Yılın Satranç Hakemi anketi, mutlaka bekliyorum.
Türk satranç tarihin de sadece bir kez yapılan 'yılın hakemi' ödülünü alarak adını Türk satranç tarihine altın harflerle yazdıran satranç hakemimiz kimdir?

diye sorduk.
Bilmiyorsanız da atabilir siniz.

http://akhisarsatranc.4forum.biz/anketle...r-t167.htm

Abi forumun forumdaşlarına selam.
Abidin bey ve diğer moderatörlerimiz çok yaptığımız reklamlar ücrete tabi ise bilelim. Bizde sizler gibi amme hizmeti vermekteyiz.

Tüm özgür forum forumdaşlarıma selamlar.
Ara
Yukarıda ki reklam ücreti bir espri idi, üçüncü şahıslara duyurulur.
Ara
Bilmiyorsanız da atabilirsiniz yazmışsın Tuncay Abi!

Bak Sayın Başkan Ali Nihat Yazıcı'ya oy çıkmış.
Görüyor musun yaptığını!

Not: Forumunuzun reklamını her yerde yapın, satrancı seven insanların bu benim forumum; o senin forumun demeyeceğini, bu forumların hepsinin hepimize ait olduğunu bildiklerini düşünüyorum.

Sayın Başkan da TSF Forum'u kendi forumu sandığı için; attığı kişilerin hangi yazı veya ifade yüzünden atıldığını açıklamayarak savunma hakkımızı elimizden almaya çalışmaktadır.
Kendisi oturduğu makamı da kendisinin sanmıyordur diye ümit edelim.

O makama geçici olarak baktığını Tam Zamanı ekibi son seçimde biraz olsun kendisine hatırlattı, dileğimiz o ki hiç unutamayacağı bir hatırlatmayı da sonraki seçimde bu ekip başarabilsin!

Selamlar...
Ara
DİKKAAAAAYYYYT!.... BAŞKAN!

Bu da ne diyenler için:

http://akhisarsatranc.4forum.biz/tuncay-...n-t162.htm
Ara
Şu an da Sertaç Dalkıran önde gidiyor.
Sertaç abi bak herkesin gönlünde sen varmışsın.
Kulaklarını çınlatıyor bu oylar...
Sen nerelerdesin neden Akhisar satranç forumumuza..
Haydi hocam, bekliyoruz.
selamlar.
Ara
"Türk satranç tarihin de sadece bir kez yapılan 'yılın hakemi' ödülünü alarak adını Türk satranç tarihine altın harflerle yazdıran satranç hakemimiz kimdir?"

bu anket anket mi acaba? yoksa sınav mı?

1. anlam; satranç tarihinde sadece bir kere "yılın hakemi" anketi yapılmış ve bununla yılın satranç hakemi seçilmiş ve bu kişi seçildği için adını satranç tarihine altın harflerle yazdırmış. bu kişi aşağıdakilerden hangisidir?

sanırım ki bu da yapılmış olan ankette seçilen yılın hakemini bilip bilmediğimiza dair bir sınav.

2. anlam; (bunu anket olmasından yola çıkarak düşünüyorum)
satrancın tarihinde en tanınmış (adını tarihe altın harflerle yazdırabilecek derecede iyi bir geçmişe sahip) ve yılın hakemi seçilebilecek hakem sizce kimdir?

anket cevaplarını değerlendirdiğimde ise bazı hakemlerin isimlerinin eksik olduğu dikkatimi çekiyor.
mesela,
Tahsin Aktar, hakemlik camiasının gelişmesinde etkin rol oynamış ve oynamaya devam eden kişi.
Cem Yıldırım, turnuva organizasyonu konusunda birçok yeni planlama yapmış bir insan. ve hızlı yükselişini haksızlık olarak gördüğü noktalarda bunu sorgulayabilecek kadar prensip sahibi bir insan.
İsmet Arvit, hakemlik numarası 1 olan kişinin hakemlik hocası.

bunlar yenilik getirmiş olan kişiler. ama tanınmışlık derseniz gazetelerde boy boy resimleri çıkıp adından bolca bahsettiren ve hakemlik geçmişi olan kişilerde var. sanırım anket bu bakımdan incelenmesinde fayda vardır.

yapılmış olan ankette neyin ölçüldüğü belli değildir. hadi bi oylama yapalım bakalım benim bildiğim hakemlerden en çok tanınanlar kimler derseniz o zaman da adını tarihe altın harflerle yazdırmış olmazsınız. hele de bu anketi "sadece" yapıp "satrancın tarihi" artık böyledir demesi biraz ben dedim oldu gibi geliyor.

iyi çalışmalar

Gökmen MUŞ
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi