DOKUNMAYIN TUNCAYIMA (PARDON ŞABANIMA) GARİPTİR
DOKUNMAYIN TUNCAYIMA, GARİPTİR
DOKUNMAYIN TUNCAYIMA GARİPTİR

Efendim, benim acizane önereceğim bir öneri, adında okul geçen satrançlan ilgili bir fora da dillenmiştir. Bununda iyicene düşünüle ve yürürlüğe sokula diyiverdikten sonracıma 3 maddeden sonra 4 madde olarak ekistradan katiplerce yazıla..

"Satranç camiasından, deneyimli oyuncu, satranç hakem ve satranç antrenörlerin yazabildiği bölüm. Bu bölüme sadece "Satranç Camiası" grubuna üye olanlar mesaj atabilir. "

şimdi bir kişinin işi gücü yokkken hiç de kitleselleşmemiş ama böyük böyük olduğu iddaa edilen bir camia-ı satranca giriverdiğinde hani bir işe giriken bir yığın şeyler istenirler ya, savcılıktan iyi hal kağıdı, muhtardan ikametgah senedi, bayrağın olduğu hüviyette sana ilişkin ne yazdığını önünü arkanı fotokopiyen copyright ederek 2-3 tane, sadece kellen lazım bedenin kalbin yüreğin vs vs yok gibilerinden anlaşılabilecek bir fiyakalı poz dan 6 ila 12 tane, biz sonra damgalarız onunda parası sizden diyerekten damgalanma pulu, vs vs kaf dağından da bir ot getire, son sen git biz seni ararız deyu bir ortamlar yaratılır.

ne adına demo-krasi...
Efendim herkes kendine göre çeker uzatır lastiği... Lastiğin elastikiyetinı olabildiğince zorlamakta herkes serbesttir. Lakin çekilen lastiğin kopuvermesi durumunda çekilen acı onu çekme katsayısylan değişik boyutlarla alakadardırlar...

demo-krasi
gerçeğini alamayacaklar için yada deneyecekler için demosu da vardır. Kullanagelelim mi?
ne çözülesi zor bir deyimmiş, kim icat etmiş, neden icat etmiş. Ne güzel feodal hakimiyetler vardı. Ağam, paşam sen her zaman haklısın, yan cebime koy, yetmez bu cebime de koy, meşrutiyet gayr- meşru ilişkilerden kurtulmak için mi yapılmıştır, gayrisini siz düşüne davranın..
sömürülen Atatürk sömürülen Atatürkçülük deyu bir kitap yazılmıştır, okula anlatıla, doğru mu yanlış mı iyicene düşünüle, kavranıla...

efendim kafaları karmaşık kafaylan eyicene karıştırmış olabilirem.
İster anlayın, ister anlamayın.. ister kızın ister kızmayın.. İster dikkate alın isterse umurda olmayın. Kervan yürür deyin, yürüyen nekine... ürüyenmiydi, uluyanmıydı, onlar ne iş yapar...
İsterse işinize nasıl geliyorsa öle kabul eyleyin, heç birine itiraz etmeyeverirem. Siz gayri daha iyisini bilen.
İsterse gülün ağlanacak halimize...

Her bir önemli değerleri simgesel boyuta indirgeyip çıkarsanız yola, sonra yaptıklarınızı yapmadık deyu inandırmak için yapacağınız yeminlerde o simgesel değerler size kızacaktır.
Bayrak, vatan, namus, kutsal kitap, nimet-i bereketulahtan her eve giren nacizane bir ekmek, daha ne değerleri simgesel boyuta indirgeyleye duracağız bakalım..

efendim lafları çok evelersek böle özetlenecek şeyler karşımıza çıkabilir.
Kimse üzerine alınmasın.
Hedef gözetilmeksizin yapılan bir taciz ateşi saylayın.
yada ibretlerle, şaheserlerle dolu kariyer-i hayatımda belki deilk kez olacak bir davanın savunma metninin müsveddesi. her yazdığımızdan bir mana çıkarılırması adet oldu şimdi bana biri çıkıp bana müsvedde bozuntusu mu deyu bir zahmet demesin...

Efendim hepimizin güldüğü ama izlemekten hiç de sıkılmadığımız Kemal Sunal filmlerinde ki misalleri çözerseniz benim derdimi çözmüş olursunuz.
Sıkça seyrelyeip güldüğümüz Kemal sunal acaba şu numu der, Atam sen sen saltanatı kaldırmışsın bize de okullarında öle öğrettiler ama saltanat gibimsi maho ağalar varmışmış.Gördüğüm üryalar öle diyo.. maho ağa senin değerlerinin eçi boşaltılarak yenden kendince doldurularak bize habire yedire yedire, kendini de yeyip bitirmiştir.
Yok yok ben cahilim diyalektik, metafizik, filan falan anlamam ben cahil cahil seyreyleyip bu filimleri gülüp geçirem.
Sakın siz farklısını yapmayın..
kemal sunal'ın ""Faşo neye diyler bilmiyim hakim bey. Ama bizim Maho valla faşodur." sözüne gülüp gülüp kırılalım. Tekrar tekrar seyredip yine gülelim kırılalım...

Not: yukarıdaki yazı kemal sunal filimleri gibi sadece güldürmek amaçlı kaleme alınmış olup, misaller çıkarmayasanız eyi edersiniz.
Çünkü ben kim misal vermek kim..

sağlıcakla kalınız.

163734_2.jpg

208167_2.jpg

kemalsunalvideo_avanak_apti.jpg

VI400255HJ978_500.jpg

VI343531EY083_500.jpg

164004_2.jpg

138385_2.jpg

164002_2.jpg

119028_2.jpg

119060_2.jpg

173405_2.jpg

VI343048BE384_500.jpg

148436_2.jpg

219937_2.jpg

164006_2.jpg

164005_2.jpg

278865_2.jpg

274432_2.jpg

Keriz.jpg

17aw.png

7071.jpg

148437_2.jpg

148439_2.jpg

propoganda01hc0.jpg

6045.jpg

148440_2.jpg

www.yeniresim.com_-_Unutulmayan_nller_-_...m_Afii.jpg

119062_2.jpg

106614_2.jpg

Tosun_pasa_film.jpg

156834_2.jpg

Zubuk_film_afisi.jpg

7.jpg

8.jpg

salako-kemal-sunal-izle.jpg

xo8odzthisdgamcjqefrwee3.jpg
Ara
En sevdiğim keyiflen izlediğim sahne unutulmuştur:

kemalsunalvideo_kibarfeyzo.jpg
Ara
Tuncay Bey,
Gösteriniz güzel de,
Size küçük bir eleştirim olabilir mi?
Dilinizdeki sürekliliği korumanızda yarar görüyorum. Son zamanlardaki yazılarınızda, yazım kurallarını da sözcük yapılarını da sürekli değiştiriyorsunuz.

Ben bundan biraz rahatsız olsam, sizi rahatsız eder miyim acaba?

Saygılarımla...
Ara
kemal sunal 'ı hala anlamayanlar için 'kemal sunal testi' aşağıdaki linkten verilmiştir, lütfen cevaplarken kopya çekmeyelim, telefonlan destek sunmayalım:

http://www.gag.web.tr/yazi.php?yad=1404
Ara
Soruları cevaplamakta zorlananlar için kemal sunal' eyicene anlatan yazı aşağıdadır, b zahmet tıklayaverim deyiveriyem:

http://www.msxlabs.org/forum/sinema-tr/1...kinda.html

daha başkalarını siz google motorunlan hızlıcana giderek bulabilirsiniz, deyiveriyem...
Ara
okapitr Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Tuncay Bey,
Gösteriniz güzel de,
Size küçük bir eleştirim olabilir mi?
Dilinizdeki sürekliliği korumanızda yarar görüyorum. Son zamanlardaki yazılarınızda, yazım kurallarını da sözcük yapılarını da sürekli değiştiriyorsunuz.

Ben bundan biraz rahatsız olsam, sizi rahatsız eder miyim acaba?

Saygılarımla...

sayın Okapatir,
böle böle hatalar yapmak daha bir gözel oluyor...
o yüzden düzgün düzgün yazmırem de lo, yazmırem..
Beni bir süre bi zahmet böle kabul ediverin,
camia-ı satrança çok genişledi , böyü bir aile oluvermedik mi, bu aiyeye daha cem yılmazlar, kemal sunallar, cansız hocalar, engin ardıçlar vs vs nev-i şahsına münhasır zatlar giremeyecek mi.. Destur eylemeyecekmisiniz geliverseler..
Hazırun oluverin onlar kapılardan giriverdiler, siz kovuverseniz bacadan giriverilirler...
tıpkı filmlerde ki gibi...
Ara
HarunTaner yazmış:
Tuncay bey,

Korkmaya başladım. Ben ki, Zaloğlu Rüstem solda sıfır bile
kalmaz, çok az şeyden korkarım, gerçekten korkmaya başladım.
Akhisar Forumda haftada bir yazmayı planladıydım, sonuç malum.
TSF Forumda tam ritmimi bulduydum, 1000 nedir ki 3000 iletiye
erişmeyi hedeflediydim. Güüüüm. Sonuç malum. Şimdi de nerdeyse
bu forumun başına da birşey gelmesin diye duaya çıkcam.

Korkuyorum, çok korkuyorum. Tirrrr, tirrrrr.

yü,

Yaptığın duaya amin diyiverirek, bende vasiyetname-i (ürüyada şefahat görüp seyehatname yazmak da vardı, napalım. Bizim ürüyalarımız hep tersine yorumlanır) bitirmek le meşgulüm deyiveriyem. Bana Fischer inzivası kucak açmıştır. Ana kucağına hasret çocuk gibi koşmalıyım o sıcacık kucağa.
Artıkın sizleri uzaktan uzaktan seyreyleycem.
Yolu sevgiden herkesle bir gün playchess de buluşuveririz.
O adresteki camia daha bir büyükmüş, sayılalanda başka başka şeylerdende.
Destur diyene üst baş araması yapmazlarmış, hazroll demezlermiş,sadecene ve sadecene buyur derlermişmiş..

efendim bir ürüyada ismi geçen zat-ı muhteremi yanlış yerde aramayıverin. Aşağıya koyuvereyledim. Eyicene bakınız.
Siz ey cemat-i müslümin! her kim ki bu sakallı hocadan bir kıl koparırverirse hemencecik cennete gideveririr...
yanlış hocaları seçerseniz alimallah çarpılırsınız, sümme haşaaaa!

00312767.jpg
Ara
AKHİSAR IMIZA SAAT, TAKIM, GÖSTERİ PANOSU KİTAP CD, DVD VS CİNSİNDEN MATERYELLERE İHTİYACIMIZ VARDIR.

ŞİMDİLİK BİZİM İÇİN TEK DERT BUDUR.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE GİRDİK.
BİZLERE DESTEK BEKLİYORUZ.
YAPILAN YARDIMLARDAN DEMİRBAŞ OLABİLECEKLERİ İLÇE TEMSİLCİĞİMİZ DEMİRBAŞINA KAYDI YAPILACAKTIR. KİTAPLAR DA GARİBAN KÖY OKULLARIMIZA DAĞITILACAKTIR.

BENZER KAMPANYAYI AKHİSAR DA DA YAPACAĞIZ.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZE KATKISI OLANDAN DA OLMAYANDAN DA HERKESTEN GANİ GANİ RAZI OLSUN.

BU DUYURUMUZUN DUYURULMASI HUSUSUNDA TÜM TÜRKİYEDEKİ SATRANÇ SİTELERİNDEN RİCA EDİYORUZ. YAYINLAYANDAN DA YAYINLAMAYANDAN DA GANİ GANİ RAZI OLSUN...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi