bu arada,

Tuncay Bey forumdan atılanların bir forumu olsa kimi atacaklarını sormuş.

Başkan Ali Nihat Yazıcı bizi forumdan atmıştır.Ama bir gün gelir de kendisini birileri benzeri (yanlış) sebeplerden forumdan atarsa emin olun ben karşısında olacağım o forum yöneticisinin!

Bizim duruşumuz bunu gerektirir Tuncay Bey.
Adamına göre muamele bizde olmaz.

Tekrar söylüyorum.Forumların çok yakın takipçisi olarak nasıl böyle şeyler yazabiliyorsunuz?Hiç mi tanımadınız bizi?Yok eğer tanıdıysanız geçici süreliğine bile olsa neden savundunuz bizi tsf forumda?

Selamlar
Ara
drtuncaysen Nickli Kullanıcıdan Alıntı:TSF den atılanlara üzülüyorum da acaba atılanlar bir forum kursalar kimleri atarlardı forumlarından?

üzülüyorum dedim.
Bu arada atılanlara kendileri için düşünmlerini de söyledim.
Düşünmekten zarar çıkmaz.
Sakın bana sizlerin atılmasına sevindiğimi söylemeyin. Ben üslub konusunda hassasiyetim vardır. Bakınız ben Murat Kulun, Tahsin Aktar'ın ve Başkanın bazı yazılarını üslup olarak beğenmediğimi söyleyebilirim. Ama o hadde kim getirdi dersiniz? Karşılıklı oldu yani.

Tahsin Aktar seni sevdi, saydı söyleşi bile yaptı. Neden o günlerdeki üslubunu sertleştirdin.
Ve de bir grubun sözcüsünden daha fazla bu gurubun sözcülüğünü üstlendin?

Ben kendimi bir dakkada bile TSF forumundan attırabilirim. hatta şu an yorum yazdığımız hoş görüsü adı gibi özgür forumdan bile...

Sizi farklı düşündüğünüz için atmadılar. Üslubunuz dan dolayı attılar.
Yoksa her farklı düşüni atmaları gerekiyordu.

Yine de ben sizlerin forumdan atılışlarınızı asla sevinmedim.
Keşke atılmasaydınız ( keşke kendinizi attırmasaydınız)

siz derken İbrahim Ethem e seslendim.
Hüseyin Aktaş 'a çok daha fazla üzüldüm. çünkü keyfim kaçtı. Onun yazılarından daha çok keyif alıyordum. Akrostişi bu kadar güzel kullanan, kelimelere hükmetmek isteyen birinden kim keyif almaz ki!

O birine 'laf sokacaksa' arı gibi sokmaz; "kefilim" diyene,"sefilsin!" der, onun anlamasını bekler.

sadece "sefilsin" kelimesini ele aldığında düpedüz hakaret ediyor der herkes..
ama öncesinde "kefilim" sözüne "sefilsin!" diyorsa ben bunu hakaret olarak kabul etmem. " sefilsin!" sözüne de verilecek cevap vardır!

İbrahim Ethem'in böyle bir yeteneğini ben henüz göremedim...
Ara
Herkese merhaba. Forumdan atılma konusu ile ilgili bende izninizle fikrimi paylaşmak isterim. Sevgili Hüseyin Abimiz gerek üslubu gerekse yazılarıyla ve yazılarındaki fikri besleyen şiirleri ile foruma bir renk getirmiş ve forumun daha fazla sayıda kişi tarafından takip edilmesine oldukça faydalı olmuştur. Sevgili İbrahim Ethem Ay ise bana göre düzeyli, saygılı belki bazen sert eleştirileri ile satranç camiasına kendi gördüğü bazı gerçekleri göstermeye ve bunları tartışmaya açmaya çalıştı. Bu iki insanda emin olun ki kendilerini forumdan attıracak kadar saf ve cahil değiller. Hatta birçok insandan daha duyarlı ve daha onurlu davrandılar. Ama ben gördüm ki seçim öncesi kişiliğini saygınlığını hiçe sayıp ayaklar altına alarak birtakım kişilere yağcılık yapan ve ne yazıkki okurken onlar adına ızdırap duyduğum insanlarda vardı. Yazık çok yazık.
Ben asla bu kişilerin birilerini desteklemesine karşı değilim. Nasıl bizim bir tarafımız varsa onlarında bir tarafı olacak. Fakat desteklerken bile onurluca, insanların saygı duyacağı bir şekilde destek olmak gerekirdi.
Bundan dolayı forumdan atılması gerekenler bu tip insanlar olmalı diye düşünüyorum. Hep söylendiği gibi bu forumları başkalarıda çocuklarımızda okuyor. Dolayısıyla kişilikli ve seviyeli ama asla yağcılık kokmayan yorumlarımızla! istediğimiz ve takdir ettiğimiz insanlara destek olmalıyız diye düşünüyorum.

Saygılar.
Ara
Özgür Satranç Forum Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Özgür Satranç Forumdan bu güne kadar atılan olmamıştır. Ancak yazılan yazılarda üsluba dikkat edilmediğini izlemekteyiz.

Özgür Satranç Forum

Benim kişilerle alıp veremediğim yoktur.
Hatta atıların bir kısmı tanıyorum.
Benim ısrarla üzrinde durduğum üslubu, özgür satranç forumu da dile getirmiş.
Bakınız, Erşan bey sözcülükte üslup açısından 10 üzüerinden 10 almıştır.
Kendiside TSF yönetimini seçim sürecinde eleştirmemiş midir?
İddaları olmamış mıdır?
Ben böyle bir üsluptan bahsetmiştim.
İbrahim Ethem de Erşan Bey de aynı üsluba mı sahipler.
Bu yüzden forumdan çıkarılanların üslup açısından değerlendirildiklerini düşünüyorum.
Önce bunu kabul ediniz...
Ben zaten atılmalara sıcak bakmadığımı peşinen söylemiştim.
Bakınız bizim foruma.
kimseden rahatsızlık duyduğumuz yok.
Bunları söylerken duruşumuz ile ilgili eleştiriden kırıldım doğrusu.

Böyle algılayacağınızı bilseydim hiç girmezdim meseleye.
Yani keyfinizi kaçırdımsa özür dilerim. ve de bir daha da asla keyfinizi kaçırmıyacağıma söz verebilirim.

sağlıcakla kalın.
Ara
"Hüseyin Aktaş 'a çok daha fazla üzüldüm. çünkü keyfim kaçtı. Onun yazılarından daha çok keyif alıyordum. Akrostişi bu kadar güzel kullanan, kelimelere hükmetmek isteyen birinden kim keyif almaz ki! "

Tuncay Arkadaşım,

Ben kelimelere hükmetmeye çalışmadım. Hiç kimseye hükmetmeye çalışmadım. Kelimelerle derdimizi anlatmaya, aydınlatmaya çalıştık.

Ben bir gün forum kurarsam kişi haklarına, kendisini diğer cinsten ayıran (Varsa) organıyla küfretmediği sürece aliyi de atmam deliyi de.

Ayrıca küfür de serbest olsun! Adamı o kadar geren birine de dibine kadar sövülsün. Kazak Abdal hep örneğimdir;

Derince kazın kuyusun
İnim inim inilesin
Kefen dikmeye iğnesin
verenin de avradını

Neyzen'i de teyzen sanma;

"Turk milleti gariptir
her lafı kaldırmaz" (gerisini Google'dan bakıver bi zahmet)

Küfrü dahi yasakla değil de, toplumsal tecritle ayıplama ve protesto ile yok edersin. Tükürerek, yuhlayarak yok edersin, yalayarak değil...

Küfredeni bir süre uzaklaştırabilirsin. Ama atmak idam etmektir. İdamın kişiye ceza özelliği yoktur. İdam ibret cezasıdır; geride kalanlara yönelik cezadır. Geride kalanları istediği gibi dizmek (Geniş sesli de kullanabilirisin burada "ü" gibi) için verilen cezadır.

Ben Forum kursaydım, küfrü de serbest bırakırdım. "Edeplice sövdükten" sonra hayatın bir gerçeğidir sövgü; saklı saklı kullandığımız. iktidarlara sövmeyi de asla cezalandırmazdım. Yalnızca şahıslara küfrü makul bir şekilde "uzaklaştırma" cezası ile cezalandırırdım. Kişinin her eyleminde bu süreyi artırırdım ki en sonunda küfredeni yıldırırdım. Bu insanları yıldırmaktan daha iyidir ve insanlara yıldırmak için baskı kurmak insan bilincine ve haklarına en ağır küfürdür.

Bu gün Türk ceza yasasında küfrün cezası idam değildir. Ömür boyu hapis de değildir. Ama Tsf forumda ibo ile ben idama mahkum edildik; bu geride kalanlara verilen bir cezadır; etkili olduğuınu gösterenlerin en başında olmasa da seni de arasında gördük. Akif sana söylemiş yukarda ama ben anladım. Hangimiz kız, hangimiz gelinse bilemem ama kaynana ve damat herhalde belli....

Saygılarımla. (HA)
hiciv ile küfürü karıştırmayalım...

Şair Eşref, küfretmemiştir, yaptığı hiciv dir.
Kırkağaç ilçemiz de heykelini bile dikmişiz..

Hiciv e varım
Küfür e hayır.
Ara
Sevgili Tuncay Bey herşeyden önce doktor kimliğinize ve çoğunlukla yapıcı eleştirilerinize dolayısı ile size karşı saygım var ve size karşı değildi duruş ile ilgili yazdığım sözler. Eğer yanlış anlaşıldıysam özür dilerim sizden. Emin olun ki bu söylemimin içinde siz yoksunuz ama olan biri yazsaydı bunada emin olun ki çekinmeden söylerdim.. Ben sadece Sevgili Hüseyin Abi ve İbrahim Ethem'in tatlı veya sert olayları ve bu olayları meydana getiren kişileri eleştirdiğini ve bu yüzden atıldığını ama yağcılık yapan kuyruk olmaya çalışan ve çocuklarımıza bu kişiliksiz davranışları ile örnek olan kişiler atılmalıydı diye düşündüğümü belirtmiştim. Sizinde dediğiniz gibi hiciv ayrı küfür ayrı, destek olmak ayrı yağcılık ayrı. Kendinize iyi bakın. Görüşmek dileğiyle.
Saygılar.

Akif Tayfun HAZNEDAROĞLU
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi