Milli Takımı Tebrik ederim -Sayın Başkan'a hatırlatma-
Bence bayanlar da, genel kategoride yarışan sporcularımız da ülkemizi en güzel şekilde temsil etmişlerdir.Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Not: Sayın Başkan 2012 olimpiyatlarını İstanbul'da yapacağız demiştiniz Genel Kurulda.Bunu başardınız, bizler de tebrik ediyoruz.Ama bir başka sözünüzü de hatırlatmanın vakti geldi!

Genel Kuruldaki konuşmanızda, 25 Kasımda iki GM çıkmazsa gelin hesabını benden sorun demiştiniz Sayın Başkan.Hesabını sorabilir miyim?Yoksa ben hesap soramam mı?Hesap sorun dediğiniz insanlar başkaları mıydı?

Not2:Sakın olaki bir kişi kalkıp da "milli takımın başarısını istemiyorsunuz" gibi onursuz söylemler takınmasın.Milli takımın başarısını istemeyen zihniyete sahip olanlara da yazıklar olsun diyorum.

Ancak takdir edersiniz ki, Genel Kurula laf olsun diye gitmedim, Sayın Başkan'ın konuşmalarını neredeyse ezberledim, şimdi de bunu sizlerle paylaşıyorum.

İleriki dönemde de kendisi sözlerini tutmadığı takdirde, hedef olarak önümüze sunduğu başarıları gerçekleştiremediği takdirde, dilim döndüğünce bunları her yerde konuşacağım.Sayın Başkan, sizden hesap soruyorum, çünkü gelin hesabını benden sorun dediniz..Gelip soramıyorum, buradan soruyorum, kabul olur mu?

Selamlar..
Ara
ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bence bayanlar da, genel kategoride yarışan sporcularımız da ülkemizi en güzel şekilde temsil etmişlerdir.Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Not: Sayın Başkan 2012 olimpiyatlarını İstanbul'da yapacağız demiştiniz Genel Kurulda.Bunu başardınız, bizler de tebrik ediyoruz.Ama bir başka sözünüzü de hatırlatmanın vakti geldi!

Genel Kuruldaki konuşmanızda, 25 Kasımda iki GM çıkmazsa gelin hesabını benden sorun demiştiniz Sayın Başkan.Hesabını sorabilir miyim?Yoksa ben hesap soramam mı?Hesap sorun dediğiniz insanlar başkaları mıydı?

Not2:Sakın olaki bir kişi kalkıp da "milli takımın başarısını istemiyorsunuz" gibi onursuz söylemler takınmasın.Milli takımın başarısını istemeyen zihniyete sahip olanlara da yazıklar olsun diyorum.

Ancak takdir edersiniz ki, Genel Kurula laf olsun diye gitmedim, Sayın Başkan'ın konuşmalarını neredeyse ezberledim, şimdi de bunu sizlerle paylaşıyorum.

İleriki dönemde de kendisi sözlerini tutmadığı takdirde, hedef olarak önümüze sunduğu başarıları gerçekleştiremediği takdirde, dilim döndüğünce bunları her yerde konuşacağım.Sayın Başkan, sizden hesap soruyorum, çünkü gelin hesabını benden sorun dediniz..Gelip soramıyorum, buradan soruyorum, kabul olur mu?

Selamlar..

1.temsil güzelse sorun nedir? Bizde ülkemizi en güzel şekilde temsil eden milli takımlarımızı kutluyorum.
2.2012 İstanbul Olimpiyatlarını kıskanmayalım.
3. söz verilen 25 Kasım ıın yılıda verilmiş miydi? Belki 2012 Olimpiyatları işaret edilmiştir.
4. Eğer sen değilsen genel kurula laf olsun diye gidenler kimlerdir? Lütfen teşhir eyler misiniz?
5. Başkanımızın konuşmalarını ezberlemişsiniz. Lütfen ezberden konuşmayalım. Konuşmalardan misal çıkaralım.
6. Başkanın ağzından çıkan söz sözdür. Hedefleri de bellidir. Biz hem destekçisi hemi de takipçisi olacağız. Söz ağızdan bir kere çıkar. Başkana boyuna hatırlatmanıza gerek yoktur. Onun hafızası iyidir. Boyuna verdiği sözleri hatırlatarak ona karşı bir şey mi ima etmek istiyorsunuz?
7. Dilin dönmesi ne demektir. Sen az daha tıbbiye okursan dilin dönmesinin hiç de iyi bir şey olmadığını göreceksin. Air way takılıp acilen ABC tedavisine geçilir. İleriki sınıflar da bunları öğreneceksin. sabır eyle.
8.Her yerde konuşma. Her doğru her yerde konuşulursa bunun adı dedikodu olur. kodu modu kötü laflar. Kodlu laflar üret. Anlayan anlar, anlamayana anlayan anlatır.
9.Hesap sorma.. Hesap sorarsan hesap da verebilirsin. Bak sana gel bana hesap sor demiş. Yeri yurdu da bellidir. Üstelik sen onunla konuşmuş zatlar arasında yer almışsındır. Az sıranı bekle. Bizim de dertlerimizi arz eyleyeceğiz. Hesap sormayacağız, dertlerimizi açacağız.
10. Aleyküm selamlar.
Ara
Güzel yazmışsınız tuncay bey.
Elinize, dilinize ve mantığınıza sağlık...
Ara
Adamın birisi hamallık yapıyormuş.
Yükünü her kaldırışında "hınk" diyormuş.

Bunu gören birisi de hamallık yapan adam tam "hınk" diyecekken ortaya çıkıp "hınk" demeye başlamış.
Derken sıra parayı almaya gelmiş, bizim sürekli "hınk" diyen arkadaşımız, hamalın yanına gitmiş, "ver bakalım paranın yarısını" demiş.Ben o kadar "hınk" dedim sen yorulmayasın diye.

Adam da kesenin içindeki bozuk paraları şöyle bir sallamış, "şıkır-şıkır" ses gelmiş.Al demiş bu da senin hakkın!

Yattığın yerden sadece "hınk" dersen hakkını da bu kadar alırsın.Hakkını aramayı bilmiyorsan onu bile alamazsın.En azından hakkını aramayı öğreneceksin ki, hakkının olmadığını sana izah etsinler, sen de hatanı göresin..

Gelelim Tuncay Bey'e...
Ben de sana tıpkı Ajlan Hocam gibi güzelce bir tatile çıkmanı ve kafanı toplamanı öneriyorum.Yazılarını okumaktan ben her ne kadar keyif alsam da senin için endişeleniyorum.

2012 olimpiyatlarını kıskanmayalım demişsin,
Sırf bu söz için bile sana yanıt vermeye gerek duymamam lazımdı; ama iyi adamsın vesselam.

Kalbini kırmayalım birbirimizin, derim ben.
Yukarıdaki yazına madde madde yanıt vermiyorum diye dikkate almadım sanma.Gerek görmüyorum sadece.

Selamlar..
Ara
Geçen gün ethemin babası ve kardeşiyle görüştük.
Ne kadar dürüst, alçakgönüllü ve anlayışlı insanlar anlatamam size.
Bence babanla daha fazla vakit harcamalısın. Foruma yazı yetiştirmek yerine...

Bak hemen cevap yazacaksın şimdi değil mi?

Olgunlaşmanı sabırla bekliyoruz.
Ara
Onlar adına teşekkür ederim.
Eminim senin ailen de son derece dürüst, mütevazi ve anlayışlıdır.
Bence sen de onlarla vakit geçirmelisin.

Selamlar
Ara
ben TeSeFe forumundan ailecek tatile çıkacağımı ilan etmiştim.
Sevgili İbrahim biraz daha büyüyünce tatile çıkmanın ne demek olduğunu anlayacaksın.

''Ağnıyan Ağnaa! Ağnamayan ağnayandan ağnaa!''
:roll:
Ara
Sayın Asbaşkan Tahsin Aktar bana büyüyünce anlarsın gibilerinden bir laf söylemişti, kendisine bu yazıyı göndermiştim.Alın okuyun:

http://www.penguen.com/yazilar.asp?gun=20081009

Selamlar..
Ara
ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sayın Asbaşkan Tahsin Aktar bana büyüyünce anlarsın gibilerinden bir laf söylemişti, kendisine bu yazıyı göndermiştim.Alın okuyun:

http://www.penguen.com/yazilar.asp?gun=20081009

Selamlar..

Frekansları karıştırmayalım.

'Ağnıyan Ağnaa! Ağnamayan ağnayandan ağnaa!'' derken gireceğiniz frekans şu idi:

http://www.tsf.org.tr/cgi-bin/yabb/YaBB....1227807211
Ara
Tuncay,

Sen bir tatile git artık gerçekten.

"Tatil yapmayan çalışmıyor demektir" sözünü, "tatil yapmayan yazı yazmıyordur" şekline çevirmek üzeresin, haberin olsun...

Onur'un "performansına" hayranım!!...

Zavallı İbrahim!!
Seni beni ancak "penguenler" anlar artık... Ne yapalım bu dünyadan göçerken; "hiç olmazsa penguenler anladı bizi" deriz. Ya kendi sözünü kendi bile duymayanlara ne demeli?...

Mustafa Şahin'den duymuştum; "davulcu osuruğu gibi araya gitmek" diye bir deyim; bazıları gürültüde osurmayı seviyor...

Sen yaz kardeşim, alik anlamazsa "penguen" anlar...
Bir kere de ben söyleyeyim şimdi:
"Ağnayan ağna, ağnamayan penguenden ağna"...
HuseyinAktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Mustafa Şahin'den duymuştum; "davulcu osuruğu gibi araya gitmek" diye bir deyim; bazıları gürültüde osurmayı seviyor...

Yukarıda ki metinde geçen o...k kelimesinin sözlüklerden irdeleyerek iyicene anlamak lazım gerektiğine inananlardanım:

http://www.itusozluk.com/goster.php/osuruk

o....k nedir?
http://www.uslanmaz.com/komik/oku.php?id...20Nedir%20?

o.....k çeşitleri için:
http://www.lafmacun.org/bak/osuruk+cesitleri

nette üşenmeyip dolaşıldığında bolca materyel görülebilmektedir.

Sonuç olarak her ne kadar öz itibariyle fizyolojik bir olay olsada anatomopatolojik durumları, sosyo kültürel bağlamda da süzgeçten geçirdikten sonra din kültürü ve ahlak bilgisi gereği abdest bozduğu için forumumuzda cümlelere rtükleyerek almayı, alıcaksak da okurlara ve de admin moderatör sınıfına saygı açısından baş harfini yazıp sonra 4-5 nokta koyup sonunda da k harfini koyarak (o......k) sorunu çözelim derim.
Okuyan yüksek zekasıylan nokta noktaları çarkıfelek yarışmasında yarışıyor edasıyla hemencecik birleştirir.

İbrahim kızacak konu nereye getirildi, o güzelim yazım dan gelinen son nokta o....k..! diyecek.

madem konumuza o...k lafı bulaştırıldı. o kelime ile en baş yazıya nükte yapalım. Bizim çocukluğumuzda gün görmüş, gece geçirmiş bir dede vardı, kaba saba konuşması dışında kimseye zararı dokunmazdı. kaba saba laflarından çok misaller çıkarırdık. O da rahmetli oldu. Ona konuya başlık olan yazıyı gösterseydim 3 kez okuyup iyicine düşünüp şöyle derdi kesin:

o.....ktan teyyare selam söyle o yare!...
İbrahim kızma maalesef öyle...
Ara
HuseyinAktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Tuncay,

Zavallı İbrahim!!
Seni beni ancak "penguenler" anlar artık... Ne yapalım bu dünyadan göçerken; "hiç olmazsa penguenler anladı bizi" deriz. Ya kendi sözünü kendi bile duymayanlara ne demeli?...

Sen yaz kardeşim, alik anlamazsa "penguen" anlar...
Bir kere de ben söyleyeyim şimdi:
"Ağnayan ağna, ağnamayan penguenden ağna"...

Penguenler hakkında bilgi verelim çünkü misal çıkarırken lazım olacak.

* Bir kuş olmasına karşın, uçamayan ama çok iyi yüzen penguenler, soğuk iklimlerde, topluluklar halinde yaşarlar.

* Yaşamak için hem karaya hem de denize gereksinim duyan penguenler, yaşamlarının yüzde seksenini suda geçirirler.

* Penguenlerin ortalama yaşam süresi altı buçuk yıldır. Bununla birlikte 21 yıl yaşayan penguen de bilinmektedir.

* Penguenlerin yüzebilmesi için vücutlarında çeşitli değişiklikler olmuştur. örneğin; daha hızlı yüzebilmeleri için vücutlarının şekli bir uçak gövdesine benzer.

* Kanatları küt olduğu için onları bir balık yüzgeci gibi kullanabilir.

* Penguen, vücudundaki yağ tabakası sayesinde yüzerken dibe batmaktan kurtulur.

* Ayaklarındaki perdeler su içinde çok hızlı hareket etmesini kolaylaştırır. Perdeli ayakları penguenlerin yüzmelerini kolaylaştırmasına karşın karada zor yürümelerine neden olur. Penguenlerin karada yürümeleri, bizim kumsalda paletlerle yürümemiz kadar zordur.

* Penguenlerin vücutları kısa ve çok sık tüylerle kaplıdır. Bu nedenle çok soğuk iklim koşullarında üşümeden yaşayabilirler.

* Yavru penguenlerin tüyleri erişkinlerinki kadar sık olmadığı için, karların üzerinde üşümesinler diye anne babaları onları perdeli olan ayaklarının üzerinde gezdirir.

* Yiyecekleri, mevsimden mevsime, bir yıldan diğerine ve yaşadıkları bölgeye göre farklılık gösterir. Küçük balıkları yemeyi çok severler. çok sevdikleri küçük balıkları denize dalarak yakalarlar.

* Bir penguen denize daldığında nefesini 23 saniye tutabilir. Karın bölgeleri açık renk olduğu için balıklar aşağıdan bakınca onları göremez ve penguenler balıkları kolayca yakalayabilir.

* Penguenler büyük koloniler halinde yaşarlar. Birlikte yaşamayı o kadar çok severler ki yüzerken bile grup halinde hareket ederler.

* Soğuk iklimlerin bu sevimli hayvanları, buzullar üzerinde buz kayağı yapmaya bayılırlar.

Hüseyin ve İbrahim bey misal çıkardık mı?
Ara
Biz çıkaracağımızı çıkardık Tuncaycım da sen bi türlü çıkaramadın!...

Zülf-ü Yare selam söyle!...
HuseyinAktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Biz çıkaracağımızı çıkardık Tuncaycım da sen bi türlü çıkaramadın!...

Zülf-ü Yare selam söyle!...

Turnam gidersen Mardin`e
Turnam yare selam söyle
Karlı dağların ardına
Turnam yare selam söyle

Turnam gidersen aktaşa
Karlı dağlar aşa aşa
Hem kavime hem kardaşa
Turnam yare selam söyle

Kaynak: Anonim
Yöre: Mardin

Notasi: Turnam Yare Selam Söyle