Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: SİNEMA BÖLÜMÜ-EN SON İZLEDİĞİM İKİ FİLM HAKKINDA....
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Birincisi: 'Girdap'
Girdap bir türk filmi...Tecrübeli oyuncularla yeni nesli harmanlamış yönetmen..Fakat tanıdık yüzlerin başarısı her ne kadar filmin belini doğrultsa da, yeni isimlerin oyunculuğunu beğenmedim..
Film konusu itibariyle ibret verici fakat daha sağlam bir senaryo ve daha sağlam repliklerle elde edebileceği 'büyük' başarıyı işin aceleye gelmesi nedeniyle kaçırmış bana kalırsa..
Üniversite okumak için İstanbul'a gelen bir gencin arkadaşlarından etkilenerek fikir hayatındaki inanılmaz değişimi konu almış film...Bu değişim sonucu hayata ve 'eski' çevresine bambaşka duygularla bakan genç filmin sonunda...................

İkincisi: 'İhtiyarlara Yer Yok'
Bu filme gitmemi sağlayan sloganı olmuştu: 'hiçbir kaçış kusursuz değildir'
Ben filmi beğenmedim ama bu yönetmenin ya da oyuncuların suçu değil..Benim tarzım değil sürekli bir vurdu-kırdı nın hakim olduğu filmler..Eğer senaryo ve replikler düzgün bir temele oturtulursa izleyebilirim ancak bu filmde olduğu gibi sürekli bir çatışma hali beni cezbetmiyor...

Sizler de gittiğiniz filmleri burada bizlerle paylaşırsanız güzel bir başlangıç olur ne dersiniz?

Saygılarımla...