Gülkız Tülay FIDE Başkan Vekili mi?
öncelikle sayın özgür akman a konuyu anlayıp açıklama yapma gereği duyduğu için burada çok teşekkür etmek isterim.

ayrıca herkes bu konunun ilk yazısını okumalıdır, ne kadar yumuşak değil mi.. bir cevap gelmeyince hafif şehriyara dokununca ortalık nasılda hareketlendi.. şunu söyleyim ki ben düşüncelerini kibarca söyleyerek herkesin ikna edileceğine dair inancımı çoktaaan kaybettim . örneği de önünüzde.. yinede herkesten daha kibar ve nazik olma çabası içindeyim..

sayın özgür akman, lütfen merak ettiğim sorularıma cevap veriniz . bu sitede konunun tek uzmanı olduğunuzu biliyorum. elbet özür dileyecek bir sonuç çıkarsa özür de dilerim .nominated in bir manasının da atanmış olduğunu bende biliyordum. ama öncelikli manası ise aday demektir.burada nominated vice president atanmış başkan yardımcısı demektir. evet ama burada niçin bu kelime kullanılmıştır acaba.

ayrıca vice president hem educated için hemde nominated için kullanılıyor. aralarındaki fark nedir acaba. birde yönetim kurulunda iki tane vice president var . bunların hepsinin aynı olduğunu söylemek çok güç . niçin FİDE hem yönetimde hemde dışarıda vice president a ihtiyaç duysun .

bunun cevabı bende var. dışarıdaki vice president lar ancak yönetim kurulunun kendilerine verdiği işi yaparlar . yani görev beklerler.
sayın harun taner in verdiği link elimde idi ve orada hepsi aynı kefeye konmuştu.
http://www.fide.com/fide/directory/fide-...=committee

yani FİDE böyle bir uygulamayı niçin gerek duymuş acaba. yani seçilmişlerle atanmışlar hatta yönetim kurulundaki vice president lar eşitmidir sizce. şunu baştan söyleyim eşittir derseniz ikna olmak çok zor.
şu an rusya da adrei filatov un educated president lığı için bayram yapılıyor. nedir bu seçilmişlerin özelliği. bilmiyorum FİDE seçimlerinde andrei flatov kasporov cumu idi. eğer kirshan cı olsa idi seçimede gerek yoktu . direk yönetime girer veya çok kolay seçilir ve nihayet hemen zorlanmadan nominated vice president olurdu.
http://www.stadium.ru/news/13-08-2014-an...denta-fide

sonra, eğer seçilmişler le atanmışlar eşit ise seçime ne gerek var.her belediyede olduğu gibi atarsın istediğin kadar başkan yardımcısı işi yürütürsün . bu konu hakkında fikrim var elbetde. bu konuyu açtım. ama sizin vereceğiniz cevaplar en itibar edilecek cevap olduğunuda biliyorum .

sözü fazla uzatmayacağım ve konuyu dağıtmayan mojo jojo yada ayrıca teşekkür ederim .

muzaffer şekerli
muğla, datça
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Gülkız Tülay FIDE Başkan Vekili mi? - Yazar: MuzafferŞekerli - 23-08-2014, 08:31

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi