Gülkız Tülay FIDE Başkan Vekili mi?
Sayın Hasan BERK,
Özür gelmeyecek merak etmeyin.
Önceki hangi bir yazıdan geldi ki?

Ayrıca ne siz, ne ben, ne de bir başkası arkadaşımızı bu anlamda tatmin edemeyecektir.
Boşuna uğraşmayın!
Resmi sitede listelenen yazı da “TSF tarafından uydurulmuştur?!” bu anlayışa göre…
Ayrıca;
Konunun özüne biz ulaşamadık, öyle ya.
Böyle bir tespit var.

Oysa kaynağından verilmiş gerçek bir haber var ortada. Atama elbette politik de olabilir.

Ama sırf dil biliyor diye atama olsaydı eğer bizim rahmetli RAHMİ ABİ’miz konuştuğu 8-9 dil ile FİDE DE çoktan başkanların başkanı bile olmuştu.
Hatta EN BÜYÜK BAŞKAN BİZİM BAŞKAN!Shy
Ama sabit bir fikir işte budur, adı üstünde sabittir!
Değişemez!

Bilgisiz insan anlamadığına tapar!

Deniyor ki;
".tatmin eder gibi görünüyor ama beni tatmin etmedi ve bu konuyu açma gereği duydum . ayrıca kamuoyunu rahatlatacak bir konuyu açmış olmamdanda mutluyum .

“Kamuoyu rahatlamışsa siz neden tatmin olamadınız?” derler adama…

...

Bu saçmalıklar bir yana bardağın asıl görünmesi gereken yanına bakmak gerek.
Bizim satranç geleceğimize nasıl yansır bu seçimler ve görevlendirmeler?
Sn. Özgür AKMAN’IN ifadesiyle;
“Yine de şahsi tahminim, Türkiye Satranç Federasyonu'nun artık organizasyonlar konusunda daha seçici ve tutumlu davranacağıdır.”

Bakın ne güzel özetlenmiş!
Bundan sonra yapılacak olanlar çok daha önemlidir.
Çünkü bir görevlendirme varsa, yetki ve denetleme de söz konusudur.
Ben sn. TULAY’IN sadece ve sadece ülke satrancına kilitlenmesinden yanayım. Elbette bu ek görev de önemli ama asıl beklenti ülke satrancının geleceğidir.
Bu anlamda da bu gelişmenin de önemli bir fırsat olarak değerlendirilmesi de gerekebilir. Fikirlerin, görüş, öneri ve eleştirilerin buradan başlaması önemlidir.
Siz FİDE’DE görevli herhangi bir personel bile olabilirsiniz. Ama nereye seçildiğiniz değil ne planlayıp ne yaptığınız önemlidir.
Sıfatlara, kartvizitlere takılmak o kadar önemli değil.
KASPAROV’DA bu kayıptan sonra belli bir analiz ya da durum değerlendirmesi yapmıştır herhalde…
O’nun da kendine göre çıkarımları olacaktır muhakkak.
Ben bu seçimin olabildiğince Türkiye çıkarına olmasını, bu fırsatın değerlendirilmesinden yanayım.
SAYGI VE SELAMLAR…
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Gülkız Tülay FIDE Başkan Vekili mi? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-08-2014, 20:49

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi