Sayın Erşan Gökerman'ın görüşleri hakkında..
Sn Erşan Bey'le sohbetimizin ,bu bölümden devamın daha doğru olacağını düşünüyorum.
Bu listeye giren Türkün hem maddi , hemde şan şöhret açısından geniş imkanlara sahip olacağının ben de farkındayım, Erşan Bey.Benim varmak istediğim nokta; dünyanın en ünlü satranç şampiyonu ve ülkemizde de en çok tanınan satranç şampiyonu olan Bobby Fischer in "büyük usta" olma rekorunun bir Türk tarafından kırılmasının ülkemizde yaratacağı sansayondur.Böyle bir başarı için konulacak ödül için de sponsor bulunmasının zor olmayacığını düşünüyorum.Ayrıca basın yoluylada konu işlenip gündemde tutulur ve satranç için de iyi bir reklam olur."Türkler B.FİSCHER in rekoruna göz dikti" gibi.

"Günümüz şartlarında, ülke genelinin satranç seviyesi artmadan böyle bir yıldızın aramızdan çıkmasını ben pek olanaklı görmüyorum. " böyle demişsiniz,katılmıyorum.Ekmek meselesi başlığında toplumsal başarının zor olacağını ben de söylemiştim.Ama ferdi başarılar her zaman olabilir.Bu Türk Satrancı gelişti demek te değildir.İstisnai bir durum her ülkede ve zamanda çıkabilir. Rahmetli Nevzat Süer'in o yıllardaki imkanlarla IM olması,Suat Atalığın da gene aynı dönemde o imkansızlıklarla GM olması gibi.. Bunlar bizim ülkemizin örnekleridir.Dünyada da örnekleri mevcuttur.

Mucizeler yaşamımızın gerçekleridir.Böyle bir mucizenin çok yakında tarafımızdan gerçekleştirildiğine şahit olacaksınız..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Sayın Erşan Gökerman'ın görüşleri hakkında.. - Yazar: Selçuk Aydın - 13-04-2009, 10:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 14-04-2009, 10:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 14-04-2009, 18:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 16-04-2009, 10:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 16-04-2009, 11:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 19-04-2009, 11:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi