BARIŞ ESEN NEDEN MİLLİ TAKIMDA DEĞİL
Sayın Ailemiz
Milli takım listesini gördüm.Barış Esen isimli genç arkadaşımız Suat Atalık'tan sonra GM olabilecek ilk sıradaki kişidir.
Öğretmen bir babanın çocuğudur.Çok terbiyeli ve mütevazi kişiliği vardır.
Tam Atatürk istediği oyuncudur.Zeki,Ahlaklıdır.
Kendisiyle tanışmaktan onur duydum.Hatay'da öğrenci yetiştiriyor.En iyi öğreticilerdendir.İzmir açıkta Adana'lı öğrencisi Erdi(12 yaş) iyi derece yaptı.
Hatta izmir'de espri yaptım.Menderes Çoban Usta buluyor ertesi yıl Hatay kapıyor dedim.Eyy Hatay hocanız yüzünüzü ağartacaktır.Sahip çıkın e mi
Barış bizde büyük bir aileyiz.Yurtdışı turnuvalara beraber gitme ümidiyle
çalışmalarında başarılar diler.Babana hürmetlerimi sunarım.
Ara
Adı "Barış" ya! Soyadı da "Esen"... Esenler yeterli değil mi?

Barışa ne gerek var. Savaştan beslenmek moda çağımızda... Baksanıza dünyaya, dünya "konjektürüne" ayak uydurmak gerek...(!)

Sorunuz havada kalmasın diye sallayıverdim işte, tutturabildim mi?

"Atinanın üzümü
Tutturamadım sözümü
Çocukları atarken
Yumuvedim gözümü" (öyküsü daha sonra...)
Sayın Başkan Antalya'ya seçim dolayısıyla geldiğinde kendisiyle iki üç saat kadar söyleşme imkanı buldum.Kendisine bu ve benzeri soruları gerek ben, gerekse İlyas Ümit Hocam yönelttik.Sayın Başkan'ın yanıtını camiamızla paylaşmak boynumun borcudur:

Sayın Esen Türkiye Birinciliği'ne katılmadığı için milli takıma alınmamış.Bu turnuvaya katılmak zorunlu mu yoksa katılmak çok önemli bir ölçüt mü onu bilmiyorum.Ama katılmadığı için alınmadığını duydum bizzat Sayın Başkan'ın ağzından.

Paylaşmak istedim.

Selamlar...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi