Olmamışlık
Olmamışlık, 
İzmir'de düzenlenen bir turnuvada üst düzey bir hakem , aynı zamanda bir kulüp yöneticisi turnuva salonunda hakemler tarafından özveriyle hazırlanmış masayı bozarak sporcularına takım forması dağıtıyor.Görevli hakem yaklaşıp bu masaları bozmayın lütfen formalarınzı daha uygun bir yerde dağıtın ricasına karşılık olarak aldığı yanıt .Sen benim kim olduğumu biliyormusun , git baş hakemini getir yanıtını alıyor.Başhakem orta sahada top çevirip hakemi ortamdan uzaklaştırıyor ve üst düzey hakemle samimi pozlarla durumu görmezden geliyor. Utanç verici bir durum.Olmamışlık tamda bu dur .Kaldıki insanların ünvanları ne kadar yükselirse mutavazilikleri o kadar artmalıdır . Olmamışlar ve asla olamazlar.Başhakem başka bir sorunsal.
Olaya şahit olan bir velinin yorumudur .Utandım bir hakem olarak. Camiamıza yakışmadı.
Aydın Kara
Ara
Maalesef bu tür kompleksli, egoist insanlara hayatın her yerinde rastlanıyor. Satranç camiasından olup kulüp yöneticisi ve hakem olduğunu belirttiğiniz kişinin bu tür bencil hareketler sergilemesi gerçekten üzücü.
Türkiye' de satrancın tanınmasına ve sevilmesine büyük katkı kapmış ilk büyük ustanın yazılarında genç sporculara destek olacağı yerde bazı genç oyunculara garip ithaflarda bulunduğu, eski federasyon başkanı ile son federasyon başkanının birbirine düşman olduğu, bazı genç sporcuların velilerinin satrancın her şeyden önce bir oyun olduğunu unutup , genç sporculara yarış atı muamelesi yapması neticesinde depresif oyuncu sayısının giderek arttığı bir ortamda artık bu tür egoist hareketler beni daha az şaşırtır oldu.
Ara
Saygısızlık ve vurdumduymazlık kimden gelirse gelsin, kınarım.
Aydın Hocam size katılıyorum.
Beni şaşırtmayan bir başka konu da o masada formalarını teslim alan sporcu, veli ve diğerlerinin tepkisizliğidir.
SATRANÇ BİR EĞİTİM ARACIDIR. Her anında bunu yansıtmak gerek. Maç yaparken, çalışırken ya da turnuva alanlarında....
Selam ve saygılarımla
- MATRANÇ -
Ara
Çok sevdiğim şair ve yazar Murathan Mungan ın çok sevdiğim bir deyişi vardır. Bu ülkede her şey olabilirsiniz ancak rezil olmazsınız. 
Bu üst düzey hakemin veteran milli takım oyuncusu çok saygın bir oyuncunun bir şikayetine verdiği yanıt .Sen artık yaşlandın , yenilince sürekli sorun çıkartıyorsun artık satrancı bırak. Bu veteran saygın sporcu bir hafta sonra vefat etti. Vefat etmeseydi milli takımımızı temsil edecekti. 
Olmamışlık 
Aydın Kara
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi