Haydi Antalyalılar Yıldırıma!!
Tuncay Bey'in değerli yanıtından sonra bir açıklama yapma gereği hissettim.

Satrancın zengin sporu olduğunu hep iddia ediyorum ama bu turnuvayla bu iddianın alakası yoktu!Ben dertleşeyim dedim.

Olaya iki açıdan bakılabilir.

Türkiye Yıldırım Satranç Şampiyonasına katılıyorsun, 11 turluk bir turnuva, pek çok ustayı görüyorsun, onlarla oynuyorsun...Hepsi 50 TL..

Bir de çok yoğun olduğun bir dönemde koskoca bir gününü ayırıyorsun, ufak çapta yolculuklar yapıyorsun, üstüne de 50 TL bayılıyorsun.

Bu da ikinci açı..

Bu turnuvaya katılan satrancı sever, katılmayan sevmez tarzı düşüncelere katılmıyorum.Tuncay Bey de böyle bir şey dememiştir ama bu manadan uzak değildir yazdıkları, daha doğrusu böyle de anlaşılabilmektedir.

Ben bu turnuvanın pahalı falan olduğunu söylemedim.
Böyle bir ifadem yoktur.Yanlışlıkla bunu kastettiysem affola!
Amaaaa
Ben 50 TL'yi bir günde harcayıp inanılmaz dolu olduğum bir günü buna ayıramayacağımı da açıktan davete açıktan yanıt olarak verdiğimi de belirteyim.

NOT: DAHA NE KADAR UCUZ YAPILABİLİRDİ? Fiyat pek fark etmezdi.Burada üçün beşin lafını da edeceksem vay benim muhalifliğime.Bu güzel turnuvaya da kulp takacak halimiz yok.Çok olsa 15 TL katılım payı alınmazdı o kadar.O da çok şeyi değiştirmezdi.Ben turnuvaya katılsam yıldırım turnuvasına da gelirdim, ama Antalyalılar davet edilince olayın öteki boyutunun da hatırlatılması gerektiğini söyledim.Hem de Antalyalı minik kardeşlerimizin de önüne bir bütçe koydum :)

Uzun süredir savunduğum şeyler yüzünden şimdi ne yazsak öteki türlü anlaşılıyor.Bu durum bana karşı önyargılı yaklaşılmasına neden olduğu için üzgün olsam da, demek akıllarda kalıcı biçimde fikirlerimi savunmuşum diye sevindim.

Turnuvanın parasına puluna lafım yok.Olsa söylerdim.Keşke yılda 5 kere yapılsa..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Haydi Antalyalılar Yıldırıma!! - Yazar: Venom - 09-02-2009, 18:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mehmet - 11-02-2009, 18:05
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 11-02-2009, 19:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 11-02-2009, 20:40
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: IhsanKILIC - 11-02-2009, 21:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 11-02-2009, 21:53
Re: Yıldırım Sağlığa zararlıdır. - Yazar: Venom - 12-02-2009, 07:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: kutsoygokce - 12-02-2009, 13:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 12-02-2009, 14:29

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi