ÖZGÜR SATRANÇ YETKİLİLERİNİN DİKKATİNE
Sayın Eken,

Yazımı dikkatli okursanız, size böyle bir nitelemem yoktur. Cımbızlamak çok tehlikelidir. Sözcükleri bir bütün olarak, tümcenin, tümceyi parağrafın, parağrafı yazılı metnin, yazılı metni diğer yazılı metinlerin ve hepsini SÜRECİN İÇERİSİNDE DEĞERLENDİRİNİZ. O zaman anlayacaksınız ki, ben bu forumda size "sus biberi" demiyorum, sizi bunun yerine koyan birinden özeleştiri istiyorum.

Seni arkadaş olarak da, herhangi bir insan olarak da çok seviyorum. Sana "sus biberi" demeyi hakaret sayarım, ama sizi böyle gören zihniyet size daha ağır hakaret etmiştir. Ben senin birey olarak, "taciz" yazısını yazdığına bunun altına imza attığına, bu karar alınırken sana danışıldığına inanmıyorum. (İnanmıyorum!)

Saygılarımla.
Sevgili İhsan Bey,

Nazik davetiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum.Saygı ve sevgi dolu insanlardan oluşan,saygın bir camianın içinde yer almak ve paylaşım içerisinde olmaktan her daim zevk ve onur duyarım.

Hayat felsefem gereği de ; daima yapıcı olmayı,yangına körükle gitmekten ziyade bir kova su ile gitmeyi her zaman yeğlerim.Bu forumda insanlar birbirini üzmesin ve kaş yapayım derken gözler çıkmasın diye de elimden geldiğince ılıman bir hava yaratmaya her zaman seve seve varım.
Çünkü beni ençok yanlış anlaşılmalardan doğan,pireyken deveye dönüşen hadiseler üzmektedir.Önerime saygı duyup değerlendireceğinizi belirtmeniz beni mutlu etti,teşekkür ediyorum.

İnsanlar zaman zaman fikir ve düşünceler yüzünden ters düşebilir.Bana göre dogru olan size göre doğru olmayabilir.Çünkü aynı beyni,aynı karakteri ve aynı bakış açısını taşımıyoruzdur.Önemli olan insanların görüşlerine ve kişiliklerine hoşgörü ile yaklaşıp,yanlışsa neden yanlış oldugunu belirterek uyarmaktır.Yanlışı anlatmak için başka yanlışlara düşmemek gerekir.

Lütfen forumlardaki değerli üyelerimiz olaylara bir de şu gözle baksınlar.
Bu ülkede bu spora gönül vermiş insan sayısı sizce yeterli midir?Birbirinizi
kaybetmek gibi bir lüksünüz olabilir mi?İnsan kaybetmek,dost arkadas kaybetmekten kolay hiçbir şey yok bu dünyada.Marifetimizi gönül kazanmakla gösterebilmeliyiz.

Bugün birine yaptıgımız şey,yarın kendi başımıza gelebilir.Yanlış anlaşılabilir ve ciddi anlamda üzülebiliriz.Hüseyin Bey'in tarzını hepimiz biliyoruz.Gerek üslubu gerekse kişiliğiyle, şahsına münhasır bir insandır.
Bir değerdir.Uslübu bana göre de serttir.Ama yazılarında bir iftira yada taciz görmedim bugüne kadar.Kendince düşüncelerini ifade ediyor ve neye dayanarak böyle düşündügünü dile getiriyor.Bundan rahatsızlık duyacak insan da elbette ki buna kendince bir karşılık verecektir.

Ben inanıyorum ki bu forumun değerli yöneticileri, tıpkı bizleri bu foruma
davet etmek inceligini ve davete icabet ettigimiz için teşekkür etme nezaketini gösterebildikleri gibi,bu konuyu da aynı güzellikte çözümleyecek,gönül almasını bileceklerdir.

Herkese sevgi ve saygılarımla...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi