Haydi Antalyalılar Yıldırıma!!
Satranç artık zengin sporu olma yolunda..
Yıldırım turnuvasının katılım bedelinin 15 ytl olduğunu düşünebiliyormusunuz..

Ben kendimin çok rahatlıkça verebileceğim 15 TL nin hesabını yapmıyorum.

Türkiye Satranç Federsyonu illerde yapılacak turnuvalarda TSF katkı payını cüzi miktarda belirlemişken (2-3 TL), kendisinin yapacağı yıldırım turnuvasının katılım ücreti 15 TL!
Antalya il temsilciliğine bırakılsa bu turnuvayı çok daha ucuza çıkarabilecek konumdayken, sürekli katılım ücretlerinin astronomik düzeyde artması, satrancımızın ilerisi açısından zenginlerin oyunu oluyor iddamızı doğruluyor..

İbrahimin dediği gibi 15 TL ye gidiş geliş yol parası yemek içmek de katarsanız üniversite öğrencilerinin bütçesini aşacak boyutlara geldiğini görürüz.

Biz de üniversite okuduk.
Üniveristeler arası turnuvalarda oynadık. kredi yurtlar turnuvalarında oynadık.
Bu turnuvalar yapılırken geceleri turnuvaya katılan öğrenciler arasında kendi aramızda yıldırım turnuvası yapardık. Vallahi anıları hala dün kadar eski..

Siz Onur un çağrısına yine de kulak verin.
en az 50 TL nizi koyup Türkiye yıldırım şampiyonasına gidin , zevkini tadın.. Katılım ücreti 50 TL denilse yinede gidip oynayacak satranç aşıkları çıkacaktır. Satranç aşığı ne yapar eder 50 yi de 100 de bulur aşkı uğruna neler yapabileceğini gösteririr.

Federasyon yöneticilerimizinde oyuncularda görülen bu satranç aşkının benzeri görmek isterdim..
Sizlerde bir şeyler yapın da hem 5 yıldızlı yerlerde oynasın bu oyunclar ama maliyetide çok ucuz olsun.
Olur mu olmaz mı?
Bunu yapabilmek yöneticilerin işi.
Oyuncu parasını bulup buluşturur gelir oynar..
Ya yöneticilerimiz?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Haydi Antalyalılar Yıldırıma!! - Yazar: Venom - 09-02-2009, 18:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 11-02-2009, 18:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 11-02-2009, 19:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 11-02-2009, 20:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: IhsanKILIC - 11-02-2009, 21:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 11-02-2009, 21:53
Re: Yıldırım Sağlığa zararlıdır. - Yazar: Venom - 12-02-2009, 07:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: kutsoygokce - 12-02-2009, 13:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 12-02-2009, 14:29