Özgür Satranç Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Satranç ve Sosyal Medya
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bu hafta sonu Yıldız Teknik Üniversitesinde yapılan "Program For Learning Sosyal Media" seminerine katılarak alanın profesyonellerini dinledim. Yakından takip ettiğim sosyal medyanın dünyadaki gelişimini ve Türkiye'deki durumunu görerek eğilimleri ve geleceğe dönük beklentileri anlattılar.

Dünya da yapılan uygulamalar çok çarpıcıydı. İşin sosyal boyutu ile paralel bir şekilde sosyal medyanın ekonomik boyutu da hızla gelişiyor.

Siz bu alanın içine ne zaman gireceksiniz? Biraz bu alanı size tanıtmaya çalışacağım, ama asıl çalışmalarımızı daha ayrıntılı bir şekilde size sunacağım.

Seminerlerde marka ve içerik yöneticilerinin deneyim ve araştırmalarını dinleyerek notlar aldım.Size bu eğitimden kısa notları ve satranç alanında bireysel ya da kurumsal markanızın, içeriğini nasıl sosyal medyada yönetmeniz gerektiğini anlatacağım. Ayrıca malum yakında seçimler var ve seçimlerde de sosyal medya önemli rol oynamakta.

Sosyal medya somut çevremizden çok daha geniş bir çevreyi ifade ediyor öncelikle. Dünyanın her hangi bir yerinden sizi görebilir ve takip edebilirler. Yapacağınız her etkinlik bu ortamda iz bırakır. Sizin ya da kurumunuzun reklamını bu alanda yaparken en önemli konu ise gelişi güzel değil bir strateji doğrultusunda reklamların yapılmasıdır.

Belirli bir strateji ile yapacağınız her etkinlik ya da çalışma sizi sektörünüz içinde daha yukarıya çıkaracak ve bu sayede sektörünüz içerisinde internet aramalarında ilk sizi göreceklerdir. Son iki haftadır internet vasıtasıyla günde ortalama 4 kişi bana ulaşmaktadır. Elbette aramalarda ilk sıraya çıkmak, sosyal medya kazanımlarının tek yararı değildir. Bir çok kazanımı söz konusu ve bunları nasıl yapacağınız konusunda size bazı ipuçları vereceğim.

Sosyal Medya çoğunlukla maliyetsiz bir alan olarak tanımlanır. Ancak bu alanda bir başarı için ödeyeceğiniz en önemli maliyet zamandır. Günde bir saatinizi markanız ve kendiniz için sosyal alanlarda ayırmanız size önemli katkı sağlayacaktır. Peki bu zamanımızı hangi alanlarda kullanmalıyız. Gelin birlikte bu sosyal medya araçlarını tanıyalım.

Yazının devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://satrancakademisi.blogspot.com/201...tranc.html