Başlangıç sıralaması kuralı mı değişti?
Aşkın Ağabey,

UKD ve ELO hesaplamalarında başlangıç sıralaması bir önem arz etmiyor. Hesaplamalar sizin rakiplerinizle yaptığınız maçların sonuçlarına göre yapılıyor. Bu sebeple; mesela 2100 UKD puanlı sporcu ELO hesaplamalarına dahil bir turnuvada ilk sıradan başlasa, bunun ELO hesaplamasına olumsuz bir etkisi olmaz. Hatta bu sporcu başlangıç sıralaması sebebiyle daha yüksek ratingli (olması gereken) sporcularla oynayacağı için hesaplamaların daha sağlıklı olması sağlanacaktır.

İkinci Konu;
Bahsettiğiniz fazladan iki yıldız (6 yıldız) forum yöneticilerini göstermek için kullanılıyor. Ben de yönetici olmakla beraber, 6 yıldızın gösterilmemesi için ayar yaptım.

Yıldız Konusu;
Eski forum yazılımında da bu yıldız sistemi vardı. Ben yazılıma müdahale edip bu sistemi devre dışı bırakmıştım. Yeni yazılımda bu işlemi yapma fırsatı bulamadım. Forum yazılımı yorum sayısına bakarak belirli yorum sayısını geçen üyeleri yıldızla sınıflandırıyor. Özel yetkisi bulunan yöneticileri ise doğrudan 6 yıldızla en yüksek yıldız sayısıyla gösteriyor.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Başlangıç sıralaması kuralı mı değişti? - Yazar: abdullaharik - 11-10-2014, 21:45

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi