TSF FORUM KAPATILDI
HuseyinAktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Gerekçeli kararı çok beklersin İbrahim
Daha benim 10.05.2008 tarihli uyarı cezamın gerekçeli kararı gelmedi Smile Siz düşünün artık ne zaman gerekçeli karar gelir, yada gelir mi...
Bence forum yönetimi bu konuyla profesyonel anlamda uğraşan kişilere yada gerçekten yapabilecek gönüllülere bırakılarak ve forum kurallarında gerekli düzenlemeler yapılarak SAÇMA mesajların önüne geçecek kurallar konulabilirdi.
Ara
Evet Tutku haklı.
Öne sürülen gerekçelerin hiç biri kapatma gerekçesi olacak şeyler değil.
Kapatma kararı yönetsel becerilerin yetersizliğidir.

Tarihte, devrimlerin doğuş anları üretici güçler ile üretim ilişkileri arasındaki çelişkilerin had safhaya vardığı, üretim ilişkilerinin üretici güçlerin geliminin önünde engel olmaya başladığı anlarda ortaya çıkmış,

"yönetenlerin eskisi gibi yönetemediği, yönetilenlerin de eskisi gibi yönetilmek istemedikleri" anlar devrim anları olmuştur.

Tam bu anlarda yönetenler, yönetilenlerin taleplerini yanıtlamak yerine baskı, yasak ve zor kullanarak iktidarlarını devam ettirme yolunu seçerler.

Seçim öncesinde başlayan forumdan atmalar, şu an forumun kapatılmasıyla son bulmuştur; bundan sonra tsf forumdan kimse atılmayacaktır; yönetim bunu garantilemiştir...

Ama bindiği dalların birini keserek!

Tsf önderliği yönettiği kitlenin gerisine düşmüştür! Artık Türk satrancının gelişiminin önünde, kendileri bir engel oluşturmaya başlamışlardır. Yalancılarla (!) başedemez durumdadır! Kişilerin haklarına saldırıları (!) engelleyemez durumdadır! Foruma yazılan satranç dışı (!) yazılarla başedemiyecek durumdadır! Bunlara karşı doğru dürüst yanıt verebilecek, yalanları teşhir edebilecek, satranç içi yazılar yazabilecek kapasiteden uzak düşmüşlerdir.
Ne yapılmalı bu durumda?
Gelişmelerin önderi olamıyorsanız, gelişmelerin önüne geçmek, gelişmeleri engellemek gerekirdi. Yapılan budur!

Vaktini doldurmuş tüm iktidarlar bunu yapmıştır tarihte. Nihayet bu yönüyle tarih bilincine sahip bir "irade" kendini göstermiştir ve Tsf forumu kapatmıştır.

Varsa eğer bir kirlilik, bunu temizlemenin yolu, kirliliğe neden olanları bizi attığınız gibi atardınız, forum yoluna devam ederdi. Tabi bu durumda bir süre sonra forumda atılacak kimse kalmayınca, yine aynı sonuca ulaşılacağından, önderlik bunu önceden görmüş(!) ve "en iyisi mi kapatalım gitsin, nasıl olsa herkesi atınca da kapatmış olacağız" denmiştir.

Hazin bir durum. Tsf forumdan atılmış olmama rağmen devamını şiddetle istiyordum. Satranççıların "kendilerine ait bir odaları" başlarına yıkılmıştır.
Bu odadan nice düşünceler filizlenecekti oysa.

Ama filizlenmek tehlikelidir kimileri için.

"Onlar ümidin düşmanıdır, sevgilim,
akar suyun,
meyve çağında ağacın,
serpilip gelişen hayatın düşmanı.
Çünkü ölüm vurdu damgasını alınlarına :
- çürüyen diş, dökülen et -,
bir daha geri dönmemek üzre yıkılıp gidecekler.
Ve elbette ki, sevgilim, elbet,
dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya,
dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle : işçi tulumuyla
bu güzelim memlekette hürriyet..." (Nazım Hikmet)

Ne der halkımız:
Vardır herşeyde bir hikmet!...
TSF forum kapatılmış.Hergün okuduğum bir forum olmasına rağmen kapatılmasına hiç üzülmedim.Üyelik kriteri belli olmayan içerik olarak ta satrançtan başka her şeyi barındıran bir polemik yumağından başka birşey değildi.Umarım diğer forumlarda bilgilendirici ve ileriye yönelik fikir açıcı yazıların sayısı çoğalır.
Ara
Sayın Kuvay Sanlı' nın TSF Forumun kapanması ile ilgili (El Birliği İle Başardık) yazısı
http://www.tsf.org.tr/component/koseyazi...28&task=yg
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Sayın Sanlı'nın açıklaması "duruşlarını" savunabilme gayretinden başka bir şey değildir.

Tsf forum kendileri tarfından kapatılmıştır.

Tsf forumu "panayıra çevirenler" kimler ise onların forumdan atılması daha demokratik olurdu. Demokrasi aynı zamanda diktatörlüktür; kendini yok etmek isteyenlere karşı diktatörlük reflekslerini devreye sokan bir yapılanmaya sahiptir. Ama Kendisini var etmeye çalışan kişi ve kurumları yok etmeye başladığında, bunun tanımlamasını Sayın Sanlı yapabilecek "aydın" birikimine sahiptir.

Atılanlardan biri olarak, forumun devam etmesini sonuna dek savunacağım.
Ben forumu "panayıra çevirenler" suçlamasını kendi adıma ret ediyorum.
Siyasi yazılarım oldu. bir teki için bile pişman değilim. Siyaset olmadan hayat olmaz. Siyaseti ret edenlerin, siyaseti nasıl kullandıkları açığa çıkacaktır bir zaman sonra...

Saygılarımla...
TSF FORUMU kapatıldı.ZATEN daha önce keyfi ugulamalar nedeniyle satranç severler tarafından gönüllerden silinmişti.
Şimdi de kendileri kapatılar Çünkü
Onlar engerek ve yılanlardır.
Onlar aşımıza,ekmeğimize göz koyanlardır.
Tanı bunları,tanıda büyü
Demiş Nazım HİKMET, Bu kapatma olayı basit bir olay değil,yıkılışın ve yok oluşun ilk belirtilerdir.
Bu yolda emek verecek tüm satranç severlere saygı.selem ve başarılar
YAŞAMAK DİRENMEKTİR
Ara
Kuvay beye de hak vermek lazım. Yeni seçilen yönetim iş mi yapacak forumumu takip edecek. Forumun gidişatı yüzünden koca yönetetim kurulu il temsilcileri vs toplanmışlar, uzun uzun konuşmuşlar. (böyle tarihi kararı kıcasık verildiğine ve topyekün elbirliği gibi saylanacak oy birliği ile çıkmasına iananasım gelmiyor. Mutlaka muhalif unsurlar vardır, ancak ikna edilme kabiliyeti baskın çıkmıştır.

Eğer ki ben bu kapatılma kararına vesile olanlar arasındaysam (sanırsam öle gibi gözüküyor) vicdan azabı çekmekteyim. Körolası ellerim kırılaydıda hi bir şey yazmayaydım. Değerli büyüklerimiz ne güzel şeyler yazıp bizleri aydınlatıyorlar idi. Şimdi bizlere kim yol gösterecek. keşke atılaydım da forum kapanmayaydı. Atılsaydım gık gak guk demezdim. Bu kapatma olayı muhalif unsurlar için epey iyi malzeme olarak kullanıyor. Afet beni Başkanım, cahilik eyledim, bilemedim, göremedim, dokunamadım, tutamadım, vuramadım başka napamadım...
Nefsime yenik düştüm, huzuru ilahide hakkını helal eyleyiniz.
Ey muhalefet camıası , olayı haddinden fazla abartmayınız. Alt tarafı bir forumdu. Zaten çoğunuz atılmıştınız. Bu arada beni saçmaca oyunlarıylan yarışa sokup, Dresden olimpiyatlarının sırtına binerek dört nala koşurcasına yorum yazıp, bizim dişimizden tırnağımızlan artırdıklarımızlan oturduğumuz liderlikten indirip lider olan şahsı gecikerekten kana kana kınıyorum. hepimizi azdırdın kirli emellerine alet çantası yaptın. Boyun göğe eğerdimi kine...
Bu arada panayır lafını değiştirsek eyi olur. Ben küçükken aile fakru zaruret içinde yaşarken aslanın midesine dek inmiş nimeti halilullah uğruna çok panayırlar gezmiştik.Benim gördüğüm panayırlar hiç de forumda bahsedildiği gibi panayır ortamına benzemiyordu. satıcı saflarından pek iyi gözlenmeyen panayırlar belki alıcı saflarında farklı görüntüler içermektedir.
Ara
Sayın Kahraman
Yazdığınız şiir Nazım’ın değil Ahmet Arif’in şiiridir.
...
Ara
Süleyman Bey zaman zaman böyle dalgınlıklar yapabiliyor. Şiirin tamamını verelim:

DİYARBEKİR KALESİNDEN NOTLAR VE ADİLOŞ BEBE
1.
Varamaz elim
Ayvasına, narına can dayanamazken,
Kırar boynumu yürürüm.
Kurdun, kuşun bileceği hal değil,
Sormayın hiç
Laaaaal...
Kara ferman çıkadursun yollara,
Yarin bahçesi tarumar,
Kan eder perçem

Olancası bir tutam can,
Kadasına, belasına sunduğum,
Ben öleydim loooy...
Elim boş,
Ayağım pusu.
Bir ben bileceğim oysa
Ne afat sevdim.
Bir de ağzı var dili yok
Diyarbekir Kalesi...

2.

Açar,
Kan kırmızı yediverenler
Ve kar yağar bir yandan,
Savrulur Karacadağ,
Savrulur zozan...
Bak, bıyığım buz tuttu,
Üşüyorum da
Zemheri de uzadıkça uzadı,
Seni, baharmışın gibi düşünüyorum,
Seni, Diyarbekir gibi,
Nelere, nelere baskın gelmez ki
Seni düşünmenin tadı...

3.

Hamravat suyu dondu,
Diclede dört parmak buz,
Biz kuyudan işliyoruz kaba - kacağa,
Çayı kardan demliyoruz.
Anam sır gibi saklar siyatiğini,
"Yel" der, "Baharın geçer".
Bacım, ikicanlı, ağır,
Güzel kızdır, bilirsin.
İlki bu, bir yandan saklı utanır
Ve bir yandan korkar
Ölürüm deyi.
Bir can daha çoğalacağız bu kış.
Bebeğim, neremde saklayım seni?
Hoş gelir,
Safa gelir,
Ahmed Arif´in yeğeni...

4.

Doğdun,
Üç gün aç tuttuk
Üç gün meme vermedik sana
Adiloş Bebem,
Hasta düşmeyesin diye,
Töremiz böyle diye,
Saldır şimdi memeye,
Saldır da büyü...

Bunlar,
Engerekler ve çıyanlardır,
Bunlar,
Aşımıza, ekmeğimize
Göz koyanlardır,
Tanı bunları,
Tanı da büyü...

Bu, namustur
Künyemize kazınmış,
Bu da sabır,
Ağulardan süzülmüş.
Sarıl bunlara
Sarıl da büyü.

Ahmed Arif
Sayın Eken,

Süleyman bey yanlışını nasıl düzeltsindi?...

Yazıyı yeniden düzenleme hakkını aldınız elinden?!...

Yeni kararınızın ilk pratik sonuçlarından biridir bu...

Belkide Süleyman bey, "uygulamalı bir ders" için böyle bir yanlış yapmıştır ne dersiniz?...

Saygılar...
SadullahEken Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sayın Kahraman
Yazdığınız şiir Nazım’ın değil Ahmet Arif’in şiiridir.

Hüseyin Aktaş da eklemiş:'Süleyman Bey zaman zaman böyle dalgınlıklar yapabiliyor.'

Süleyman Kahraman da uzun yıllar Akhisar ekmeği yemiş bir abimizdir.
Onun dalgınlığından daha büyük dalgınlıklarıda gördük. Misal Akhisar'a ramazan ayının 11 gün daha önce gelmesi hususu.
Bu arada Şebinkarahisar tanıtma yaşatma ve koruma ve kollama vakfı tarafından Şebinkarahisar'ı en iyi tanıtma ödülü ile ödüllerilecekmişim. Kendilerine mesleki ve ailevi nedenlerle gelemiyeceğimi üzülerekten bildiririm.
hayran kitlemin arttığı bu günlerde sevenlerimin hep bir ağızdan 'seni sevmeyen ölsün' diye bağırmalarını rica ediyorum...
Sevenlerimin yapacağı bu sloganın bedduaya dönüşüp bir de tutarsa cinsinden olasılığa karşı herkesin bir zahmet beni sevmesini önemle rica ediyorum...

sağlıcakla...
Ara
Allah rahmet eylesin !!

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
HarunTaner Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Allah rahmet eylesin !!

yü,

haruN taNer, (n ler bilerek N diye yazılmıştır.)
sevgili dolaylı yollan göstermene sevindim. özrünüde sövgünü de hep dolaylı yollan yaparsında kimsecikler anlamaz. Seni bir anlarım. Sende bak beni anlamışsan. Ödeşmişiz.
Bana olan sevginin ekspresyonist görüngüsünü dadaist, sürreaist dillen değil empresyonist dillen yapsan daha bir güzel olurdu. Yani seninkisi çekilen kulaklardan misal sağını sol elle enseden usulca indirerek göstermek gibi bir şey oldu, saylanmaz...

Eğer gerçekten allah rahmet (rahmet kabirde kabrin daralıp daralıp sıkmasıylan başlasın sonracıma böyük böyük buluşma sahnelerini seyreyleyelim. Allahım o buluşmada bülbül gibi şakıyor insan) etmişse namazını da kılalım. Morgda kokuşmasın. Morg yararlı bir yer olmakla birlikte her yerde kişi başına düşen morg sayısı her nedense azdır. İşte o yüzden o durakta fazla beklememek lazım. Yeni geleceklere yerler açmak lazım geldiklerine inananlardanım, sanıyorum kanaatindeyim.
Ara
Tuncaycım,

Valla, taksiratını affetmece; hakkını helal etmeceler falan da var.
Yani anımsıyor gibiyim. Var mıydı, Kamber beye soralım Smile

yü,

PS: Hüseyin, benimle telefonla konuşmak istediğini iletti.
Sağolasın. Şu sıralar sattığım CD ve DVDleri düzenliyorum.
CD ya da DVD satın almak istersen benden al. Smile
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
[code]Sayın Eken,

Süleyman bey yanlışını nasıl düzeltsindi?...

Yazıyı yeniden düzenleme hakkını aldınız elinden?!...

Yeni kararınızın ilk pratik sonuçlarından biridir bu...

Belkide Süleyman bey, "uygulamalı bir ders" için böyle bir yanlış yapmıştır ne dersiniz?...

Saygılar...[/code]
Sayın Aktaş, yazılarda düzeltme yapılamamasıyla ilgili açıklamanın yapıldığını sanıyorum. Saygılar.[/code]
...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi