Sayın Hüseyin Aktaş ve Özgür Satranç Forum Üyelerine Duyuru
Sayın Hüseyin Aktaş ve Özgür Satranç Forumu Üyelerine,

Sayın Hüseyin Aktaş; Forum Yönetici, Moderatör ve Üyelerine eleştiri sınırlarını aşan ve alaycı ifadeler içerikli yazıları sebebiyle UYARI CEZASI almıştır.

Bu tutumu forum üyelerinin mesaj yazmasını engelleyici bir seviyeye ulaşmıştır.

Bu tutumun devamı halinde kendisine SÜRELİ UZAKLAŞTIRMA CEZASI verilecektir.

Duyurulur.

Özgür Satranç Forum Yönetimi
Teşekkür ederim!
Hüseyin bey,

Sayın Özgür Satranç Forum Yönetimi'ni destekliyorum.

Lütfen yani. Dalga geçmeyi bırakınız.

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Ben biraz hava almaya çıkıyorum.
Yarın sabah İzmir'de olacağım.
DSM'ye de uğrayacağım.
Oradan Akhisar'a geçeceğim.
Oradan belki Ankara
Yürüyeceğim,
Dertleri kara kara
Düşüneceğim
Düşünleri saya saya
Dolaşacağım
Limanları sıra sıra
Sazlar çalacağım
Bakalım beni kimler öpe kimler ısıra
Bir gün herkese gelir bir sıra...
"Limanları sıra sıra "

Vira vira vay!

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Sayın Hüseyin Aktaş;

Forum Yönetici, Moderatör ve Üyelerine eleştiri sınırlarını aşmayan ve alaycı ifadeler içermeyen yazıları yazaraktan teşekkür ödülü almanı temenni ediyorum.

Bu özgür forumunda her özgürlüğün kendince var olan bir sınırları mevcuttur.
Senin savunduğun özgürlüğünde herhalde kendince sınırları vardır. Yok deyip bize yediremezsin. Öle dersen biz buna kısacana takiyye yapıyor deriz, geçeriz. misal, prltry dkttrlğ denen şeyi belkim sen çok seversin amma o burjivazinin canına okur. fşzm ve mprylzm saymıyorum..

Özgür forumun adını koyduğu özgürlük dairesi çerçevesinde hareket ediverelim derim. Moderatör ve yöneticilere her zaman bi zahmet saygıyı eksik etmeyelim. onlar gecelerini gündüzleri bizlere ayırıyorlar ki bizler onların emekleri yüzüsuyu hürmetine gecemizi gündüzümüzü katıp buraya yazabilmekteyiz. Çok çok yazıp deşarj olmayalım. Çok çok yazıp benim gibi misaller verip misaller çıkartalım. misaller yanlışsa, saylanmazsa nazikçe düzeltiriverisiniz deyiveredururum derim.

Buradan özgür forum yönetici, moderatörlerine ve tüm forumdaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunarım.

Not:
Eğer ki bendeniz de her hangi bir şekilde rahatsız edici bir durumu bilerek- bilmeyerek(yani sınıfı farketmez) yaşatırsam lütfen beni öm yada msn yoluylan nazikçe uyarın, ben kendime çeke çeke düzene koyuvere vere vere dururum. Duygusallığım gereği H.A ya yapılan teşhiratın bendenizde yapılması durumunun ruhumda yaratacağı travmatizasyon depreminin şiddetini sizlere ansiklobediler yazsam da tasvir edemem..

H.A sen kendi özgürlük ilkelerini içinde barındıran bir forum yap, o özgürlük ilkelerini ben test eyleyeceğim. Bakalım sabrın ne kadar olacak... harun kardeş de bana yardım eder muhakkak, haksızmıyım harun bey...
Ara
Arkadaşlar bu cezayı aldığımda ben yola çıkmak üzereydim. "Teşekkür ederim!" dedim geçip gittim.

Kararınızda şöyle diyorsunuz: "Sayın Hüseyin Aktaş; Forum Yönetici, Moderatör ve Üyelerine eleştiri sınırlarını aşan ve alaycı ifadeler içerikli yazıları sebebiyle UYARI CEZASI almıştır.

Bu tutumu forum üyelerinin mesaj yazmasını engelleyici bir seviyeye ulaşmıştır. "

1- Ben hangi yazımda kime karşı eleştiri sınırlarını aştım?
2- Hangi yazımda hangi yönetici, moderatör ve üyeyi, yönetici, moderatör ve üye olduğu için, hangi şekilde alay ettim?
3- Alay nedir? Eleştirinin içinde midir, dışında mıdır? Asıl sorun alay mıdır, yoksa alay edilecek konuma düşmek midir?
4- Kimin mesaj yazmasını engelleyici seviyeye nerede ulaştım. Ben kimin mesaj yazmasını engelledim?
5- Kararınızı açıklayan yazıyı yönetici bir arkadaş mı kaleme aldı yoksa aranızda moderatör olmayan birisi mi yazdı? Bunu soruyorum, çünkü daha önce bir yazımı kilitlerken yazılan ve sonradan değiştirilen bir yazıyı, Onur Alacaba arkadaş "Bir yazı yazmak için görevlendirdikleri bir arkadaşın o şekilde yazdığını" söylemişti. Sizler kararlarınızı yönetici ve moderatör olmayan birilerine nasıl yazdırıyorsunuz?

6- Ben Forum yönetimini moderatörlerini ve üyelerini eleştiren bir yazı yazmadım. Hedefim forum yönetimi, moderatörleri, ve toptan üyeleri değildir. Burada görüşler üyelerce dile getirilmektedir. Dile getirilen düşüncenin sahibi kimse yazılan yazının hedefi de o üye olabilir. Bu doğaldır. Ama bir kişiye yöneltilen bir düşünce nasıl olur da tüm üyeleri kapsayacak şekilde ifade edilir? Yazınızdan öyle anlaşılıyorki, sanki ben herkesin ağzını bağladım. Yok böyle bir şey.

Kişiler ya da kurumlar; alay edilecek duruma düştükleri sürece alaya alınacaklardır. Tarihte hep böyle olmuştur. Şair Eşref, Neyzen Tevfik, Kazak Abdal bunun en güzel örnekleridir. Hiciv sanatı, eleştirinin ögelerinden biridir.
Buna karşı yasak ve ceza uygulama yerine, hicveden yazıya karşı yazı yazarsınız.
Ben hakaret mi ettim?
Küfür mü ettim?
Ne ettim?
Bu forumun Abidin Ünal'dan sonraki ikinci üyesiyim. Hatta Abidin kimi yazılarımı bana sormadan bile koymuştur foruma. Yol arkadaşım olarak ben de bundan hoşnut bile olmuşumdur. İnternetle ilgili bir çok şifremi de bilir Abidin. Yazı yazmam için de hep iteklemiştir beni. İyi de yapmıştır. Ama başta Abidin olmak üzere, bu forumda hiç kimseye şöyle bir sözüm yoktur: "Ben her zaman sizin hoşunuza giden yazılar yazacağım"... Yok böyle bir şey.

Sevgili Kanber'in deyimiyle; "Eleştiri eleştirilene prim vermektir ve acımasız olanı makbüldür"... Bu sözü anlamaya çalışın.

Ben sizleri anlamaya çalışıyorum. Ama forumu yönetmek adına, kendinizi gülünç durumlara düşürmeyin. Yukardaki kararınız aslında sizinle alay eden bir karardır. Şimdi bir uyarı da kendinize verin bakalım!...

Saygılarımla.
Evet, bende bu karara itiraz ediyorum. Yani ben sokakta gidiyorum ve çocuklar benimle bedensel engelli olduğum için dalga geçiyor. bu durum benim sokağa çıkmama mani olur mu? Tabii ki olmaz. Çocuk olsun, genç olsun veya başkası olsun. Benimle dalga geçtiklerinde güler geçerim. Anlayacağınız ben yine sokağa çıkarım.

Bundan 2 hafta önce (29 Kasım Cumartesi) Sayın Hüseyin Aktaş beni ziyarete gelmişti Mert ve İbrahimle birlikte. İbrahim, Annemle konuşurken, bende Hüseyin Beyle konuşuyordum. Konu Benim Forum Yöneticisi, Moderatör ve Üyelerini bilgilendirmek için yazdığım yazıydı. Hüseyin Bey yazımın değiştirildiğini ve belirli bir süre yayından kaldırıldığını iddia ediyordu. Ben kendisine dedi ki Bu durum beni ilgilendirmez. Elbet yazdığım yazıyı kimse değiştiremez. Ama şunu unutmayalım ki her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır. Sen olsan yeri göğü inletirsin. Bense senin gibi düşünmüyorum. Çünkü üç müşteri var ve Onlar benden öykü bekliyor. Bir an önce yazacağım öyküleri bitirmek istiyorum. Saden elimizdeki kâğıt kalem değil bilgisayar ve klavye. İstediğim vakit yazımı eski haline getiririm. Şu an bu gibi boş işlerle uğraşacak değilim dedim. Ama Hüseyin Bey beni dinlemedi ve uzun bir süre bana e-posta yazmadı. Tam yola çıkacak bana yazınca nasıl çok sevindim bilemezsiniz.

Sebebine gelince. Türkiye’nin en büyük online internet sitesinden öykü yazmam için teklif geldi. Evet, her şey bayramda oldu. Yeğenler uyuyunca iş görüşmesi yaptım yani. Ama Hüseyin Bey beni aramayınca yüreğimde öyle bir ateş yanıyordu ki sormayın. Çünkü O olmasa mümkün değil öykü yazamam. Eğer, O üyelikten çıkarılırsa benim Özgür Satranç Forum için öykü yazmamın bir anlamı kalmaz! Yani kendisine dedim ki Bu böyle gitmez. Eğer Özgür Satranç Forumdan memnun değilsin gel birlikte başka bir forum sitesi kuralım. En kısa zamanda bin kişiyi buluruz. Bırak Antalya’da, Türkiye’nin neresine gitsen kimse sana yan gözle bakamaz dedim. Teklifimi kabul etmedi. Çünkü O Özgür Satranç Forum’un büyümesini istiyordu.

Sözün kısası Hüseyin Beyin yazıları bazı kimseleri rahatsız etmiş olabilir. Ama bunu kendisini arayarak söyleseydiniz, emin olun yazısını değiştirirdi ve özür dilerdi. Ben bu forumu bir aile olarak görüyorum ve aile içindeki sorunlar elbet duyuruyla değil, kulakları duyduğu için telefonla halledilse olmaz mı?
Ara
HuseyinAktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Arkadaşlar bu cezayı aldığımda ben yola çıkmak üzereydim. "Teşekkür ederim!" dedim geçip gittim.

Kararınızda şöyle diyorsunuz: "Sayın Hüseyin Aktaş; Forum Yönetici, Moderatör ve Üyelerine eleştiri sınırlarını aşan ve alaycı ifadeler içerikli yazıları sebebiyle UYARI CEZASI almıştır.

Bu tutumu forum üyelerinin mesaj yazmasını engelleyici bir seviyeye ulaşmıştır. "

1- Ben hangi yazımda kime karşı eleştiri sınırlarını aştım?
2- Hangi yazımda hangi yönetici, moderatör ve üyeyi, yönetici, moderatör ve üye olduğu için, hangi şekilde alay ettim?
3- Alay nedir? Eleştirinin içinde midir, dışında mıdır? Asıl sorun alay mıdır, yoksa alay edilecek konuma düşmek midir?
4- Kimin mesaj yazmasını engelleyici seviyeye nerede ulaştım. Ben kimin mesaj yazmasını engelledim?
5- Kararınızı açıklayan yazıyı yönetici bir arkadaş mı kaleme aldı yoksa aranızda moderatör olmayan birisi mi yazdı? Bunu soruyorum, çünkü daha önce bir yazımı kilitlerken yazılan ve sonradan değiştirilen bir yazıyı, Onur Alacaba arkadaş "Bir yazı yazmak için görevlendirdikleri bir arkadaşın o şekilde yazdığını" söylemişti. Sizler kararlarınızı yönetici ve moderatör olmayan birilerine nasıl yazdırıyorsunuz?

6- Ben Forum yönetimini moderatörlerini ve üyelerini eleştiren bir yazı yazmadım. Hedefim forum yönetimi, moderatörleri, ve toptan üyeleri değildir. Burada görüşler üyelerce dile getirilmektedir. Dile getirilen düşüncenin sahibi kimse yazılan yazının hedefi de o üye olabilir. Bu doğaldır. Ama bir kişiye yöneltilen bir düşünce nasıl olur da tüm üyeleri kapsayacak şekilde ifade edilir? Yazınızdan öyle anlaşılıyorki, sanki ben herkesin ağzını bağladım. Yok böyle bir şey.

Kişiler ya da kurumlar; alay edilecek duruma düştükleri sürece alaya alınacaklardır. Tarihte hep böyle olmuştur. Şair Eşref, Neyzen Tevfik, Kazak Abdal bunun en güzel örnekleridir. Hiciv sanatı, eleştirinin ögelerinden biridir.
Buna karşı yasak ve ceza uygulama yerine, hicveden yazıya karşı yazı yazarsınız.
Ben hakaret mi ettim?
Küfür mü ettim?
Ne ettim?
Bu forumun Abidin Ünal'dan sonraki ikinci üyesiyim. Hatta Abidin kimi yazılarımı bana sormadan bile koymuştur foruma. Yol arkadaşım olarak ben de bundan hoşnut bile olmuşumdur. İnternetle ilgili bir çok şifremi de bilir Abidin. Yazı yazmam için de hep iteklemiştir beni. İyi de yapmıştır. Ama başta Abidin olmak üzere, bu forumda hiç kimseye şöyle bir sözüm yoktur: "Ben her zaman sizin hoşunuza giden yazılar yazacağım"... Yok böyle bir şey.

Sevgili Kanber'in deyimiyle; "Eleştiri eleştirilene prim vermektir ve acımasız olanı makbüldür"... Bu sözü anlamaya çalışın.

Ben sizleri anlamaya çalışıyorum. Ama forumu yönetmek adına, kendinizi gülünç durumlara düşürmeyin. Yukardaki kararınız aslında sizinle alay eden bir karardır. Şimdi bir uyarı da kendinize verin bakalım!...

Saygılarımla.

Bu adam da sanırsam pek de haksız değil gibime geliyor..
Günlerdir cezası adıylan teşhir ediliyor, gerekçeli karara deliller, tanıklar iliştirilmemiş.
bu dava temyize gitse usulsüzlükten peşinen dava düşürülür.

sevgi ve saygıylan forumdaşlarımın huzurunda yönetici ve moderatörlere tebliğen duyurulur.
Ara
Yazı tarafımdan Forum Hakkında bölümüne taşınmıştır.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
abdullaharik Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Yazı tarafımdan Forum Hakkında bölümüne taşınmıştır.

sebebini sorsak darılıp kızmazsınız dimi?
Ara
Evet, Dr. Tuncay Şen Bey haklı! Çünkü ben “Sayın Hüseyin Aktaş ve Özgür Satranç Forum Üyelerine Duyuru” mesajını kaldırmanızı istiyorum, sizlerse başka yere taşıyorsunuz. Bir an önce aranızda toplanın ve bir Özgür Satranç Forum üyesi olarak yaptığım talebi değerlendirmeye alınız. Tamam mı?
Ara
Sayın @Avanoğlu,

Emredici tarzdaki yazınızı hiç hoş karşılamadığımı bilmenizi isterim. Bir öneriniz varsa usulünce yazarsınız. Biz de önerinizi değerlendiririz.

Bilgilerinize!
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Efendim, “Tamam mı?” derken kastettim ifade şuydu. Hüseyin Aktaş Beyle çok önceden MSN programı aracığıyla konuşurken bana dedi ki “Ben artık bir daha Özgür Satranç Forum” üyeliğim devam etmesine rağmen mesaj yazmama kararı aldım. Sen yazabilirsin, ama ben bir daha yazmayacağım. Artık kim yazarsa mesaj yazsın” diye bana içini dökmüştü. Bu beni çok üzmüştü. Çünkü O’nun verdiği müthiş bir destekle Özgür Satranç Forum’un düzenlediği “Masal ve Öykü Yarışmasına” katılmıştım. Şimdi yine destek veriyor. Biraz önce kendisine yazdığım e-postaya cevap vermiş. Yani yazdığım öykü’deki hatalarımı yazıyor bana. Bir çeşit benim öğretmenim oluyor. Anlayacağınız, o ifadeyi kullanırken kötü bir niyetim yoktu. Sadece internet arkadaşım Hüseyin Aktaş’ın, tam tekrar mesaj yazmaya başlamışken hiç beklemediğim bir şekilde “Uyarı” cezası alması beni çok üzmüştü. Eğer, O’nu üyelikten çıkarırsanız dünya başıma yıkılır. İşte O tekrar mesaj yazmaya başlamışken sevincimin kursağımda kalmasını istemiyorum.

Sözün kısası Özgür Satranç Forum Yönetici ve Moderatörler en kısa zamanda aralarında toplanarak, benim talebimi değerlendirirse çok ama çok sevineceğim.
Ara
Bu mesajı yazdıktan sonra, beni bilgilendiren özel mesaj (ö. m.) aldım. Yani talebim kabul edilmedi. Artık aralarındaki sorun neyse, dost bir şekilde halletmelerini beklemekten başka çare yok.
Ara
abdullaharik Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sayın @Avanoğlu,

Emredici tarzdaki yazınızı hiç hoş karşılamadığımı bilmenizi isterim. Bir öneriniz varsa usulünce yazarsınız. Biz de önerinizi değerlendiririz.

Bilgilerinize!

Abdullah Arkadaşım,

Buradaki son sözünüz olan "Bilgilerinize!" sözcüğü de emirdir. Sonunda "!" imi olmasa dahi emirdir. Bu tarz "bilgilendirmeler" üstlerin astlarına karşı kullandığı dildir ve sivil iletişimlerde kullanılmaz. Askeri ve resmi devlet dilidir.
Saygılarımla.
aman siz siz olun federasyon hakkında eleştiri yazmayın arkadaslar sonra basınıza neler gelir kim bilir Smile bendne soylemesi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi