Sayın Erşan Gökerman'ın görüşleri hakkında..
Devam ediyorum Erşan bey,
Bu yılki Türkiye birinciliği 2240 elo ortalamasıyla oynanmıştır.Doğrudur. Peki, Rahmetli Nevzat Süer ve Suat Atalığın oynadığı Türkiye şampiyonalarında ki elo ortalaması kaçtır ? Bu ortalama ikisinin de başarılarını engelleyebilmiş midir ? O yıllarda 2300 elo üstü devamlı satranç oynayabilen kaç satrançcı vardı ,Sn Erşan bey ?
Şimdi şu sağlanan imkanlarla istenilen başarıları gerçekleştiremeyenlere neden sitem ettiğimi anlayabiliyor musuz ?

Şimdiki ve önceki federasyonlar bu hezimette tabii ki baş rol oynamışlardır.Bunları bir çok arkadaşlar forumlarda dile getirmektedirler. Ben ,satranç camiasının dışında bir insanım.Benim eleştirilerim,çocuğum üzerinden yaşadığımız yanlışlıklar çerçevesinde kalmaktadır.Bu durum da bazı arkadaşlar tarafından yanlış yorumlanmakta, sanki sırf kendi çocuğumun durumuyla ilgilendiğim konuşulmaktadır.Ben,kendi çocuğumu örnekleyerek,diğer çocukların da aynı yanlışlara maruz kaldıklarını,kalabileceklerini anlatmak istemişimdir.Bireysel sorun gibi görülen bir çok şey,aslında hepimizin yaşadığı yanlışlıklardır.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 14-04-2009, 10:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 14-04-2009, 18:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Selçuk Aydın - 16-04-2009, 10:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Erşan Gökerman - 16-04-2009, 11:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 19-04-2009, 11:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi